Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Valaki tud segíteni?

Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Nagyon régota szeretnék egy kutyát de mivel lakásban lakunk ezért anyukám mindig azt mondta h nem lehet. Valakinek van valami ötlete hogy hogyan tudnám rávenni? 😀

2018. máj. 26. 15:45
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem anyukád nem véletlenül nem akar kutyát. Mert neki kellene fizetni az oltásokat,kaját,féregtelenítést stb. ami havonta nem egy két ezer és gondolom te semmit sem fizetnél. Egy kutyának napi 2-3 óra mozgatásra van szüksége + nevelés. Van ennyi időd?
2018. máj. 26. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

A kérdés, hogy miért nem akarja anyukád.

Nem tűr meg kutyát a lakásban? Szerinte a kutya kintre való? - ezen nem lehet segíteni, majd lesz kutyád, ha már külön élsz.

Nincs rá elég pénz? - sajnos ezen sem, kivéve esetleg, ha már vagy annyi idős, hogy diákmunkával megkeresd a kutyára valót.

Attól tart, nem fogsz megfelelően törődni a kutyával, és rámarad a gond? - Ezen esetleg lehet segíteni, ha csak ez a probléma - ha igen, majd leírom, hogyan.

2018. máj. 26. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Igen attól is tart hogy 1 hónapig fog érdekelni és utánna ''megunom''. Lenne rá időm ugyanis 7-kor suliba indulok és legkésőbb 13:10-re otthon vagyok!A nyári szünet is jön úgyhogy tudnék vele foglalkozni.

U.I.: Köszi a válaszokat! 😅

2018. máj. 27. 11:35
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Anyukád részérőlbez hatalmas vállalás.Egy kutya nagyon sokba kerül. Kaja,felszereles,oltasok,kisebb sérülések,megbetegedések.. Minaz első 3 hónapban mindennel együtt 170ezret költöttünk rá. Persze nem mindenkin szívja meg így, de benne van a pakliban. Meg gondolom attól is fél,hogy majd ha bem lesz kedved/időd kutyázni rámarad az ellatása.

Én azt javasolnám,hogy vedd fel egy olyan menhellyel/egyesülettel a kapcsolatot, akik ideiglenes befogadókkal dolgoznak. Eben az esetben ők állnak minden költséget, de nálatok lakik a kutyus. Persze,ha találnak neki gazdát, akkor el kell búcsúznotok tőle, ami nem könnyű. Szerintem remek lehetőség lenne,hogy bebizonyítsd, hogy nem unsz rá a dologra pár hét alatt.

2018. máj. 30. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az utolso otlete szuper! Szerintem egyezz meg az edesanyaddal ebben es ha ugy talalja, hogy tenyleg TE foglalkozol a kutyaval es birod is a feladatot akkor egyet a mentettek kozul megtartani/vagy egy kolykot orokbefogadni valahonnan. Van egy instagram oldal a fogadjorokbe, ahol ahogyan en lattam elsosorban a nyirmadai menhelyrol lehet kutyakat befogadni ideiglenesbe es folyton keresnek ideiglenes gazdakat!

Tudd, hogy ez azt is jelenti, hogy fel-1 orat reggelente a kutyussal setalnod kell mielott elindulsz. Ez a Te esetedben 5-fel6-os kelessel jar, hogy 7-re el tudj keszulni es elindulhass.

Az anyagi vonzata a dolognak meg valoban koltseges, ahogyan az utolso is irta. Nalam 100.000 volt nagyjabol a kiskutya az elso eveben. (Oltasok, Chip, utlevel, ivartalanitas, kutyasuli, felszerelesek: jatek, fekhely, talak, poraz, nyakorv, ham stbstb es ebbe most az eteteset nem szamoltam bele.)

2018. máj. 31. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!