Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Való-e nekünk dobermann?

Való-e nekünk dobermann?

Figyelt kérdés

Már régebben írtam ki egy kérdést, hogy milyen kutyénk legyen. Ott nem jött szóba a dobi, de fontolgattuk, csak féltünk, hogy elrontjuk és a fejünkre nő. Elég rossz a hírük, de én nem hiszek az ilyenekben. Nem gondolom, hogy egy rendesen nevelt, sok törődést kapó kutya megvadul a semmi miatt.


Na szóval, most átfutottam a fajtamentés oldalát és 2 kutyánál is szerelembe estem. Már mindketten kifejlettek, de nem idősek. Csak egyet szeretnénk, mert van már itthon egy tökéletesen szocializált, kutyákkal barátságos középtermetű kutyánk (ő sem egy könnyű eset, de megbírkóztunk vele)


Szóval amit nyújtani tudnánk:

Kinti-benti tartás

Napi min. 1x hosszú séta (2-3 óra) + 1 rövidebb (30 perc)

Heti rendszerességgel kutyasuli.

Prémium táp

Minden hétvégén túra

Hobby szinten sport (agility, mantrailing, bikejöring vagy ami jobban fekszik neki)

Határozott, de nem durva nevelés

Minden nap agyi fárasztás

Korlátlan mennyiségű játék


Amit a kinézett kutyákról tudni kell:

Olyan kutyákat néztünk, akik habár már felnőttek és előélettel rendelkeznek, de a fajtamentés szerint barátságosak, szocializáltak. Először mindenképp találkoznánk a kiszemelt kutyával és, ha neki is szimpatikusak lennénk akkor bevállalnánk.


Szerintetek illene hozzánk vagy nem tudunk megfelelő életet nyújtani neki?


2018. aug. 16. 13:40
 1/3 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem nyugodtan vágjatok bele.


Annyi, hogy a szőre miatt semmiképp ne tartsátok kint

2018. aug. 16. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem mindent meg tudnátok neki adni, amire szüksége lenne. Ahogy írtad, az még fontos, hogy találkozzon veletek személyesen.
2018. aug. 16. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%
Nekem dobim van, ha rászánod azt a pár órát a foglalkozására, nem "nő a fejedre". Kemény kezű gazdi való neki, de nagyon barátságosak, játékosak, szeretgombócok ):
2018. aug. 16. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!