Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az miért van, hogy a németjuhá...

Az miért van, hogy a németjuhászokat, terriereket és pitbullokat gyakrabban mérgezik meg, mint a többi kutyát?

Figyelt kérdés
Nem tudok statisztikákra hivatkozni, de kutyafanként évek óta figyelemmel kísérem ezeket a híreket és szinte kivétel nélkül a megmérgezett kutyák a fentiekből kerülnek ki. Miért van ez? Az emberek ennyire agresszívnak tartják ezeket a fajtákat? Vagy a gazdák nevelik rosszul őket?

2018. aug. 3. 16:57
 1/5 A kérdező kommentje:
A kérdés apropója, hogy most olvastam facsén, hogy megmérgezték a földrengés áldozatait felkutató egyik mentőkutyát! Meglepő módon, németjuhász volt ő is. :\
2018. aug. 3. 17:02
 2/5 anonim ***** válasza:
98%
Én nem vettem ezt észre eddig, viszont szerintem inkább az az oka, hogy a német juhász mindig is elterjedt volt, a bull típusúak pedig jelenleg nagyon divatosak, így nyilván sok van belőlük. Ezért ha kutyát mérgeznek meg, az valószínűleg nagyobb eséllyel lesz ilyen fajta, mint mondjuk egy csehszlovák farkaskutya.
2018. aug. 3. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
56%

Nem feltétlenül a kutyát tartják agresszívnek, hanem a gazdáik (akik a saját jellemüknek megfelelően választanak pitbullt) alakítják ki ezt a képet. Láttál már szimpatikus pitbull-tulajdonost? Vannak ilyenek persze, de hirtelen nem ez ugrik be senkinek.

A másik ok, hogy egy anyagilag és eszmeileg is értékes kutya elpusztítását hajlamosabb a gazdája világgá kürtölni, míg egy falusi korcs ha elpusztul, abból nem lesz hírverés. Azért, mert a törzskönyvezett kutyák gazdái sokkal jobban beleélik magukat a kutyázásba, mint hobbiba.

2018. aug. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
85%
Mert félnek tőlük, és ha okuk sincs rá, akkor azt hiszik, majd lesz, mert a média már behülyítette őket, hogy pl egy pitbull tuti öl, ha van oka, ha nincs, mert a média szerint minden pitbull gyilkos, harci eb.
2018. aug. 3. 17:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%

Attol fugg. Nalunk itt a kornyeken nemreg mergeztek meg 2 keverek kutyust is, hala istennek mindketto tulelte. Ok a parkbol ehettek fel valamit a foldrol... tehat ez egy tok random mergezes volt, valakit idegesitettek a kutyak es szetszort valamit.

Celzottan meg szerintem azert ezeket a fajtakat mergezik, mert sokan hasznaljak oket hazorzesre, telephely orzesre, stb. Az ilyen eber kutyak meg szeretnek ugatni, valoszinu, hogy hamarabb kezdenek el mast idegesiteni mint egy hangtalan csaladi kutya, aki a gazdai mellett alszik.

Aztan passz, ez az en feltetelezesem csak.

2018. aug. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!