Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem nekünk való a kutyafuttató...

Nem nekünk való a kutyafuttató, igaz?

Figyelt kérdés

Van egy máltai selyemszőrűm. Járunk kutyafuttatóba, de nem nagyon élvezi. Sajnos a kutyafuttatóba sok neveletlen kutya van. Ezzel nincsen baj, próbálunk más időpontban menni (neveletlen értsd domináns v másmilyen neveltetési gondjai vannak). A normális kutyák nem érdeklik, de nem fél tőlük. Akár kistestű akár nagy kutya. Csak összeszaglásznak, hiába szeretne játszani a másik kutya, őt nem érdekli. Tegnap csak a futtató kapujában toporgott és várta, hogy menjünk haza.

A másik kutyámmal szokott kergetőzni, birkózni. Én is szoktam vele játszani.

Ez mitől lehet?



2018. máj. 2. 16:14
 1/7 A kérdező kommentje:
Egyébként most lesz 1 éves, szuka. eddig is jártunk szocializálódni, de már akkor sem érdekelte a többi kutya.
2018. máj. 2. 16:24
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nem érdekli. Van ilyen. Nem kell mindenáron más kutya nyakára hordani, menjen a gazdival nagy csavargásra, ha annak jobban örül. Nem minden kutya akar mindenáron játszani a fajtársával, szocializáltad, közömbös nagyrészt a kutyákra, tudomásul kell venni. Nincs ezzel semmi baj.
2018. máj. 2. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, ment a zöld pacsi. Járunk hosszú sétákra erdőre, mezőre, azokat imádja. Azt hittem én rontottam el vmit a nevelésében. Őszintén szólva örülök neki, mert a gazdákkal pedig én nem jövök ki.
2018. máj. 2. 16:38
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmi baja nem lesz a kutyádnak, főleg, hogy van egy társa is :) Nem rontottál el semmit, mint az emberek, ők is megválogathatják kivel barátkoznak :)
2018. máj. 2. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Az az ember idióta, cukiságmániás elképzelése, hogy a kutyáknak játszania kell egymásnak. Nem, nem kell. Társas elfoglaltságnak untig elég az, ha együtt lógnak, együtt szaglásznak, jól megértik egymást. (Látnád az introvertált, beteges "öreganyámat" a legjobb barátnőjével, utóbbi sokszor hátat fordítva ad teret az enyémnek, annyira figyel rá.)


Ha tahók járnak a futtatóba, nyilván nem kell menni. De csak azért, mert egy visszafogottabb, introvertáltabb kutyád van még érdemes kutyatársaságba hordani.

2018. máj. 2. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Mi pici koruk óta hordjuk a kutyáinkat más kutyák közé. Kutyaovi, suli, naponta bandázás. Ezt a kutyafuttatós dolgot a mieink sem élvezik. Egymással játszanak, de véd-és dacszövetségben utálják a többi kutyát :D Vagyis nem nagyon barátkoznak másokkal, nem szeretik, ha idegen kutyák másznak a fenekükbe. Emiatt mi nem nagyon járunk kutyafuttatóba. Ahogy már előttem is említette valaki, sok kutyának bőven elég, ha együtt sétálgatnak és szaglászhatnak. A mieink ilyenek és ezek szerint a tied is.

Mi sokat járunk kutyás barátokkal túrázni és együtt sétálni. Ez vált be. Viszont nagyon sok kutya élvezi a más kutyákkal való játékot. A kutyafuttató nekik való.

2018. máj. 3. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindenkinek ment a zöld kéz, köszönöm a válaszokat.
2018. máj. 3. 16:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!