Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám, szuka tacskóm 8...

Kutyám, szuka tacskóm 8 honaposan tüzelés alatt megszokott, és sajnos összeragadt egy kan kutyával, mi torténhet nagyon megfogja viselni a vemhesség, esetleg bele is pusztulhat ilyen fiatalon?

Figyelt kérdés
2018. jún. 9. 15:57
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Igen megfogja viselni

Milyen kutyávval ragadt össze?nagytestű?

Mert ha nagytestűvel akkor megfogja nagyon viselni a vemhesség is az elés meg pláne akár bele is pusztulhat


Szerintem ivartalanitasd ki mert a kolykokkel sem tudnál mit kezdeni ha meg elajándékozod lehet hogy nagyon rossz sorsa fognak jutni a kutyák

(Van doki aki vemhesen is ivartalanit)de minél előbb vidd el orvoshoz hogy még időbe lehessen ivartalanitatni

2018. jún. 9. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
92%

Ez nagyon sok mindentől függ.Nem mindegy hogy kistestű vagy nagy testű kutyával találkozott.Ha nagytestű fájdalmas lesz az ellés és még fiatal is szegény.

Ivartalanítasd ki,vemhesen is lehet.

2018. jún. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
94%
Igen megviseli es kockazatos mivel nem hozzaertok a gazdai. Lehet ilyenkor is ivartalanitani es erdemes is. Vagy akartok kesobb keverek almot?
2018. jún. 9. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Megviseli mert részben 8 hónaposan borzasztó fiatal a vemhességre (tenyésztők két év felett fedeztetnek először), másrészt kistestű és nagyon nagy eséllyel nálánál nagyobb kutya mászta meg. Lehet a vemhességet se éli túl, nemhogy az ellést, nem is biztos hogy meg tud elleni ha oda jut, van nálad 30-40ezer a császározásra? Kölykönként kb 30ezer az alap féreghajtásokra, oltásokra és chipeltetésre? Az etetést még nem is említettem hogy jó minőségű startert tápot kell etetni...


Vidd el dokihoz, akár vemhes akár nem ivartalanítja és megkíméled ettől mind a kutyusodat és magadat is.

2018. jún. 9. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Vidd el ivartalanítani, vemhesen is lehet, és így járna mindenki a legjobban - a kutyád is, és a leendő kölykök is.


Nagyon fiatal még eleve, és ha nagytestű géneket hordoznak a kölykök, akkor igen, akár bele is pusztulhat a vemhességbe vagy az ellésbe, és lehet császármetszés is a vége, ha egyáltalán túléli.


Más értelmes megoldás nincs, minthogy bejelentkezel vele az orvoshoz és ivartalaníttatod.

2018. jún. 9. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Vemhesen is lehet ivartalaníttatni. Minél hamarabb, annál jobb, hisz annál fejlettlenebbek a kicsik.

Ez lenne a legjobb. Ne hagyd, hogy megszülessenek a kicsik.


Anno a szomszéd szuka kutyája ki volt csukva napok óta, a szomszéd meg elment, azóta se láttam. Pont a házunk előtt fogta meg egy kan és összeragadtak. Megvártam, és a kis szukát felkaptam, bevittem hozzánk. Dokival egyeztettem, egy hét múlva vittem ivartalaníttatni, ma pedig már az új gazdijánál volt.

2018. jún. 9. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Van*.
2018. jún. 9. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkinek a tanácsot
2018. jún. 9. 19:48

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!