Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyakörvet tudtok...

Bigyusz222 kérdése:

Milyen nyakörvet tudtok ajánlani kutyáknak élösködok ellen?

Figyelt kérdés

Bolha,kullancs,szúnyog elleni kéne olcson.

Néztem ezeket a spot on termékeket..tök jó lenne meg minden de nekem nagyon drágák és nemtudom megengedni magamnak.

És nagyon félek hogy szívférgessek lesznek..


Tudtok mondani valami jó és olcso nyakörvet?



2018. júl. 25. 21:30
 1/10 anonim ***** válasza:

1 éven keresztül nyakörvet vettem a kutyámnak. 2-3 hetente találtam benne kullancsot, és nem csak akkor, amikor kirándulni vittem... A szőre 5 hónap után elkezdett hullani a nyakánál. Először azt hittem, csak vedlik, vagy valami, nem foglalkoztam vele különösebben. Aztán egyre kevesebb szőr nőtt vissza, egyre feltűnőbb volt.

Az állatorvos a spot on cuccokat javasolta, beváltak. Azóta 5 év alatt összesen 3 kullancs volt benne, nem bolhás, nem hullik a csepptől a szőre. Lehet, hogy drágább a csepp, de sokkal hatásosabb. És a nyakörvek hatása is csökken, pár havonta azokat is cserélni kell, nem hinném, hogy jobban megéri az se.

2018. júl. 25. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

Most van rajtuk nyakörv de az csak bolha és kullancs ellen. Ha annak lejár az idelye akkor megpróbálok venni egy spot ont


Borsodban azonbelül az északi részen mennyire gyakori a szívférgessék


Nagyon félek hogy elkapja és nem lesz rá keret a gyógyításához és attól hogy kénytelen leszek elaltatni... :(

2018. júl. 25. 21:52
 3/10 A kérdező kommentje:

És ha emiatt elkell majd altatni én soha sem fogom ezt magamnak megbocsátani...

Lelkileg tönkre fogok menni és kellesz majd jó pár hónap hogy túl tegyem magam rajta..

Annyira megszerettem.

Nagyon félek!

2018. júl. 25. 22:00
 4/10 anonim ***** válasza:
Mi scalibor nyakörvet használunk (mellette a biztonság kedvéért azért adjuk a milbemaxot) ,de se bolha se 1 db kullancs nem volt sosem a kutyában pedig nagyon sok fele járunk vele.
2018. júl. 25. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Most olvasom, amit azóta szóltál hozzá. A milbemax tabletta hajtja a szívférget, máfél havonta kell adni márciustól októberig. 5kg/600 ft kb. az ára, állatorvosnál lehet feliratni.
2018. júl. 25. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Jó és olcsó megoldás sajnos nincs. Nyakörvek közül a scalibor, foresto, kiltix amik jók, de nemsokkal olcsóbbak mint a spot.

Szívféreg ellen állatorvos ír fel tablettát.

2018. júl. 26. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
De azt valaki nem tudja hogy itt Borsod észak keleti részén mennyire gyakori a szívférgesség?
2018. júl. 26. 06:00
 8/10 A kérdező kommentje:
Az Advantix-nál 1 ml hány hónapig tart védelmet?
2018. júl. 26. 06:31
 9/10 anonim ***** válasza:

Advantix 1 hónapig jó.

Olyan nyakörv nincs ami bolha-kullancs-szúnyog ellen is jó.


Kiltix: bolha-kullancs

Foresto: bolha-kullancs

Scalibor:bolha-szúnyog.

2018. júl. 29. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Foresto nyakörvet vettünk a kutyának, állatpatikába ezt ajánlották. 9000 ft volt. 1 hónapja volt a kutyusomon, amikor azt vettem észre, hogy állandóan vakaródik és ugrálnak rajta valamik. Bolhák voltak :( Úgyhogy bolha ellen nem ér semmit.
2018. szept. 3. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!