Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam a behívást a...

Hogy tanítsam a behívást a kiskutyámnak?

Figyelt kérdés

Van egy 7,5 hetes törpe-toy közötti kölyökkutyám. Mikor hívom "neve, hozzám" akkor csak ül és nem jön. Szerintem nem érti, jutalomfalattal is próbálgatom, síppal, csipogós játékkal is de nem jön. Mind ezt a házban meg udvaron, próbálok olyan helyen ahol nem zavar semmi. Az első nap az udvaron voltunk akkor mindig a lábam közé bújt és minden nap egyre bátrabb lett ezert mar nem teszi ezt. Legugolok hozzá és kedvesen hívom de nem jön.

Mit tegyek ez ellen, hogy hatékonyan működjön a behívás zavaró körülmények között is?


2018. máj. 5. 12:20
 1/8 anonim ***** válasza:
Önálló kis picúr. :D Valami extra illatós kaját adj neki, amit muszáj megszereznie. Ha pár lépésről is odajön akkor aztán kajahegyek és úgy örülj mintha aranyat szart volna
2018. máj. 5. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

7,5 hetesen sehogy, ugyanis még fél héten keresztül az anyja mellett van, ugye?! Nem csak törvényi kötelezttség 8 hetes koráig az anyjával hagyni, de a kicsinek ez a minimum, amire szüksége van a mamával és az alomtársaival. Az anyja mindente megtanítja.


Az ilyesmire, higy behívás még borzasztó kicsi. Persze, hogy nem reagál, azt se tudja, merre van arccal. Miért kellett szaporítótól, idő előtt leválasztott kutyát venni, akitől 7,5 (!!!!!) hetesen elvárod, hogy behívható legyen. Te joooooo ég!!!

2018. máj. 5. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Feltéve, hogy van anyja. Nekem is volt kb 5-6 hetes kiskutyám, az anyjukat elcsapta egy autó, kóbor eb volt (valószínű, kb 2 nappal előtte vettük először észre a családot, de nem lehetett megfogni őket az anya miatt), maradt utána 4 kiskutya.

Bár az is tény, hogy ők se voltak behívhatóak 8 hetesen se még, és elmúltak már 12 hetesek is, mire sikerült gazdit találni nekik.

2018. máj. 5. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat egyre jobban megy (:

6 hetes korban is el lehet választani. Nem igaz a 8 hetes... 3 kutyám volt már (ez a harmadik) és mindharman 6 hetesek voltak, az egyik 15 évig élt (;

2018. máj. 6. 20:38
 5/8 anonim ***** válasza:

Király, akkor már háromszor támogattál egy szaporítót. Külön gratulálok!


Es nem, nem lehrt. Törvény szabályozza, hogy 8 hetes korukig az anyjuk mellett ahelye. Amugymeg, ha 3 kuryád colt, akkor mi az istenért itt kérdezgeted, higy egy csecsemőkorú kutyát hogy tudsz oktatni?! Neked kene a legfaszábban tudni pfff

2018. máj. 7. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A nyolc hetes kori választásnak nem a hosszú életkorhoz van köze, hanem a szocializációhoz. Tanuljon meg a kutya kutyaként viselkedni az anyjától.
2018. máj. 7. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Azért kerdeztem 2 kutya után meg mert nem ment ez a gyakorlás, pedig próbáltam es azt hiszem azért van ez az oldal hogy KÉRDEZZÜNK és tenyésztőtől vásároltam a kiskutyát, de ahogy gondoljátok... Teljesen jól szocializáltak (voltak, vannak) es semmi bajuk nincs, kutyák és más állatok között nőttek fel, és nem rossz indulatból mondtam ezeket, a 3 kutyából eddig 1-et neveltem, (a másik gyerekkoromban volt az enyém) és annak nem megy rendesen a behívás, inkább máshova megy, de ez már javulgat, azert kerdeztem hogy ne keruljek olyan helyzetbe mint az előző kutyámmal, fellőki az emberdket nem jön vissza... ugyhogy ezért várom a válaszokat és nem hogy a koráról ...- ról beszéljünk(: (;
2018. máj. 7. 09:19
 8/8 anonim ***** válasza:
A helyes szó a szaporító. Tenyésztő még 8 hetesen se ad doda kiskutyát!
2018. máj. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!