Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két domináns kan megfér...

Két domináns kan megfér egymás ellen?

Figyelt kérdés
A párom shibát szeretne én pedig egy munkavonalú német juhászt. (nem most rögtön, majd valamikor a jövőben) Mindkettővel járnánk kutyaiskolába, a shibával kiállításra is, a nj-vel komolyan szeretnék dolgozni, versenyezni. Mind a kettő tenyészkan lenne ezért az ivartalanítás nem játszik. 2 ilyen kar megférne egymás mellett? Nem szükséges hogy öribarik legyenek, de ne legyen állandó viszály. Tudom hogy ez nevelés kérdése de mégis 2 nagyon domináns kutyáról beszélünk. Esetleg ha egyszerre kerülnének hozzánk és együtt nőnének fel jobb lenne? Mit gondoltok hogy lenne a legjobb? (a nemekhez ragaszkodunk, nem szeretnénk szukát)

2018. máj. 6. 13:56
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:
egyébként nekem is van ismerősöm aki malinois/cseh farkaskutya párost tart, mind a kettő kan 2 év különbség van köztük a cseh farkas javára. Nincs közöttük konfliktus, mind a kettő ivaros.
2018. máj. 6. 21:27
 12/12 anonim ***** válasza:

Többek közt maliaim vannak, kanok, ha ott vagyok nincs is gond. De egyrészt nem lehet őket szabadon hagyni, mert saját magukra is veszélyesek. Nem csak kennel tartás van. Az egyik itt fekszik mellettem a lakásban. Másrészt felügyelet nélkül sem lehet őket összeengedni. Ezek jó kutyák, dominánsak, agresszívek, kemények, nagyon pörgősek. Én pedig nem fogom kockáztatni sem az egészségüket, sem a belső állapotukat azzal, hogy összeengedve kint hagyom szabadon őket és rájuk csukom az ajtót órákra. 99%, hogy nem lenne gond, de ha az az 1% becsúszik, akkor nagyon nagy baj lenne.


Komoly munkát ivartalan kannal nem érdemes csinálni.

2018. máj. 7. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!