Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért akkor csinálja meg?

Miért akkor csinálja meg?

Figyelt kérdés

Azt mondta az állat orvosunk hogy a kan kutyámat fogváltás után ivartalanítja ki olyan 7 hónapos kora körül. Én ivarérés előtt szerettem volna, hogy ne vegyen fel rossz szokásokat pl ne jelölgessen meg hasonlók. Akkor ott rábólintottam amikor mondta mert ő az orvos tudja mit beszél de most valamiért mégis hamarabb szeretném letudni. Most 5 hónapos a kutyus.

Másik dokihoz nem szeretnék menni van egy 12 évesem is és őt is műtötte 2x is, minden gond és komplikáció nélkül.


2018. aug. 9. 20:17
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Az ivartalanítás helyes időpontja egy örök vita, még állatorvosok körében is. Vannak pro és kontra érvek, mindkét tábor mellett. A miénk öt és fél hónaposan lett ivartalanítva,semmilyen hatrányát nem tapasztaltuk. 2 nap alatt teljesen felépült belőle, nem változott meg és rendesen kifejlődött.
2018. aug. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszod :)
2018. aug. 9. 20:44
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Azt vedd figyelembe, hogy ivartalanításkor egy hormontermelő szervet távolítanak el, ami megborítja a hormonháztartást. A nemi hormonok a csontok növekedésére és a csontsűrűségre valószínűleg a kutyáknál is hatással vannak. Elképzelhető, hogy a doktor valami hasonló miatt várná meg a fogváltás befejeződését. Az elég látványos és jól jelzi a kutya fejlődését. Hasonló okokból szokták egyébként az ivarérés utáni ivartalanítást is javasolni. Persze a gazdátlan kutyanépesség csökkentéséhez a korábbi ivartanítás a jobb, de hogy a kutya hogy jár jobban... a fene tudja. Előnyök és hátrányok mindegyiknél vannak, a gazdi dönt, hogy neki melyik és mekkora súllyal esik a latba.
2018. aug. 9. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nekünk doki mondta, hogy döntsük el mi, ivarérés előtt, vagy után akarjuk ivartalanítani.

Én ivarérés utánit választottam, lehet csak túlparáztam, de féltem, hogy nem nő majd megfelelően tovább a kutya, vagy valami, nem tudom mennyi alapja volt a félelmemnek, de nem kockáztattam.


Szóval én írok az ivarérés utáni ivartalanításról.

Kb. 8 hónapos volt a kutyám amikor megműttettük. Gyorsan felépült, nem volt komplikáció. Rossz szokásokat nem vett fel. Viselkedése sem változott semmit. Maradt ugyanolyan nagyképű. Nem szökik azóta sem, tüzelő szukák teljesen hidegen hagyják. Mellesleg nem jelölget. Pisilni úgy pisil, mint egy kan, de nem akar minden fűszálat megjelölni.

2018. aug. 10. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Várunk, amikor a doki jónak látja meglesz a műtét.

2018. szept. 23. 18:50

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!