Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ilyenek az akitások?...

Miért ilyenek az akitások? Nem csak akitások válasza jöhet!

Figyelt kérdés

Egy ideje már zavar hogy bárki megtudja hogy japán szeretnék, egyből lebeszélni akar hogy jaj hullik szőr, jaj naponta 1 millió+ km futás, jaj makacsabb mint egy szamár stb. de egyiknek sem jut eszébe hogy van aki ezekkel tisztában van és ezzel együtt (vagy épp ezért) tartana ilyen kutyát...

A többi dolog amit még felhoznak pedig már megkérdőjelezhető, például hogy a ül és fekszik parancsokat sem lehet velük betartatni, hogyha meglát egy macskát az utcán akkor keresztül ugrál az autókon és addig kergeti amíg meg nem öli, hogy TERMÉSZETÉNÉL FOGVA AGRESSZÍV, VESZYES. Aik utóbbiakat is szajkozzák, azok szerintem csak a saját alkalmatlanságukat bizonyítják a kutyázásban.

Sokan ki jelentik, hogy az akita inu úgy rossz, ahogy van és ha jót akarok akmor én ne tartsak, "de azért én nem cserélném le" HOGY MIVAN?! Miért? Ki Ő? Talán valami kiválasztott?


Valamint ha valóban ilyen szörnyű ez a fajta, akkor mégis miért létezik még?


2018. jún. 20. 18:03
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Bocsi az elírásokért...
2018. jún. 20. 18:05
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Ó, ismerem az ilyeneket :) Nekem rotim van, nem egy kijelentette gyilkos fajta, plusz, naponta el kell verni, hogy nevelhető legyen. Jajjj :)))
2018. jún. 20. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
100%
Jaja. Csatlakozom hozzád, és a 2-eshez:) amstaff, cane corso dettó :)
2018. jún. 20. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Metionin ***** válasza:
100%
Én huskyt szeretnék és ugyanezt csinálják velem. Én meg úgy vagyok vele, hogy felnőtt ember vagyok, ismerem magamat és hadd tudjam már hogy együtt tudnék-e élni xy kutyával vagy nem.
2018. jún. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
85%

Sok fajta van, amitől intik az embert és azért nem véletlen. Szerintem inkabb tök jó,hogy felhívják a figyelmet a fajta sajátos tulajdonságaira/igenyeire. Én pl. többeknek könyörögtem,hogy ne legyen amstaffja. Nem vették komolyan, aztán a kutya vagy ment a telepre vagy elajándékozták vidékre,ki tudja milyen célokra...

Szerintem,amikor ezt mondják semmi rossz szándék nincs az emberekbe. Én is kaptam az ivet,mikor kinéztük menhelyen a border keverék kutyánkat,akit 50nm-re szantunk a 4. emeletre. Sosem vettem rossz néven. És nem beszéltek hülyeségeket, tenyleg napi 3 órát korzózunk lent vele.

2018. jún. 20. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszi a válaszokat! :) Csak mindjárt jön egy akitás, vagy legalábbis magát annak valló és kioszt titeket, hogy "haha... Ti ha tudnátok a kis rottweilereitekkel, hogy egy akita milyen nehéz természetű, össze sem lehet hasonlítani" stb. :D


Az a baj, hogy a tenyésztőkön kívül a magyar japán akitás társadalom 75%-a tényleg ilyen a valóságban is.



Nem értem ezt a jelenséget mert annak ellenére, hogy nem volt még akitám, meg vadászkutyám, voltak már nehéz kutyáim. Eleve komondkrok és kuvaszok között nőttem fel. Tudom, hogy teljesen más, de nem könnyebb.


(Először vél. egy másik kérdésemhez írtam)


Amúgy 5. neked is igazad van nagyon, csak kdegesitő. És az a baj, hogy sok úgy int figyelmességre, hogy Ő még kevésbé ért hozzá.

2018. jún. 20. 18:29
 7/15 anonim ***** válasza:
95%

Szerintem azért van ilyen nagy lebeszélés hullám, mert rengeteg embernek csak divatból kell a fajta. Ilyen a husky is például, "jaj de cuki, jaj de farkasos, jaj ez volt a trónok harcában kell nekem is egy" alapon akar ilyen kutyát, és nincs tisztában a fajta igényeivel. És bárki bármit mond, ezekből az emberekből több van, mint a felelősségteljes, a fajta sajátosságaival tisztában lévő gazdákkal.


Szerintem ezek mind gyönyörű és intelligens kutyák, hiába nehéz esetek és igenis remek kutyák jó gazda kezében, de inkább jusson a remek gazdákra is egy két lebeszélős ember minthogy ne beszélnének le valaki olyat, akinek nem való a fajta.

2018. jún. 20. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 Metionin ***** válasza:
100%
Nekem sokszor a futással jönnek és általában azok az emberek, akiknek a mozgás annyiból áll hogy felállnak a tv elől és kimennek a konyhába. Ők nyilván magukból indulnak ki és azt pl. nem tudják, hogy jelenleg kutya nélkül is lefutom azt az x km-t naponta. Aki ismer, nem is beszél lefelé. Meg nem is azzal bosszantanak fel hogy felsorolják az adott fajta nehézségeit, hanem egyből jaaaj azt ne vegyél mer futni kő vele! jaaj azt ne vegyél mer ilyen meg olyan!- miközben le merem fogadni hogy nagy részük még csak tévében látott huskyt/akitát/rotit/akármit.
2018. jún. 20. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van Metionin. Nekem olyanok mondták a kölyök rotimra, hogy verve kell nevelni, aki fotón látott ilyen kutyát, és már a pár hónapos kölyöktől összefosták magukat. Nem tudták, már nem az első ilyen fajta akit tartok. Csak kiröhögtem őket :) Ha te tudod mi az álomfajtád, és tudod is vállalni/kielégíteni az igényeit, akkor hajrá! Remélem gyorsan és sok évig boldog társad lesz a husky-d! :)
2018. jún. 20. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
91%

Valamilyen szinten értem, hogy miért csinálják sokan. Az akita, a husky, a mali... mind olyan fajták, akik egy mezei, előszörleszkutyám embernek nem feltétlenül jó választások. Persze egyáltalán nem biztos, hogy ne tudna felnőni a feladathoz az illető, de a kutya, és az ő érdekében figyelmeztetik a "veszélyekre".

A husky és a border elég divatfajta lett, tőlük is a kutya érdekében próbálják elijeszteni az inkompetensnek ítélt gazdikat, akikről biztos, hogy csak a hype vagy a küllem miatt nézték ki az adott fajtát.


De ott van a másik csoport, akinek mondjuk már régóta vágya egy bizonyos fajta, és a nehézségekkel együtt szeretné vállalni. Ilyen emberként elég irritáló lehet ez a hozzáállás. A nagy akitások is voltak kezdők, szóval sok esetben tényleg túlzás amit néhány ember művel.


A másik kedvencem, hogy az agár nem kutya, a husky nem kutya stb., mert az agár az agár, a husky meg husky, egy külön faj, és csak a kiválasztottaknak való. Szerintem ez hülyeség, vannak jellegek, amik meghatározók az adott típusoknál, de ettől még kutya az összes.

Ha az ember lelkiismeretes akkor úgyis jó tenyésztőt keres, aki felvilágosítja mindenről, és segíti az első időkben. Ha totál alkalmatlan valaki, akkor nem fog kutyát kapni normális kennelből. Viszont ha mindenhonnan elküldik, akkor általában nem is csak a bizonyos fajtára alkalmatlan, hanem úgy önmagában a kutyatartásra.

2018. jún. 20. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!