Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan tudom megtanítani a...

Csicsky kérdése:

Hogyan tudom megtanítani a kutyámat arra, hogy jelezze, ha pisilnie kell?

Figyelt kérdés

Egy barátom mondta, hogy egy kutyát meg lehet tanítani arra, hogy jelezze, ha ki akar menni, mert már kell pisilnie. Hogyan lehet erre megtanítani a kutyát? Természetesen ne azt jelezze ilyenkor, hogy sétálni van kedve menni, mert akkor kétóránként vihetném ki és a lényeg elveszne. Ez azért kellene nekem, mert előfordul, hogy hazajövünk a sétából és akkor áll neki magát teleinni vízzel és ilyenkor nem tudom, hogy most mikor fog ez akarni kijönni belőle. Az biztos, hogy nem azonnal, de mennyi idő múlva? És mi van akkor, amikor nem veszem észre, hogy mikor ivott?


Ha meg lehet tanítani arra, hogy a pisilést jelezze, akkor arra is, hogy a nagydolgot jelezze? Ha igen, hogyan?


Egy 3 kg-os máltai kutyusról lenne szó, amely 2,5 éves és bent a szobában van tartva.



2018. máj. 19. 19:22
 1/7 anonim ***** válasza:
61%
Szerintem sehogy. Pontosan azt csináld amit a legtöbb lakásban kutyát tartó, hogy meghatározott időben viszed ki és kibírja. Az én kutyáim kintiek, de télen bent alszanak a műhelyben. Megtanulták, hogy este még van pisilés, és utána reggelig kibírják. Van bent nekik víz, és isznak még mikor már takarodó van, de már nem pisilnek be. Eleinte előfordult, de már megtanulták a rendszert. Bebahna, na éjjel is fel kéne kelnem, mert neki pisilni kell.
2018. máj. 19. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A kérdés inkább az, hogyan lehetne megtanítani a gazdit, hogy észrevegye, ha a kutyájának pisilni kell.
2018. máj. 19. 19:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

#2

Akkor magyarázd el ezt nekem, hogy ezt miből lehet észrevenni. A barátom azt mondta, hogy az a kutya, amelyikről ő beszélt, tudta a gazdinak ezt jelezni. Az enyém azt tudja jelezni, ha éhes (olyankor szokott jelezni, amikor már amúgy is eljött az etetés ideje, de valamiért késtem), ezzel nincs is gond. A problémám az, hogy azt már nem jelzi nekem (vagy nem tudom, hogy miként jelzi), ha ki kell neki mennie.

2018. máj. 19. 20:07
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Először azt kell megtanítani neki, hogy ne akarja a házban végezni a dolgát. A legtöbb kutya, ha ki akar menni az udvarra és csukva van a bejárati ajtó, akkor odaáll elé és ha nem engeded ki, akkor felváltva nézd rád és az ajtóra. Szerintem eléggé egyértelmű a jelzése. Nagyobb termetű kutya simán rá is ugrik a kilincsre, ha nem veszed a lapot. - Na, akkor most rakd össze a kettőt: A kutya tudja, hogy nem végezheti a lakáson belül a dolgát, de látja azt is, hogy csukva van a bejárati ajtó.


Ha panelban laksz, akkor nehezebb lesz a dolgot megtanítani, főleg mert már megszokta, hogy nem mehet ki kedve-kénye szerint, de biztosan megoldható.

2018. máj. 19. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

#4

Nem szokása, hogy bent a szobában végezze a dolgát. Arról van szó, hogy a kistestű kutyák nem bírják ki annyi ideig, mint a nagytestűek. Ezért jó, ha tudom, ha esetleg ki akarna menni. Az nem megoldás, hogy mondjuk 4 óránként automatikusan kiviszem, hogy ez ne okozzon neki problémát, mert ez meg nekem lenne probléma.

Ezt az ajtó nézést eddig nem figyeltem meg nála.

2018. máj. 19. 23:13
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Csukd be az ajtókat a lakásban, amerre mászkálni szokott és amikor már egyértelműen jelzi, hogy át akar menni a másik helyiségbe (nagyon nézi az ajtót, leül elé vagy kaparássza), akkor dícsérd meg. Ha sokat csináljátok, akkor előbb-utóbb rájön, hogy így jelezni tudja az ajtónyitási igényét. Szerintem ha ez megvan, akkor arra is rá fog jönni, hogy ez működik abban az esetben is, ha pisilnie kell és csukva van a bejárati ajtó.


Jobb módszer így hirtelen nem jut eszembe. Nálunk az a szerencse, hogy rendes udvarral rendelkező családi házban lakunk és a nagykutya már kiskorától kezdve nyitogatta az ajtót, miután rájött hogyan működik a kilincs, így nem is kellett megtanítani rá, mert önmagától jelezte, ha ki akar menni. Aztán most jött egy kiskutya is, az meg eltanulta a nagykutyától. :)

2018. máj. 19. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 BullTerrierMánia ***** válasza:
Simán megszokja 1-2 hét múlva.
2018. máj. 21. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!