Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit használtok zsíros fülre a...

Mit használtok zsíros fülre a kutyánál?

Figyelt kérdés

Rendeltem egy nagyon jó kutya fülcseppet. Kb havonta 1x kell csöppenteni, annyira jól kipucolja, és tisztán tartja. Orvost felhívtam mielőtt megrendeltem, azt mondta használjam nyugodtan. Mikor kellett menni be az orvoshoz, akkor szép tiszta volt a füle. Kb előtte 1 héttel használtuk. Azóta havonta 1x kell. Ez így jó? Ti mivel pucoljátok a zsíros kutya fület?

Ma kellett cseppentenem újra,mert megint zsíros volt innen jutott eszembe :)


2018. júl. 9. 16:10
 1/4 anonim ***** válasza:
79%

Semmivel. Akkor kell foglalkozni a kutya fülével, ha gondok vannak vele.

Egy egészséges kutyának magától tisztul a füle, nem kell mosogatni, cseppentgetni, tisztogatni. Egy bizonyos mennyiségű fülzsír pont hogy kell a fertőzések elkerülése véget, ha túlzásba visszük a tisztogatást - akár az embereknél - csak utat engedsz a baktériumoknak.

2018. júl. 9. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Rázza a fülét, ha zsíros. Cseppentés után 1 hónapig kb meg egyáltalán nem rázza.
2018. júl. 9. 17:13
 3/4 anonim ***** válasza:
55%

Nekem a 7 éves a Havanese-m és még egyszer sem volt neki zsíros,szóval neki semmivel.


Idős kutyámnak ha nagyon zsíros egy kis babaolajos vattával kitörlöm és kész,egy darabig nem kell, de 14 éves koráig nem kellett neki se pucolni,mert nem volt zsíros. Most 2 éve időnként bezsírosodik,de tök változóan. Van,hogy havonta törlöm van,hogy 3 hónapig nem kell.


De ha az a fülcsepp bejött és zsírosodásra hajlamos a kutyád akkor használjátok nyugodtan főleg ha a doki is rábólintott :)

2018. júl. 9. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Szintén semmit.... Az előző 16 évig élt, nem volt gond a fülével, a mostani 12 éves, neki sem kell tisztítani a fülét. Ha rázná a fejét fülzsír miatt elvinném orvoshoz hogy szakszerűen kitisztítsa, de nem kenegetném olajjal, illetve nem is csöppentenék természetes fülzsír ellen.
2018. júl. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!