Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az amerikai akita és az...

Az amerikai akita és az (japán) akita inu között van különbség makacsságban? Állítólag az amerikai egy picit könnyebb eset.

Figyelt kérdés

2018. aug. 17. 17:46
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minden kutya alapvetően megérdemli a figyelmet, gondoskodást, nevelést.


Egy 2 éves amerikai akitám van meg egy foxi keverékem. Rendszeresen összejárunk sétálni meg játszani egy inuval.

Itthon rengeteget foglalkozunk a kutyáinkkal, a párom itthonról is tud dolgozni stb. Egy gyerek neveléséhez tudnám hasonlítani (hangsúly a nevelésen). Nem tartom makacsabbnak az akitát, mint a foxit.


Viszont az ismerős inu borzalmasan el van hanyagolva. Körülbelül csak táplálják és ennyi meg néha velünk sétál.

Borzasztóan a "gazdája" fejére van nőve, de azt látom, hogy jót tesu neki az én kutyáim társasága.


Úgy gondolom, hogy egyéniség és egyéniség közt sok a különbség, nem tudom kijelenteni egyöntetűen, hogy minden amerikai akita könnyebb eset lenne.


Viszont következetes nevelés, törődés, fárasztás stb mellett abszolút kezelhető és nagyon szerethető. Arról az inuról, akiről fentebb írtam, az a véleményem, hogy ő is képes lenne sok dologra, ha megfelelően foglalkoznának vele.


Vannak könnyebb és nehezebb esetek, de talán azt mondanám, hogy az akita, mint fajta (japán és amerikai is ), egy olyan temperamentumú állat, hogy nagyon megbosszulhatja magát ,ha nincs megfelelően foglalkoztatva, mint pl egy goldinál.

2018. aug. 17. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Nekem japánom van, most 2,5 évesen kezd megtérülni a sok befektetett munka, nagyon szeretjük, nagyon jó kutya, szófogadó. Nekünk egy csau barátunk van, ő "sima" házőrző és nagyon meglátszik rajta. Fajtán belül nagyon nagy skálán mozog a taníthatóságuk egyedekre nézve, szóval nehéz megmondani, de úgy egésszében az amerikaira több pozítív vélemény van, a japánra több időt kell szánni és nem annyira gazdás mint az amcsi, inkább kicsit magának való. Én azt mondom hogy nem lehetetlen megnevelni, és nagyon megéri energiát fektetni beléjük, de az eleje nagyon hosszadalmas és keserves tud lenni, ahol sokan megtörnek és feladják. Amire nagyon oda kell figyelni hogy jó helyről vedd, úgy a legkisebb az esélye a rossz habitusnak és idegrendszeri problémáknak.
2018. aug. 17. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Nem tervezek vásárlást csak kiváncsi voltam
2018. aug. 18. 12:47
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Az akita japán kutya, nincs 'amerikai' csak ott tenyésztett

Az inu is csak kutyát jelent, elég wikin utána nézni

2018. aug. 28. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
#4 olvass kicsit jobban utána, ne itt égesd magad.
2018. aug. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
#4: nem ártana neked is utána nézni
2018. aug. 30. 08:14
 7/7 Aimi-chan ***** válasza:
0%
A japán nem mindig ugat, hanem váratlan pillanatban támadja hátba az ,,ellenséget"
2021. ápr. 19. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!