Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tacskót mennyire ajánljátok...

Tacskót mennyire ajánljátok gyerekeknek? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
15 éves leszek és kutyát szeretnék tartani, a fajtát még nem találtam ki, de a tacskók nagyon megtetszettek de azt olvastam, hogy inkább felnőttek tartják. Légyszi csak értelmes válaszokat írjatok, köszi.
2018. máj. 22. 10:48
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Tacskó gazdaként nem ajánlom. Nagyon makacs, kissé agresszív, persze minden a nevelésen múlik, de ALAPVETŐEN nem olyan nyugodt mint egy bischon, vagy egy uszkár. Rendkívül okos, ravasz, és hatalmas a mozgásigénye. Nem ajánlom gyereknek első kutyaként. Később ha lesz tapasztalatod érdemes bevállalni, mert tüneményes kutyák, de sajátos elképzelésük van a világról, ugyanakkor cukik és sok gazda képtelen nemet mondani nekik. Viszont ha egyszer kijátszotta a gyenge pontodat, akkor véged. :D
2018. máj. 22. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Makacs és erős jellemű. És okos. Egyszer nem vagy vele következetes valamiben, és onnantól azt a csatát el is vesztetted. Cukik persze, de nagyon erős jellem kell, hogy jólneveltre formáld. És ha nincs megnevelve rendesen, akkor képeskiborítani az egész családot. :)
2018. máj. 22. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nekünk a családban volt egy tacskó. Két évvel előttem született és 17 éves voltam, amikor elment az örök kutyamezőkre. Azóta is fáj, amikor rágondolok, hogy nincs már velünk.

Egy kész kis mocsok volt a Töki, tényleg igaz, amit írtak, anyukámékat annyiszor kiborította, hogy sokszor azt mondták, hogy eladják egy játékboltnak:D

Konkrétan megtanulta, hogy ha felugrik a székre onnan eléri az asztalon lévő sütit és hiába tiltottuk ki a konyhából, egy hónapon keresztül figyeltük, utána egyszer hagytuk a széket nem betolva, a kutya az asztalon volt:D

Be tudta kapcsolni a tv-t, amikor lusta volt:D

Amikor nem jutott rá elég idő egy nap, akkor a kis sunyi szép csendben kivárta, míg késő este végre az egész család elment aludni és akkor bumm, mint a rakéta, szaladgált vakogva fel alá a házban:D

Apám egyszer kirakta büntiből az erkélyre, ez a kis dög meg kirágta és kikaparta anyám kedvenc virágját, majd elkezdett visítozni(szó szerint, gyerekek, ez a kutya tudott visítani:D), majd amikor apám jött ki ordítva gyorsan bebújt a már üres virágcserépbe, apám meg azt hitte, hogy kiesett az erkélyről, anyám közben ordított apámmal a kedvenc virágja miatt, erre a töki előbújt a cserépből, huhuu, volt ott nagy patálé:DDD

Aztán kikaparta a nagy franciaágy közepét és bebújt az ágyban lévő ágynemű tartóba:DD

Meg voltak még ilyenek, nagyon nagy élmény volt vele felnőni, kár hogy már nincs velem:(((

De hát volt kitől tanulnom, nem véletlenül lettem én is ilyen bugyuta:DD

Szóval ha szeretnél egy kedves, édes ördögöt, akkor hajrá, de készülj fel jobbnál szebb meglepetésekre:D

2018. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

A tacskó iszonyú makacs, önfejű, akaratos fajta. Szigorú

és következetes nevelést igényel, mert hamar az ember fejére nő és hipp-hopp ő a főnök. Egyértelmű falkavezér kell neki. Szerintem várj még vele pár évet.

2018. máj. 22. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Nekem a szuleim akkor hoztak egy tacskot amikor hazavittek a kórházból és vele nőttem fel

Egyszeruen imadtam de MAKACS nagyon de sajnos o már elhunyt..azota van egy masik aki mist 4eves és imadom én ajánlom de szerintem egy torpetacskoval nagyon jol kisjonnel(nekem a kicsit nagyobb fajta volt/van

de van ilyen ultra kicsi is pl a szomszédomnak

kb akkor mint egy csivava jajjj hat nagyon aranyos és pihe konnyu szoval ugymond sok helyre vihetned

2018. jún. 4. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!