Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kell megtanítani a...

Hogy kell megtanítani a kutyának, hogy ne menjen át az úton?

Figyelt kérdés
Mielőtt átmegyünk mindig leültetem,magamhoz hívom,amikor pórázon van akkor húzom hátrafelé mjad mikor megyünk át elengedem,aztán megdícsérem.Mégis ha nem szólok rá átszaladna simán,azt akarom hogyha kiszalad a kapun akkor ne legyen semmi baja és tudja h az autók veszélyesek.
2008. nov. 1. 15:36
 1/6 anonim ***** válasza:
86%

Szia ezt csak akkor fogod megtudni ha elengeded. Amugy ha van kocsitok kérjél meg valakit aki tud kocsit vezetni és még egy embert hogy amikor elengeded és az ut felé megy üssön rá papiral a fenekére egy kicsit. Ha nincs akkor mindig elöször hivd magadhoz hogy ne menjen a kocsikhoz.

Várom az eredményt.

2008. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Gondoltam már én is erre,de köszi megerősítetted.Egyébként tudom h kiszalad mert póráz nélkül jövünk az utcánkba hazafelé és mellettem jön de mikor már látja a házunkat akkor rohanna át csak rákiabálok mert többször is volt h közben jött kocsi és megijedtem,ha szólítom akkor nem rohan ki de egyébként meg simán a kapunkhoz rohan.
2008. nov. 1. 16:09
 3/6 anonim ***** válasza:
Nagyon nehéz, kitartás kell hozzá, az én kutyám egyszer kiszaladt az utra 1 évesen és nekiment ugy a busznak, hogy a visszapillantotükre tropára ment a busznak, és jegyzökönyv stb... a buszsoför fel volt háborodva hogy a kutyám tönkretette a buszt, én örültem hogy csak enyhe agyrászkodást kapott a kutyusunk, / németjuhász /na ezek után én is tanitgattam, porázzal, meg jutalomfalattal, hogyha megállt az ut szélén, kitartás, és türelem kell hozzá, de legjobb ha szakembert kutyaidomitót kérdezel meg. Vigyázz rá ne hogy ugy járj mint én, nekünk szerencsénk volt meguszta .
2008. nov. 1. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Én mindig azzal kezddem, hogy ha kimegyünk a kapun vagy autóból szállunk ki, rögtön leültetem a kutyát. Megszokta, úgyhogy nem szaladgál el, csak mert nincs már falak között.

Azt, hogy az autók veszélyesek, a legtöbb kutya csak akkor érti meg, ha elütik, vagy ha eleve fél tőlük, mert hangosak és nagyok :)

Nem tudom, mennyi idős a kutya és mióta tanítghatod; mindenesetre ez a leültetős módszer jó, de persze lehet még rásegíteni. Ha szófogadó, akkor póráz nélkül gyakoroljatok: figyelj, mikor akar lelépni (akkor is, ha nem akartok átmenni az úton), és szólj rá, hogy ezt nem szabad, majd dícsérd meg, ha visszafordul. Ha ennyire azért nem "működik" jól, hosszú pórázra is veheted (nem felxire; azzal nemigen lehet képezni), így a tiltás után vissza tudod rántani kicsit, ha elkezd lelépni az útra.

Ja, pórázzal pedig nem húzni kell, azzal csak edzed a nyakát (a végén meg se fogja érezni), hanem rövid, erőteljes rántásokkal kell irányítani a kutyát; hatásosabb, és minden kiképző ezt ajánlja ;)

Emellett egy általános engedelmességi képzés sem árt, csak hogy akkor is vissza tudd fogni, ha neadjisten macska után rohan, meg hát egyébként is, az szvsz minden kutyának és gazdának kellene...

Sok sikert!

2008. nov. 2. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!A baj h próbáltam már azt h ha leült akkor jutalomfalatot adni neki de amit megeszik itthon azt nem eszi meg az utcán mert el van foglalva,szóval a jutalomfalat így nem vált be.:S 2 éves és 2 éve is van nálunk és azóta tanítgatom.Egyébként okos csak ezt valahogy nem akarja felfogni.:P
2008. nov. 2. 16:33
 6/6 anonim ***** válasza:
71%
Nem a jutalomfalat a lényeg, hanem hogy leüljön. Ha ezt 2 évesen csak jutalomfalatért teszi meg, akkor ez nem tréfa. Ne engedj neki, üljön le mindenképpen minden alkalommal, ha kéred tőle, és csókolom. Ha nem fogadja el a kaját, az az ő baja.
2008. nov. 2. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!