Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A saját kutyám egyik napról a...

A saját kutyám egyik napról a másikra megútált?

Figyelt kérdés

Az egész nagyon hirtelen történt, semmi előzetes jele nem volt az egésznek.


Egyik reggel munkába menet odamentem hozzá, megakartam simogatni, majd hirtelen el akarta kapni a kezem, rám akart támadni. Amikor kérdőre vontam és ahányszor felemeltem a hangom morgott rám.


Megijedtem és így 1 hétig nem értem hozzá, gondoltam hátha lenyugszik majd. Aztán bátorságot vettem és újra megpróbáltam megsímogatni, ki szerettem volna vinni sétálni, de ahogy hozzáértem megint morgott és megakart harapni. Azóta csak rosszabb a helyzet, ha csak szólok neki már morog és támadni akar. Megromlott a kapcsolatunk, még édességgel is próbálkoztam, de semmi javulás. Mit rontottam el? :(



#kutya #kapcsolat #gazda #kutya-ember kapcsolat
2018. máj. 5. 17:56
 1/8 anonim ***** válasza:
48%

Hű! Ez igen, ilyet még nem hallottam.

Amúgy a kutya igencsak tud haragudni, de inkább megsértődni.

Amikor meg akartad simogatni aludt? Lehet megijesztetted. Esetleg nincs új parfümöd? Vagy új valami, amit érezhet láthat?

Játékra sem reagál?

Szólj hozzá kedves hangon hosszasan bsszélj hozzá. De ne érezze, hogy félsz , vagy tartasz tőle, mert annál rosszabb a helyzet.

2018. máj. 5. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Kedves 3-as!


Nem aludt, ébren volt, kedvesen közelítettem hozzá.

Új parfümöm van, de azt gyakran cserélgettem eddig is.

Ami érdekes, csak velem csinálja ezt a családban.


Pedig én hoztam a házhoz kölyök korában én voltam vele többet. A munkám miatt sokat nem tudok foglalkozni vele, de hétvégente elhordtam sétálni foglalkoztam vele. Sajnos most már félek.

2018. máj. 5. 18:19
 3/8 anonim ***** válasza:
80%

Komolytalan a kérdésed!

Ilyenkor orvoshoz viszi egy felelős gazdi a kutyát, mert talán beteg/fájdalma van, azért ingerült. Nem egy hétig feléje sem nézz, utána meg édességgel kínálja!

2018. máj. 5. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Ha olvasod az előző válaszom, ott említem, csak velem ilyen... és megint lepontoztalak. :) Kérlek te ne írj többet.
2018. máj. 5. 18:22
 5/8 anonim ***** válasza:
76%

Nem voltam jelen, nem láttam a viselkedését pontosan, de én két okra tudok gondolni. Az egyik ebből valami betegség, emiatt tudnak agresszívvé válni hirtelen addig teljesen normális kutyák. A másik pedig, hogy valamiért föléd akar kerülni a rangsorban, vagy pedig félelmi agresszió, tehát ott viselkedés alapú a probléma.

Csak veled viselkedik így? Mert ha más családtagokkal normális, akkor tényleg a ti kapcsolatotokban van a probléma, ebben esetleg szakképzett ember, pl. problémás esetekre szakosodott kiképző, tud segíteni. Ha viszont mással is ilyen, akkor egyértelműen betegségre gondolnék.

2018. máj. 5. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Azt írtad a komolytalan vicceskedőket pontozod le. Ehhez képest eddig mindenkit lepontoztál, mert nem tetszik amit írnak. Pedig valószínűleg vagy beteg, vagy ha másokkal tényleg normális akkor veled domináns és maga alá akar utasítani a rangsorban. Ott rontottad el a legnagyobbat amikor az első eset után megijedtél és egy hétig feléje se néztél, majd ismét félve fordultál felé. Ez biztatja a kutyát rá hogy jó úton jár hogy megfélemlítsen. Az első eset után ki kellett volna fejezd hogy te vagy a főnök és tiltani a viselkedését.
2018. máj. 5. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
36%
miért nem próbálod meg elhagyni az új parfümöt egy darabig? Még az is megeshet hogy az zavarja.
2018. máj. 5. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Nem lehet kizáró ok amit mondasz, mert azután történt az eset, miután új parfümöm lett.
2018. máj. 5. 21:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!