Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Vigyem orvoshoz vagy bízzam...

Vigyem orvoshoz vagy bízzam tesómra?

Figyelt kérdés

Tesóm kutyájára vigyázok most 2 hétig,itt lakok nála addig. 13éves pitbull,imádnivaló,semmi gond nincs vele,együtt alszunk.

Az egyetlen ami nekem most feltűnt(3.napja vagyok itt) hogy sétánál néha kicsi sántít,ugrál az egyik lábán. De nem egyből, kb 15perc séta után. Aztán amikor feljövünk,semmi,normálisan tud menni.A lakásban már simán szaladgál,ugrál,játszik,vidám.Megnéztem a talpát,semmi nincsen benne (gondoltam beleléphetett valamibe)de azért felhívtam a tesómat. Az volt a reakciója,hogy nyugi,

ezt többször is csinálja már 1-2éve, volt vele orvosnál és nincsen semmi baja,csak 13 éves már..És hogy szerinte csak megjátsza magát,mert nem akar sétálni.

Kérdeztem mennyit "futtathatom" mert akkor elvinném hosszabb sétákra,biztos élvezné, mert a gazdi sajnos keveset tud amúgy sétálni vele a hétköznapokban.

Kicsit "öreges" már, azt mondta tesóm ne nagyon futtassam,csak séta,mert akkor túlzottan felpörög és alig tud leállni a futással, és fájni fog a lába.

Amúgy egész nap alszik kb,néha játszunk de szívesebben alszik,pihenget. Szerintetek tényleg "megjátsza magát" ? Nekem ez olyan furcsa,de az igaz hogy öreges már a kutya,ismerem ugye pár hónapos kora óta. Gondoltam hogy én is megnézetem orvossal biztonság kedvéért, de az olyan hátbatámadós lenne, és lehet hogy felesleges is, arról nem beszélve h ugye nem az én kutyám szóval nem hiszem h intézkedhetnék.Hiszek a tesómnak,de aggódom is a kutyáért. Tanácsolhatom neki,hogy vigye el még alaposabb kivizsgálásra?Vagy 13 évesen ez normális?

Köszönöm előre a normális válaszokat!



2018. ápr. 25. 11:15
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
13 évesen ez teljesen normális. Ilyen idősen sok kutya már gyógyszert szed az izületi kopások miatt.
2018. ápr. 25. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Ízületi problém, diszplázia állhat a háttérben. Tulajdonképpen ennyi idősen ez normális. Futtatni valóban nem jó, vigyázni kell, higy ne terhelje túl magá. Esetleg valami jó kis ízületvédő komplexet lehetne adni neki pl. join aidet.
2018. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm :) Megnéztem,lehet fogok ilyet rendelni, de azért megkérdezem tesómat is,nem akarom hogy az legyen hogy rátukmálom,és ő nem venné újra ha elfogy..(bár én megvenném szívesen amíg él a kutya)

Még jó,hogy nem futtattam akkor.

De ez akkor is olyan furcsa,hogy sántít lent,itthon meg nem :D

2018. ápr. 25. 12:06
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"De nem egyből, kb 15perc séta után "

Otthon nem hiszem, hogy folyamatosan megy 15 percig. Viszont úgy néz ki, ennyi terhelésnél kezdi érezni a fájdalmat.

2018. ápr. 25. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

#4,igen igazad lehet sajnos!

Jó lenne ha lehetne rajta segíteni,szomorú így látni a sétáknál .

2018. ápr. 25. 12:18
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ilyen korban már kéne kapnia ízületvédőt, kis és közepes fajtáknál 10 éves kortól legkésőbb el kéne kezdeni.
2018. ápr. 25. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Beszéld meg tesóddal az ízület védőt. Jót fog tenni neki. Sok idős kutyának javasolják már :)
2018. ápr. 25. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

Hát sajnos nem mai gyerek, ez ilyen idős, sőt sajnos tőle pár évvel fiatalabb kutyáknál már előfordul.

Ne csinálj semmit másként, mint ahogy a tesód mondta. Ő él vele 13 éve, ismeri a kutyát, tudja mi hogyan jó neki. Tudod, semmi okoskodás, csak csináld, ahogy tesód kérte.

Csak egy jótanács, hátha jól jön. Nem tudom kutyás vagy-e egyébként, vagy tesód mondott neked ilyesmit, de most már ebben az áprilisi nyárban a tűző napon nagyon fel tud forrósodni az aszfalt. Így ha sétáltok, próbáld a kutyát a füves, földes részen vinni, nehogy leégjenek a kis tappancsai.

2018. ápr. 25. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a jótanácsokat!!

Nem,egyébként nekem nincs kutyám,azért sem tudtam h pl ez normális ilyen idő korban. De nem fogok okoskodni a tesómnak, esetleg ha hazajött a szabadságáról, felvetem az izületvédő ötletét,mást úgysem tudok tenni sajnos :)

2018. ápr. 25. 13:37

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!