Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hány felelős husky gazdit...

Ti hány felelős husky gazdit ismertek?

Figyelt kérdés

Népszerű fajta a husky, malamut. Szépek, meg minden, sok ember tart ilyen kutyákat. Nekem 8 ismerősöm van, aki tart min. 1 huskyt/malamutot. Közülük csak hárman foglalkoznak eleget a kutyáikkal.

Szóval az lenne a kérdésem, hogy ti ismertek-e huskysokat, illetve (véleményetek szerint) kielégítik-e a kutyáik igényeit?



2018. aug. 12. 17:18
 1/7 anonim ***** válasza:
13%

A legjobb malamut gazdi, a nagyapám volt. Brutus kutyáját jobban szerette, mint bárki mást. Csodálatos élete volt a kutyának. 16 évet élt.


Személy szerint magamat felelős gazdinak tartom, minden eddigi kutyámnak minden oltása megvolt, még az is, amire nem lett volna szüksége mindenáron. Nagyon szeretem a kutyákat ellenben az emberekkel. Igaz, Én magyar vizsla párti vagyok. Persze a szánhúzó kutyák mellett szeretem a német juhászkutyát is, meg persze a yorkival sincs baj, hisz azok igazi szeret bombák. :)


Ha ismernék nem felelős állattartót, természetesen jelezném a hatóságoknak azonnal!!!

2018. aug. 12. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Igen, egy ismerősöm tart egy okos, boldog malamutot. Mindent megtesz érte, jól tartja. Ivartalanította. Okos, sokat foglalkozik vele. Láttam már, ahogy görkorival húzatta magát a gazdi (csaj) a kutyával, aki szépen fut, a kereszteződéseknél meg szépen lassít, magától.

Hatalmas termete ellenére sosem féltem, hogy a kajla kutya rám ugrik etc. Ja és ha játékból "lelövöd" színpadiasan eldől. Haláli.


Mindazonáltal csökönyös fajta, tehát erős kéz kell neki.

2018. aug. 12. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Itt a huskyknál főként arra gondolok, hogy sétáltatják/mozgatják-e őket eleget, vagy csak a kertben vannak kikötve, mert unalmában szökik a kutya.

Az oltások nálam alapnak számítanak, aki nem viszi állatorvoshoz rendszeresen a kutyáját, az nem csak felelőtlen...

Előző, a nagyapád aktív volt a kutyájával? Vagy szellemileg fárasztotta le? (tanítással, stb)

2018. aug. 12. 17:35
 4/7 anonim ***** válasza:
25%
A Nagyapám minden tekintetben jól bánt a kutyával. Rengeteg trükköt tudott a kutya, és nagyon sokat mozgott, míg nagyapám a telken szőlőt metszett, a kutya játszhatott a többi kutyával, illetve jártak úszni a Dunába. Sokat mozgott a kutya.
2018. aug. 12. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Én egy husky tulajt ismerek a 4-5-ből, aki felelősen foglalkozik és fárasztja a kutyáját.
2018. aug. 12. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem sokat... 2 husky és 5 malamut tulajdonost a 25-30-ból


Illetve, ha szabad én is ide pofátlankodnék :) 3 éves alaszkai malamutom van. Sportolunk vele, rengeteg foglalkozást és szeretetet kap. Nem írnám le mégegyszer, inkább belinkelem egy kérdésre adott válaszomat. Az első lesz az

https://www.gyakorikerdesek.hu/allatok__kutyak__9458466-egy-..

2018. aug. 12. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
24%
Én en block nem magyon ismerek felelősngazdát személyesen, akiket én ismerek azok mind nagy állatvédőnek, meg mindenfélének képzelik magukat, ítélkezni mások felett, meg háborogni, hogy a Juli/Jancsi mem jól tartja a kutyáját tudnak, de Ők sem tudják pl. hogy enni mit adnak az állatnak, stb.
2018. aug. 12. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!