Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ez így jó a száraz étel...

Ez így jó a száraz étel mellé? Mit adtok ti mellé?

Figyelt kérdés
Mindennap főzök egy kis húst natúr,és annak a levét, és pár kocka húst teszek a szárazra. Nem tocsog a lében, csak megöntöm 3-4 evőkanállal. A hús az kiegészítés, de ez így kevés szerintem. Válogatós,és a gyomra is érzékeny, így végre bevállt ez így. Mit adjak még mellé? Vagy elég? Csontot szokott kapni nyersen, amit pár napig elrágcsál, mert nagy a csont. Szoktam néha a hús helyett nyakad adni, és annak a levét. Meg ritkán kevés májat, és annak a levével öntöm le.
2018. jún. 5. 10:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Elég. Nekem azt mondták egy állateledeles üzletben, hogy a hosszú élet titka a kutyáknál a száraz táp ( jó minőségű, tápértékben gazdag)és a víz. Cserélni kell az ízek között hogy ne legyen sablonos, ill néha egy kis tuning is belefér ( csont, hús, zöldségek )

Szóval a száraz legyen az alap. És úgy, ahogy csinálod szerintem pont jó.

De nem vagyok full szakértő, ez csak szerintem jó így, hátha más is megerősíti. :)

2018. jún. 5. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Azért mondják azt, amiért az állatorvosok a royalt ajánlgatják.

A táp akármennyire is teljes értékű és minden meg van benne, mégiscsak mű kaja. Egy szárított izé, mint az űrhajós kaja.

Barf etetés a nyerő, az a legtermészetesebb és legegészségesebb számukra. Persze megfelelő hozzáértéssel, változatosan.

Ettől függetlenül jó amit adsz, én egy kis zöldséget(akár nyersen reszelve, akár főzve) is tennék hozzá. Néha egy kis kefir vagy natur joghurt, egy-egy tojás, fagyasztott hal(enyémek imádják).

2018. jún. 5. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Milyen tápot kap? Mert ha jó minőségű akkor amellé nem kell semmi. Mindíg több féle ételt kap? Ha igen, akkor érdemes lenne kipróbálni, hogy csak a tápot kapja, napi 1x (ha nagytestű 2x) és kiszámolni neki grammra pontosan a táplálási útmutató szerint. Mert lehet, hogy azért van gond a gyomrával, mert "összevissza" eszik. Tudom, hogy csak jót akarsz neki de ha nem bírja a gyomra akkor sajnos ez van. De ha ez így jó, ahogy most etesz akkor ne változtass, a kutyáknak nincs szükségük változatos étrendre ha minden tápanyag benne van (és ugye a jó minőségű tápokban minden benne van).

A barfról csak annyit, hogy tényleg csodákra képes de sajnos az emberek 90%a nem ért hozzá, laikus emberek adnak egymásnak tanácsot a témában, sokan nem fogadják el a tényeket és nem ismerik a kockázatokat sem. Nagyon nehéz úgy összeállítani egy barf étrendet, hogy az az adott kutya számára optimális legyen. Természetesen a szakemberek (állatorvos dietetikus) által egyénileg az adott kutyára összeállított barf étrend tökeletes etetési módszer. De mint ahogyan ez egy szakmai előadáson elhangzott, egy facebk csoportból nem lehet megtanulni a kellő információkat.

2018. jún. 5. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ha megfelelő, jó minőségű tápot kap, akkor amellé semmi nem kell, de így is jó, ahogy írod. Lényeg a táp minősége.
2018. jún. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!