Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kistestű kutyák mellé lehet...

Kistestű kutyák mellé lehet venni nagytestűt?

Figyelt kérdés
Van egy közepes (ő volt az első kutya) és 2 kistestű kutyánk ők jól megvannak de adódott egy lehetőség mégegy kutyára és nagyot szeretnék. Elvileg nem ajánlott mert a nagy ha felnő ő akar lenni a falkavezér és széttépi a kicsit. Pls valaki aki ért ehhez vagy tapasztalt ezügyben az írjon!!

2018. máj. 18. 10:23
 1/10 anonim ***** válasza:
81%
Jézus mária, dehogyis. Meg kell nevelni mindegyik kutyát és akkor nem fogják bántani egymást. Nekem kistestű öreg mellett van egy nagytestű munkakutyám és nem hogy nem bántja, inkább óvja mindentől... Nevelés kérdése.
2018. máj. 18. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nagyon kutyafajta és tulajdonságfüggő. Én először két 30 kg körüli kutyát fogadtam örökbe menhelyről. Két nap különbséggel kerültek hozzám. Már az elején kiderült, hogy macskával jól el vannak. Később az is, hogy teljesen gyerek kompatibilisek, mert imádják a vendég gyerekeket. Aztán történt, hogy egy napra behoztam az utcáról egy kis törpe spiccet, meg meglett a gazdija. Teljesen oda voltak érte. Most meg pár hete fogadtam be egy igen kis méretű öreg tacskó keveréket, akivel már összebújva alszanak. Nem tudom mi történne, ha náluk erősebb állattal találkoznának, mert erre még nem volt példa, de azt látom, hogy a kisebbeket, gyámoltalanabbakat nagyon jól kezelik, még csak morgás sincs rájuk. Az már megesett ,hogy egymással vesztek össze, de a kisebbet sosem bánták. Hangsúlyozom ,ez szerintem kutyája válogatja, ők nagyon jó természetűek.
2018. máj. 18. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
66%

Lehet venni, de először is meg kellene tanulnod, hogyan működnek a kutyák. A falkavezérség nem testmérettől függ, ráadásul neked lenned a vezérnek, és nem akármelyik kutyádnak.

Míg nem vagy vele tisztában, hogy milyenek a kutyák, hogyan kell nevelni őket, stb., addig várj a nagytestűvel, inkább foglalkozz a meglévőkkel és tanulj sokat a kutyákról.

2018. máj. 18. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Lehet venni és nem fogja széttépni a kisebbet, de a mostani elképzelhető, hogy eleinte féltékeny lesz. Ha nem tudod hogyan kell több kutyát nevelni, akkor inkább ne vállald be vagy mindenképpen kérj segítséget szakembertől.
2018. máj. 18. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
59%
Alapvetően nem,egyáltalán nem tépi szét, nem lesz ő a falkavezér és semmi probléma nem történik. De NEKED semmi esetre se legyen mégegy kutyád.
2018. máj. 18. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
61%

Ha megfelelően foglalkozol velük, neveled őket, nem lesz baj. De persze volt már rá példa a történelemben, hogy egy kutya megölte a társát és ugye ez könnyebben megy, ha az egyik 5x akkora, mint a másik.


Off: minek neked ennyi kutya? én személy szerint azokat a sportkutyásokat sem értem, akiknek 4 db 8-10 év alatti kutyájuk van, nemhogy egy hobbi kutyatartót.

2018. máj. 19. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim válasza:
0%
A páromnak volt egy Golden Retriever kutyája, és én kistestűt szerettem volna mellé, így lett egy Beagle kutyusunk is. Mindkettő nagyon jól nevelt, de alapból jobban jársz ha egy "barátságosabb" fajta kutyát fogadsz be, és nem egy "széttéplekhaközelebbjössz" fajtát....
2018. máj. 19. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Egyreszt. Mar kb szuletesem ota van kutyank mindig volt es lesz sokat tanultam a nevelesukkel kapcsolatban nem vagyok hulye. Azert tettem fel ezt a kerdest mert a dedmamnal kistestu kutyak voltak csak es lett melle egy nagytestu aki falkavezer akart lenni es igy meg is kuzdott erte. Szettepte a masik kutyat.

Masreszt. Mar sok tapasztalatom van a kutyak teren es szarul esik hogy ismeretlenul itt oltjatok az embert hogy 'minek neked megegy kutya' meg 'van meg mit tanulnod'..stb holott egyszeruen nem volt meg olyan h kistestu kutya utan evekre ra lenne egy nagy. Minden mas temat vagok es mindig utana nezek mert frissitik ezeket es azt szeretnem ha a kutyainknak a legjobb lenne. (A dedmamas sztorin kivul is hallottam mar ilyen dolgokrol egyebkent azert is kerdeztem ra.)

Mindenesetre a valaszokat koszonom mindenkinek!

2018. máj. 20. 09:35
 9/10 anonim válasza:
Ahhoz képest hogy állítólag mindenki szétoltott téged, csak én lettem lepontozva, de tudnám mire fel...
2018. máj. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Az a baj hogy nem arra valaszoltal amit kerdeztem. Neked nagytestu melle lett kicsi.

Az oltok meg igyis ugyis befognak szolni holott nem is ismernek. Nem lenyeg csak azt hittem normalis valaszokat kapok es nem bunkoznak be. Te pedig aki normalisan valaszoltal (csak nem arra amire kellett volna) visszajossz es feleslegesen irsz megegy valaszt amiben leszolsz. Hat koszonom mindenkinek kedvesek vagytok.

2018. máj. 20. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!