Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körül belül mennyibe kerül...

Körül belül mennyibe kerül egy tacskó?

Figyelt kérdés
Ősszel szeretnénk egyet.
2018. ápr. 29. 11:48
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
120ezerért már normális tenyészetből beszerezhető. Ennel a fajtánál különösen fontos, hogy honnan vasárolunk, az alkatuk miatt nagy terhelésnek van kiteve a kisntestük. Csakis szűr szűlőkkel dolgozó tenyészeteket erdemes keresni
2018. ápr. 29. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
~150.000 De ez sok mindentől függ. Ne dőlj be a 10-80 ezres szaporítós beteg kutyáknak. Tenyésztőtől vegyél, törzskönyvvel, oltásokkal, chippel, szerződéssel.
2018. ápr. 29. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Uh dejó, köszi. Azt hittem 200-300 ezer körül van.

Már gyűjtöttem egy kicsit, amiből még tudjuk venni, addig pedig még tovább teszek félre, hogy holmikat is vehessek neki, meg állatorvosra is legyen ha történne valami.

2018. ápr. 29. 12:16
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Csak egy személyes tapasztalatot írok le az olcsó tacsikkal kapcsolatban: kollégám két éve vett kettőt, egy testvérpár, fiú és egy lány. Darabja kb 30ezer volt. Mondta hogy jó hogy kettőt vettek, mert harmincezerért aztán ő is el tudja majd adni a kiskutyákat. Érted..a testvérpár kiskutyáit...

Időközben a szuka epilepsziás lett, a kannak meg szétmentek a csigolyái, de az első évben fialtatott három kiskutyát, mindhármat elpasszolta gyanútlan vevőknek. Ezért nem szabad szaporítótól venni.


Te már mondtad hogy 200-300-ért gondoltad, így nem feltételezem hogy szapis kutyát vennél, de bárki aki idetéved és szapis kutyát akar venni remélem legalább párnak ez jó kis tanulságsztori lesz és letesz a tervről. Egyébként 100-150 között már vannak tenyésztőnél kutyák, de függ a szülők eredményeitől is.

2018. ápr. 29. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
100-150 ezer. A Cherry on top kennel nekem nagyon szimpatikus mostanában.
2018. ápr. 29. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Mindenképp tenyésztőtől akarok. Nem támogatom egy fillérrel sem a szaporított beteg kutyák eladását meg a normálatlan gazdáikat sem.

Bár inkább senki ne venne kutyát... Vagy ha mindegy akkor vihetne menhelyről is. Én is onnan akartam, de a barátom szeretett bele a tacskó kutyusokba. Őszintén szólva én inkább macskás vagyok. Na jó legyünk őszinték közelebb állok az őrült macskás nőhöz. :D

Na mindegy, szóval a párom allergiás a cicákra, úgyhogy így jártam :D

Mit akartam ebből kihozni?

Ja, hogy biztos nem vennék szaporítótól semmilyen állatot. Szívtelen ember az aki erre vetemedik, hogy így kihasználja a szegény védtelen állatokat.


Találtam egy pár tök jó oldalt, ahol vadász tacskókat tenyésztenek és egy pár másikat ahol inkább kiállításra viszik őket. Ehhez még információt kell gyűjtenem hogy mégis honnan. Meg addig ki is képzem magam tacskó tartásra.

Köszi a választ neked is.

2018. ápr. 29. 13:00
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszi az ajánlást neked is. :)
2018. ápr. 29. 13:01
 8/8 anonim válasza:

A miénk 10000 Ft volt anno, egy családnál születtek, láttuk a szülőket is, haláli cuki kutyus, makk egészséges. :)

Van más is a kenneleken és a szaporítókon kívül.

2021. aug. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!