Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hagyjam, hogy a párom elvigye...

Hagyjam, hogy a párom elvigye a kutyát vagy ne?

Figyelt kérdés

5 évvel ezelött vettem egy kutyát("A") nem kis összegért, jártunk iskolába, jóféle táppal etettem, szóval nem kevés pénzt/energiát emésztett fel, viszont valahogy sosem volt 100%-os a kapcsolatunk a kutyával. 2 évre rá megismertem a párom, akivel örökbefogadtunk egy másik kutyát("B") így boldogan megvoltunk a mi kis "falkánkban" eddig, mivel most a párommal elválnak útjaink. Az a fura helyzet állt elő, hogy a vásárolt kutyám látványosan jobban szót fogad neki, jobban keresi a társaságát, egyszóval imádja a kutya. Az örökbefogadott viszont hozzám húz inkább. A két kutya viszont tökéletes összhangban létezik (imádják egymást), "komoly dráma" van belőle, ha külön választjuk őket (pl. orvosi vizit ilyesmi). Nyilván a párom szeretné, ha vele tartana az "A" kutya, ami objektíven teljesen logikus döntés, viszont én is nagyon szeretem, hisz már a párom előtt megvolt, így nem igazán tudok lemondani róla. A másik, hogy a "B" kutya (aki nyilván velem marad) is drámának fogja megélni, mégha idővel el is halványul gondolom. Ami bonyolítja a helyzetet, hogy mi egy helyen dolgozunk a volt párommal és szinte mindig vittük/visszük a kutyákat is magunkal, ami szinten nem könnyíti meg a dolgot (nyilván felmondani ezért egyikünk sem fog), de még ha otthon is hagyjuk a kutyákat egy kis időre gondolom az együtt töltött idő nem fog elmúlni magatól.


Nehezemre esik döntést hoznom, mert egyszerűen nem lehet csak objektíven nézni ezt :(



2018. szept. 3. 16:48
 1/10 Metionin ***** válasza:
87%
Mi lenne ha a párod vinné az A kutyát (ami amúgy logikus) és a munkahelyen úgyis tudna bandázni a 2 kutya. A másik ha marad nálad mindkettő és a volt párod "bandázik" velük a melóhelyen, de különválás után ez talán kényelmetlen érzés lenne.
2018. szept. 3. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

1-es.


Igen, csak éppen én is ragaszkodom érzelmileg az "A" kutyához, imádom szeretem 9 hetes kora óta része az életemnek. + nekem is mindennap látnom kéne, ami szinten igen erős érzelmi igénybevétel lenne a részemről. Gondolj bele, ha az általad nevelt szeretett kutyát oda kéne adnod, de mindennap láthatnád, de nem veled élne?

2018. szept. 3. 17:06
 3/10 anonim ***** válasza:
52%

Lehet önző, de én a kutyákat nem választanám szét.


Nektek kell mérlegelni, hogy kinek az életéhez passzol jobban a két kutya.

2018. szept. 3. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Metionin ***** válasza:
42%
Akkor maradjanak nálad. Jobb lesz a kutyáknak is meg neked is. Amúgy igazad van, én sem adnám oda senkiért és semmiért a kutyámat.
2018. szept. 3. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
50%

"én sem adnám oda senkiért és semmiért a kutyámat."

Igen és minden bizonnyal a kérdező párja is ugyanezt gondolja... Na ilyenkor mit teszel? Patthelyzet. Ha a kérdező párja tette volna fel a kérdést, akkor meg neki javasolnád, hogy ne adja oda a kutyát. Szerintem ez egy olyan eset, amit a feleknek maguknak kell megoldaniuk, mert nyilván mindketten akarják a kutyát. Hozzanak kompromisszumot vagy valamelyikük engedjen, más lehetőséget nem igen látok.

2018. szept. 3. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Persze, hogy döntést kell hozni, csak reménykedek a pro és kontrában, hogy a döntést korrektül tudjam meghozni.
2018. szept. 3. 17:59
 7/10 Metionin ***** válasza:
71%
Oké de az A kutya eleve a kérdezőé volt. Itt a volt pár csak a B kutyára adhatna be igényt de ha az a kutya jobban szereti a kérdezőt és eleve alap hogy nála marad, akkor jobb ha marad mindkettő. Mert ha az lenne hogy a közösen befogadott kutya menne a pasihoz az eredetileg is a kérdezőé meg maradna az rendben de itt a közös az aki biztosan marad és a másik holléte a kérdés aki nem is a pasié volt.
2018. szept. 3. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56%
A kutyákat álltalában a gazdájuktól történő elválasztás jobban megviseli mint egy másik kutyától történő kölönválasztás. Én ezért azt mondanám, hogy mindketten vigyétek azt a kutyát amelyik gazdájának választott. Függetlenül attól, hogy ki melyiket, és mikor vette.
2018. szept. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
79%
Ha el szeretné vinni, akkor engedd el. Oké hogy "a" és "b" kutya nagyon jóban vannak DE a kutyának az ember sokkal fontosabb. Sok kísérletben bebizonyították már (többek közt ELTE-etológiatanszék, olvashatsz róla Csányi Vilmos: A kutyák szőrös gyerekek című könyvében)) ,hogy a kutya az ember vagy más kutya tarsasága közül az embert választja. Az "a" kutyát sokkal jobban meg fogja viselni az embere elvesztése,mint a kutyapajtása elvesztése.
2018. szept. 3. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Én is úgy gondolom bármennyire is rossz érzés az "A" kutya elmegy a párommal, mert az ő kapcsolatuk sokkal szorosabb mint az enyém valaha is volt. Rettenetesen rossz érzés és biztos vagyok benne, hogy ütni fogom még a falba a fejem miatta, de egyszerűen én is látom, hogy az "A" kutya szempontjából ez a helyes döntés.


Köszönöm a válaszokat.

2018. szept. 4. 17:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!