Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit csináljak, ha a kutyámnak...

Mit csináljak, ha a kutyámnak be van gyulladva a szeme?

Figyelt kérdés

Vagyis anyukám azt mondja, szerinte ez gyulladás. Könnyezik a szeme és véraláfutásos, tiszta piros. Néha kinyitja a szemét, de inkább csukva van neki. Szerintetek is gyulladás?

És mit csináljak vele? Most megkamillázzuk neki, de ez elég?

Anyukám azt mondja, ne hívjunk állatorvost, ha kamillázzuk, akkor helyrejön. (Hozzáteszem olyan állatorvosunk van akit tavaly novembertől hívogattunk, hogy jöjjön beoltani és majd csak márciusba ért ide kb.)

Szerintetek? Lehett hülyeség volt kiírni, de nagyon félek mi lesz vele, ő az első kutyám, nagyon szeretem és nem akarom elveszíteni. Akinek volt hasonló kérrm szépen írja le mit csinált, és hogy helyrejött-e. Köszönöm!



#gyulladás ##kamilla
2018. aug. 24. 09:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A kamilla csak jobban szárítja a szemet, nem jó megoldás.

Orvos tudd felírni szemcseppet!

2018. aug. 24. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%
Teljesen ledöbbenek mennyire sajnáljátok a pénzt a kutyáitoktól... 2018 Európai únió... fenéket, balkán ez töményen
2018. aug. 24. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

Az első kommentelő leírt mindent, amit akartam.

Még annyival egészíteném ki, hogy ez durván állatkínzás, ami BTK kategória, ha elküldöd anyád adatait, nagyon szívesen feljelentem.

2018. aug. 24. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
Egy egyszerű szemcsepp rendbehozná.A kamillát felejtse el már mindenki,akár emberi,akár állati szemproblémákra.Ha valakinek nem lett tőle rondább a szeme,az meg örüljön neki nagyon.Az én kutyám náthás lett most.Hát én se kamillateával itatgatom,hanem felhívtam a rendelőt,és kértem időpontot, délután visszük.Igen,pénzbe fog kerülni.Csak az ötezer lesz, hogy megvizsgálja.És abban nincs gyógyszer még.De nem a neten keresek neki praktikákat,míg esetleg tüdőgyulladása nem lesz.A kutyátok szeme is rámehet a kamillázásra.A.szemcsepp meg nem tudom lenne-e 500Ft.
2018. aug. 24. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
75%
Vigyétek el orvoshoz! Ha meg erre lusták vagytok vagy a pénzt sajnáljátok, keressetek szerencsétlennek egy normális, jó gazdát.
2018. aug. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Orvos! Azonnal!


Isten tudja, mi van a szemével, ha belement egy toklász, az hatalmas károkat tud okozni.


Sajnos el kell mondjam, hogy tiszta szívből gyűlölöm és megvetem azt a hozzáállást, amit anyád tanusít. Végignézni és végignézerni a saját kutyája szenvedését a gyerekével full szociopata viselkedés. Szégyelje magát, te pedig légy jobb ember, mint ő es valahogy juttasd el azt a szerencsétlen állator orvoshoz!

2018. aug. 24. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
Csoda történt! Halleluja! Reggel még alig tudta használni a szemét, estére már semmi baja! Ez igen! Spontán gyógyul órák alatt a kutya szeme.
2018. aug. 24. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Tegnap még picit piros volt a szeme, így kihívtuk hozzá az orvost. Reggel 7körül hivtuk, mondta, hogy jön. Délután 4körül megint hívtuk (mert ugye nem jött ki) és mondtuk neki, hogy bevisszük mi. Azt mondta arra semmi szükség, máris indul. Aha...7körül végülis ideért.

Aztán megnézi a kutyát, akinek még picit piros volt a szeme és olyan lekezelően mondta, hogy ezért kár volt kihívni, csak az idejét raboltuk. Mondta, hogy továbbra is kamillázzuk és helyrejön. De az a beszédstílus...olyan flegma, bunkó, lekezelő volt...arról nem beszélve, hogy 15ezret kért érte. Nem mintha nem tellene rá vagy valami, de a nagy semmiért fizettünk ennyit.

2018. aug. 26. 16:26
 9/11 anonim ***** válasza:

Jól van. Talán normális rendelőbe kell vinni - a kiszállásért minden orvos pénzt kér, s a hülye is tudja, háznál nem nagyon tudja gyógyítani/kivizsgálni a kutyát.

Azért egy szemcseppet felírhatott volna, a kamillát meg hagyjuk, mint már írtam csak jobban szárítja a kötőhártyát.


"Égő szem, szemgyulladás, kötőhártya gyulladás: mindegyik gyakori panasz, amelyeket sokan a „nagymama módszerével”, kamillás borogatás segítségével próbálnak enyhíteni. Ám nem mindig ez a legjobb megoldás előfordulhat, hogy a kamilla alkalmazása még tovább súlyosbítja a tüneteket.


A szemgyulladás igen kellemetlen betegség, amelynek számos oka lehet. Vírus, baktérium, valamilyen allergia, vagy akár a szembe kerülő apró, idegen test is kiválthatja a gyulladásos reakciót. A régi módszert követve, sokan ilyenkor azonnal a kamillás borogatáshoz nyúlnak, azonban nem árt tudni, hogy –főként a pollenallergiában szenvedőknél− a kamilla allergiás reakciót válthat ki: bőrirritációt, súlyosabb esetben kötőhártya gyulladást is okozhat. A kötőhártya gyulladás összetéveszthetetlen tünetei az égő szem, a könnyezés és a viszketés. Ha nem kezelik időben, a szemhéjak megduzzadnak, a szem váladékozni, gennyezni kezd."


Kötőhártya gyulladásnál egy 800 forintos szemcsepp 3 nap alatt rendbe teszi az ember/kutya szemét, de ugye vény köteles. De lehet kamillázgatni is, csak ront a helyzeten!

Figyelj, ha fontos neked a kutyád ahogy írtad, akkor keresel a környékeden egy felszerelt rendelőt lelkiismeretes orvossal, s nem házhoz járó lódoktorral húzatod le magad! Jobbulást a kutyádnak!

2018. aug. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Ezt az orvost el kell felejteni.Azért lehet az állatorvosi kamarának ajánlott levélbrn megírnám a történteket.A fejére borítottam volna valamit az biztos,főleg,hogy ápoló vagyok,van némi fogalmam a kamillázásos marhaságról.Én is írtam korábban,hogy felejtsük már el.Ilyen egy gyökér alpári tahót,etikátlan,szakmaiatlan majom.

Ha váladékozik a kutya szeme,forralt majd visszahűtött vízzel töröljétek.Egy törlés/egy vattapamacs.Messze van nagyon a legközelebbi orvos/város? Ennyi pénzből elmehetettek volna messzebre,ez a bosszantó.Nem tudom milyen a kutya szeme,ha váladékozik,csúnya,nem javul,másik orvos.

2018. aug. 26. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!