Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya ivartalanítás?

Kutya ivartalanítás?

Figyelt kérdés

Holnap lesz a kutyusom ivartalanítása, és ez lesz az első. Tudtok mondani olyan tanácsokat, amikkel megkönnyíthető a helyzete? Utána olvastam számos honlapon, meg holnap azért kikérdezem a dokit is, csak kiváncsi vagyok, hogy mik a tapasztalatok.

Szuka, keverék (kistermetű, pincsi keverék) 6 hónapos, első tüzelés előtti.



2018. aug. 23. 13:30
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
52%

Első kutyimnak több mint 10 éves volt mikor hozzánk került, és gennyes méhgyulladása lett, így muszáj volt eltávolítani a méhét.(mindenképp hasznos mert idős korban ebbe bele is halhatnak, tehát plusz pont az ivartalanítás mellett). Dupla felszívódó varrat, teljesen problémamentes volt. 1 nap rossz, maga alá eresztett tehát célszerű pelenkára fektetni. 3.naptól felkelés leülés még kissé nehézkes, de félgőzzel robogott. Seb gyönyörű, gallér nélkül, Ő idős kutyi volt.



Mostani kutyusom kis vágás, dupla felszívódó varrat, gallér nélkül, mivel a doki szerint megviseli őket. Nos a felső varratot kiszedte, az alsót szerencsére nem bántotta(ez tartja a kötőszövetet, izmokat, stb.). Ha el akarod kerülni, hogy 4 hétig reggel este betadinnal kenegesd a sebét az első időkben FELTÉTLEN SZÜKSÉGES A GALLÉR!!! Legalábbis szerintem, igaz ő egy balerina, ultrahajlékony, örökmozgó, "gallérba is elérem a sebem nézd..." mali mix turmix leánka. Remélem segítettem.

2018. aug. 23. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Köszi a választ, megy a zöld kéz. A gallért már megvettük, az orvos is javasolta, meg hát nem akarjuk mi se, hogy a varratokat piszkálja. :)
2018. aug. 23. 13:59
 3/13 anonim ***** válasza:
69%

Az én kutyám gyűlölte a gallért, látványosan csapkodta mindenhez, ajtóhoz, ágyhoz, tényleg mindenhez. Ezért én csak akkor adtam rá, amikor nem voltunk otthon, vagy éjszakára, egyébként meg figyeltem minden mozdulatát.

Első nap biztosan bágyadt lesz, és kedvetlen, de az az altatás miatt lesz, ne aggódj, az orvos úgyis el fog látni tanácsokkal. Minket úgy küldött haza, hogy kaptunk lázcsillapítót is, ha ne adj Isten belázasodna. A kutyák nagyon hamar regenerálódnak, pár nap és észre sem fogod venni, hogy műtötték.

Annyi még, hogy ha kiszedhető varratai lesznek, akkor varratszedésig kímélni kell, nehogy felszakadjon a seb.

2018. aug. 23. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:

Köszi :)

A gallérnál én is gondolkodtam, hogy csak éjszaka lenne nála, mert akkor nem tudom figyelni, de olvastam orvosi szakírást, ahol nem javasolják a le-föl vételt, mert a kutya agresszíven viselkedhet, nem engedi felhúzni... majd meglátom hogyan viseli és majd aszerint lesz a gallér. Azért remélem nem zavarja majd nagyon.

2018. aug. 23. 14:38
 5/13 A kérdező kommentje:
Mármint rajta a gallér XD
2018. aug. 23. 14:39
 6/13 anonim ***** válasza:
76%
Te ismered a kutyusodat, szerintem egy próbát megér. Az enyém nem volt agresszív, nyilván nem örült neki, de inkább ez a kellemetlenség, mint a kirágcsált varratok és elhúzódó gyógyulás. :)
2018. aug. 23. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Én is igy gondolom, ezért valószínűleg viselni fogja, mert sajnos nagyon izgága és biztos piszkálná a varratot.
2018. aug. 23. 16:00
 8/13 anonim ***** válasza:

Én szukámon ruha volt.Nem bántotta a sebet. Nem a varratokat akarják kiszedni,hanem mert nő vissza a szőr és viszket nekik,illetve húzodik a seb.


Nekünk nem bántotta, első 4 napban mindig volt vele vki.Éjszaka is többször felkeltünk ránézni,de nem szedte ki.

Én mikor ráraktam a gallért egyenesen sokkot kapott, ugrált le akarta szedni és üvöltött. Nem is hallottam tőle még ilyen hangokat és pár másodperc alatt úgy kikészült,hogy 15 percig remegett és lihegett. Mi maradtunk a ruhánál.


Lépcsőn én le fel vittem, mert nem jött 5 napig,húzódott a sebe ami kellemetlen volt neki. De minden sétánál megnéztem tud e jönni vagy nem, 5 naptól jött magától :)


10. napon varratszedés :)

Másnap pedig megfürdettem,mert nagyon büdi volt szegény,de ugye fontos addig nem fürödhet míg benne vannak a varratok,kiszedés után is inkább másnap.



14:00 órára kellett vinni asszem, reggel 7 kor 1-2 falat kaját ehetett,mert a kistestűeknek hamarabb leesik a cukra. Reggel 7 kor még 1-2 falat kaját ehetett én egy nagyobb párizsi szeletet adtam neki.

12 kor el kellett venni előle a vizet.


Bevittük, beadták neki az altatót,majd vissza kellett mennem 14:45 re.ÉN addig mamához mentem fel,mert szerencsére ott laknak a rendelő mellett :) Anyumat hívtam,hogy jöjjön értünk.

Felébresztették ugye,ilyenkor sírnak nagyon,de ha megsimogatod,meg orra elé teszed a kezed,hogy ott vagy abba fogja hagyni. Érdemes otthon egy vastagabb pokrócra rátenni és a földre. Ilyenkor fázni szoktak.

Enni inni csak akkor amikor már teljesen kiment az altató hatása,tehát rendesen jön megy. Mi este 9 fele adtunk neki inni és fél 10 fele adtunk neki enni.


Nekünk másnap este pisilt és kakilt,szóval ne ijedj meg ha az nap nem csinál semmit. 1-2 nap normális ilyenkor.


Illetve kapnak egy nyomó kötést ami 3-4 napig rajta kell,hogy legyen utána le lehet szedni,ezt te is leszedheted,de orvoshoz is viheted.


Asszem mindent leírtam :D

2018. aug. 23. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ja és hozzáteszem egy hiperaktív rosszalkodó kutyám van,ennek ellenére nem bántotta a sebet :)


utolsó voltam :D

2018. aug. 23. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Igen a ruha is egy megoldás, csak nem tudom ebben a dögmelegben hogy viseli el magán a kutya :(
2018. aug. 23. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!