Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik lusta kutya?

Létezik lusta kutya?

Figyelt kérdés

Mi sportos életet élünk, és visszük futni mindkét kutyát. Állandóan futtatóba járunk minden este. Reggel meló előtt másfél órás hatalmas sétát teszünk meg a kutyákkal. Addig pihiznek, amíg mi dolgozunk, meg éjszaka, amikor alszunk.

Viszont több helyen olvastam, hogy lusta kutya. Én ezzel nem tudok azonosulni, hisz most kettő kutyám van, előtte egy kutyám volt (aki már sajnos nem él), és ő is nagyon aktív életet élt. Nem látszik a kutyáimon, hogy nem akarnak jönni, és az sem, hogy unják. A kirándulásokat a több kilóméteres sétákat egyenesen élvezik a dombos, völgyes helyeken. Labdáikat hűségesen hozzák magukkal (majdnem minden sétához is).

Tényleg létezik lusta kutya? Vagy csak a gazdik a lusták, és azért szokták meg a kutyák, hogy állandóan pihennek, és alszanak csak?


2018. ápr. 24. 19:01
 1/9 anonim ***** válasza:
75%

Igen. Ezt nagyban befolyásolja a fajta is.


A kistestű kutyáknak ált. (kivéve terrierek) kisebb a mozgásigényük. A nagytestű lomhább, kutyáknak közepesnek mondható (pl.: berni pásztor, újfundlandi, leonbergi stb.) Az agarakat is napi 2x jól megfuttatod a pályán vagy a futópadon és egész nap henyél. És a nyomott orrú kutyák is lusták, bár ők nem is bírnák az aktív fárasztást. Se minden kutya egyéniség, van egy-két kanapé nehezék vizsla és egy-két aktív bicon havanese is.


Egyébként az elméleted hibás, ha egy aktív kutyával nem foglalkoznak, az neveletlen és rombol, de soha nem lusta

2018. ápr. 24. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
96%

Szerintem a lustaság nem egy állandó állapot a kutyáknál, ahogy az embereknél sem (már ha nem 200 kilós pizzán, kólán és mekis kaján tengődő, sztereotip amerikairól beszélünk).

Nekünk is van, hogy lusta a kutya. Lusta pl. reggel kimászni az ágyából és kimenni pisilni. Előfordult, hogy mentünk volna dolgozni, a kutyát meg nem lehetett kikönyörögni az ágyból, így hagytuk aludni. Mondjuk kibírta... :D

Olyan is volt, hogy kimászott ugyan az ágyból, de fél méterre jutott az ágyától (azt is a hátsó lábait vonszolva tette meg) majd kiterült a padlószőnyegen.

2018. ápr. 24. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Az én kutyám szó szerint éjszaka, szakadó esőben is képes lenne sétálni menni velem :D (tudom, mert kint van felakasztva a póráz, egyik este, amikor már koromsötét volt megfogtam hogy bevigyem a nedvesség elől a házba, a lükém meg elkezdett táncolni körülöttem, hogy de jó, séta :D)


Egyik barátnőm kutyáját pedig reggel általában alig lehetett lecibálni.


Szerintem nagyon egyénfüggő, de a "nevelés" (gazdi-kutya közti összhang, lelkesedés, ilyesmi) is nagy szerepet játszik, a séta helyszíne, körülmények, tapasztalatok, ilyesmik.



Amúgy meglepő módon az agárról mondják, hogy lusta :D

Valami magyarázat is adva volt rá (izomszerkezet?) de már nem emlékszem

2018. ápr. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
71%

Nekünk pincsink van, imád túrázni, folyamatosan fut, pörög.

Egy mini energiabomba.

2018. ápr. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

Volt egy bulldogom, ő szegény ha akart volna sem tudott volna kirándulgatni.

A mostani keverékeim pedig ha nem vinném ki őket, akkor is egész nap aludnának, ergó rájuk foghatnám, hogy lusták. De csak szimplán unatkoznak ezért pihennek. A nap bármelyik percében ugranak ha előveszem a pórázokat.

2018. ápr. 24. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
75%

Szerintem az én kutyáim eléggé lusták, főleg az egyik, az idősebb.

A mostani helyzetét inkább a korára fogom, de régebben sem volt egy aktiv, mindig tenni akaró, izgága kutyus. Pedig egy border collieról beszélünk :) Egész életében takarékon égett, viszonylag fiatalon kaptam és évekig próbáltam felpörgetni, erre pedig a korom miatt rengeteg időm volt akkoriban. Minden nap több órát foglalkoztam vele, frizbiztünk, labdáztunk, trükköket tanultunk és agilityben versenyeztünk is. Egy borzalmasan lomha kutya volt. A versenyeken viszont most is látom, hogy nem egy egyedüli eset, van még egy pár iszonyú motiválatlan border rajta kivül is :)

Sétálni viszont iszonyúan tud. Ügetésben órákon át képes menni fáradhatatlanul.

Van egy terrierem is, őt ki sem lehetne találni, ha nem lenne. Őt talán aktivnak lehet mondani, viszont neki nem mindegy, hogy az energiáját hogyan vezetem le. Labdát pl 2-3x hozza vissza magától, utána kajára pedig végtelen ideig. A másik kedvence az lenne, hogy ő viszi a játékát én pedig kergessem az udvaron(de én nem szeretek ilyet játszani). Reggel egyre nehezebb kirobbantani az ágyból, a napokban már melegebb van, ezért eljátszottam, hogy nem könyörgök, csak nyitva hagyom az ajtót, de pár óra után feladtam és felmentem hozzá, mert a lentről való kiabálást nem akarta meghallani. :P

2018. ápr. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
79%
AGaram van, tényleg lusta. Képes lenne egész nap henyélni, napi 3x1-1,5 óra sétával, heti 3x futival. Iszonyat lusta, kanapékutya.
2018. ápr. 25. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
46%

Szerintem van lusta kutya.

Volt egy ismerősöm, akinek egy 10 év körüli menhelyi kutyája volt. Napi 6-8 órát sétáltatta, a kutya lehajtott fejjel, szinte szomorúan, kényszerből sétált, sokszor húzatta magát, akkor meg majdnem megverte a gazdája. A lakásból minden séta alkalmával úgy kellett kirángatni a fekhelyéről, legalább fél órába telt, hogy egyáltalán le tudjanak indulni a 3.-ról. A gazdája elmondása szerint a lakásban annyit mozog, hogy 1x átfordul egyik oldaláról a másikra fekvés közben, de még annyit sem tesz, hogy felül vagy feláll. Nagyon durva. Igaz túlsúlyos is picit, kb térdig ér és 28 kiló.

2018. ápr. 25. 05:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
0%

Nem létezik lusta kutya. Sokan a lomha kutyákra fogják rá, hogy lusta, sokan a kis mozgásigényűekre.

Utolsó, az ismerősöd egy utolsó szemét féreg, 8 órát sétálni?! Nem lusta, nincs olyan kutya, aki ezt kibírja.

2018. máj. 1. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!