Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha az anyának már láthatóan...

Ha az anyának már láthatóan teher a kölykök akor hogy kell elkezdeni leválasztani őket?

Figyelt kérdés
4 hetesek múltak, szépen eszik a tápot de az anyjukat még igénylik.
2018. máj. 12. 01:49
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nagyon értelmes vagy...
2018. máj. 12. 02:01
 2/15 anonim ***** válasza:
75%
Ha kutyáról beszélgetünk, akkor az elválasztási kor 2 és 4 hónapos kor között van.
2018. máj. 12. 03:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
84%

pár helyen láttam, hogy a kölyköket egy nagy lekerített részbe rakják pl a szobában és egy helyen pedig csak olyan magas a rács, hogy a mama ki tudjon rajta ugrani, a kölykök viszont nem.

ugye így a mama nyugalomba vonulhat, ha akar.

[link]


amúgy meg ne szaporíts

2018. máj. 12. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
100%

A "leválasztást" az anyakutya teszi. Az anyának csökken fokozatosan a teje és ritkábban is engedi szopni a kölyköket.

A leválasztás a szoptatást jelenti és nem azt, hogy elválasszuk a kölyköket az anyától.

A kölykök szopnának mindig, az anyakutya viszont megoldja, hogy ne tehessék . Te ebből gondolom, annyit látsz, hogy a kutya odébb megy, netán elmorogja a szopni akaró kölyköt.

2018. máj. 12. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Szerinted viccből tettem a kutyák kategóriába? Nem szaporítok. Ebbe az elkülönített kisketrecbe az anya sosem menne be szerintem :( Mikor engedhetem ki az anyakutyát illetve hányszor hozzam be akkor szoptatni naponta?
2018. máj. 12. 08:16
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Ebben a korban 4x-5x esznek még a kicsik. Ez változik 6 hét körül 4x-re. Etetés előtt megy a táp, majd mehet a mama szoptatni.

Milyen fajta? Nagytestűnek már lehet kint helyet csinálni.

2018. máj. 12. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Te akartad egy héttel ezelőtt három hetesen leválasztani őket, ugye?

Nem lehet 4 hetesen elkezdeni leválasztani őket, az anyjuk kezdi el a leválasztást, kevesebbet engedi őket szopni, ez a tökéletes idő hogy elkezd a hozzátáplálást. Starter tápot langyos vízbe áztatsz, órákat kell várj mire megpuhul, ezt kell add nekik. Először csak nyammogják majd, aztán egyre többet és jobban esznek, kicsit mindig adhatod nekik egyre kevésbé szétázva.

2018. máj. 12. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
A kicsiket még semmiképp nem tenném ki az udvarra. Anyuka már elkezdte a leválasztást, nem nagyon hagyja őket szopni. Ha én nem fektetném le, akkor abszolut nem is szoptatna. Ezért kérdezem hogy hogyan kezdjem el. Mert azt meg nem szeretném hogy hirtelen, egyik naprol a másikra ne legyen cici. Tápot meseszépen esznek már, vizet is szépen isszák. Köszönöm, a válaszokat
2018. máj. 12. 11:34
 9/15 anonim ***** válasza:
38%
Ha nem értesz hozzá, de még utána nézni is lusta voltál, miért kellett szaporítani?
2018. máj. 13. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
100%
4 hetes alomnál már nem fekszik le az anya. A kicsik szépen elérik az álló mamát. Így a szuka simán el tud lépni tőlük, ha be akarja fejezni a szoptatást. Saját maga is apasztja a tejét azzal, hogy nem hagyja teljesen kiüríteni a csecseit.
2018. máj. 13. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!