Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A yorkie lakásba való, igaz?

A yorkie lakásba való, igaz?

Figyelt kérdés
Szeretnénk (illetve én) egy kiskutyát. Mivel lakásban lakunk, csak a yorkie jöhet szóba (csivavákat nem szeretem, a westie meg nekem már nagy ahhoz, hogy lakásban éljen). Mi az az ár, ami alatt valószínű szaporító az eladó? Mert olyantól nem szeretnék venni, csakis megbízható, tiszta helyről. A fő kérdésem, hogy mind a ketten 8 órában dolgozunk a férjemmel, fél8kor elmegyünk és fél5re érünk 4 nap haza (pénteken 2re). Ezt bírja egy kutyus egyedül? Karácsonyra szeretném, igaziból a 2 éves kislányomnak, imádja az állatokat. Szóval az első 1-2 hétben 0-24 felügyelettel lenne, de utána sajnos dolgozni kell. Lehet egy ilyen kutyust alomra szoktatni? Cicánk volt, ő almos volt, a wc-be járt okosan. Ezt egy kutya is meg tudja tanulni? Természetesen le is mennénk minden nap sétálni.
2018. szept. 6. 10:51
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
52%

A Yorkie pici, törékeny kutya. Nem biztos, hogy jó választás egy 2 éves gyerek mellé. Nekünk egy Shi-Tzu van és a 3 éves unokahúgom vele is durván tud játszani.

A kutya igényli a törődést és a sétákat, még felnőtten is napi minimum kettőt. Nálunk a párom otthonról dolgozik, így tud napközben is foglalkozni a kutyussal, de ha ti már 10-12 hetesen egyedül akarjátok hagyni a kutyát 8 órára, akkor az a kutyus csak szenvedni fog. A miénk is tud sírni, pedig 3 óránál tovább sosem hagyjuk magára.

Nálunk úgy alakult, hogy kutyapelenka van letéve, ezt nagyon hamar megtanulta a kutyus használni. Ezzel az a baj, hogy utána szinte lehetetlen átszoktatni, hogy kint végezze a dolgát. Mi már maradunk a pelenka mellett, mert erről is, meg kint is úgyis fel kell szedni a kakit, de így legalább nem kell takarítanunk ha épp úgy jön ki, hogy nem tudjuk a szokott időben levinni sétálni.

2018. szept. 6. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
76%
Kintre meg házőrzőt, remek. Azt ugye tudod, hogy a mai világban nincs olyan, hogy a kutya őrzi a házat, max arra jó hogy a csaholásával idegesítse a szomszédokat és az utcában elhaladókat. Simán megmérgezi egy betörő a kutyát, ha folyton ugat meg egy idő után úgysem nézed éppen mire őrjöng. Inkább szereltessetek be riasztót, ha a házat akarjátok védeni, ne arra tartsatok kutyát hogy kib*szva a kertbe acsarkodjon.
2018. szept. 6. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 A kérdező kommentje:
12, miért egy németjuhász pl. szted lakásba való? Meg mi az, hogy a mai világban nincs házőrző? Láttál te már kutyát közelről? A mi németjuhászunkról annó meg lehetett mondani, hogy épp a szomszéd macskát ugatja, vagy 2mp múlva megszólal a csengő mert valaki megállt a ház előtt... és ok nélkül sosem ugatott...
2018. szept. 6. 16:32
 14/22 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos azt kell mondanom, hogy yorki nem valo kicsi gyerek melle. Egy ket eves gyerek csak nyuzni, gyomoszolni akarja, nem erti meg, hogy miert nem lehet. Egy yorki kolyok nagyon pici, nem kompatibilis a sajnos egy ketevessel. Amikor a lanyom ekkora volt, nekunk is macskank volt, jol mukodott. Utana lett dobermann is, imadtak egymast, persze a ferjeme volt a kutya, nem a negyeves gyereke. 10 evesen kaptott yorkit, na akkor mukodott jol a dolog, azota is, 12 eve tart a szerelem.
2018. szept. 6. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
77%

és ok nélkül sosem ugatott...

...csak a szomszéd macskáját, az utcán elhaladókat és persze viszonozta a környékbeli kutyák ugatását...

2018. szept. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
64%

Pici árnyalás...

Nem minden gyerek egyforma, ahogy nem minden kutya sem. Ha már "elmúlt 2 éves", nem csak "2 éves lesz", és ÉRTELMES, okos gyerek, és van már tapasztalatotok, hogy jól bánik az állatokkal, akkor én nem zárkóznék el. Azt írtad, "imádja az állatokat" - ha ez csak abban merül ki, hogy szereti nézegetni az állatos képeket, vagy megcsodálja az arra járó "kutákat és sziszákat", az nem ad információt. De ha rokonságban, szomszédságban, bárhol találkozott már többször is kisállattal, nem nyúzta, nem gyömöszölte stb., meg szófogadó is, hogy ha esetleg nem úgy nyúlt egy állatkához, ahogy kellett volna, és figyelmeztetésre abbahagyta, akkor bele lehet vágni.

Viszont az biztos, hogy nem kölyökkutya lenne jó, mert mint írták már többen is, a kölyköket nem lehet egyedül hagyni hosszú időre.

Kicsit idősebb kutyi kellene, legalább 1 éves - a fajtamentőknél jellemzően nem kölykök szoktak lenni amúgy, gondolom, ezt már láttad magad is. Van még egy másik yorkie-s szervezet, az Aprajafalva, ahol lehet nézelődni. De más fajták vagy a keverékek is tündéri aranyosak tudnak lenni, több kistestű is van. A menhelyeken arról is tudnak infót adni, hogy melyik kutya szereti/bírja a gyerekeket. (Egyébként a yorkie-k pont nem annyira; persze van, amelyik igen, de van, amelyik nem, egyénfüggő.)

2018. szept. 6. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 A kérdező kommentje:
Igen tudom, idősebb kutyitól sem vagyok elzárkózva, sőt. Az utcán is szereti, de anyáméknál van kutya-macska, mondjuk a kutya egy hatalmas németjuhász, őt csak messziről nézi vagy ha leültetjük akkor meri megsimizni, ugyan így a másik mamánál a kuvaszt is, de a cicákat, nyuszikat (az is van), nagyon ügyesen simogatja, nem "ráront" az állatra, inkább megáll 2 lépésre és megvárja, hogy odamenjen hozzá a macsek. A héten lesz 2, így karácsonyra már ugye korban is 'nagyobb' lesz. Lehet akkor maradok a fajtamentőknél, a másik oldalt is megnézem, köszi, azt nem ismerem.
2018. szept. 6. 21:55
 18/22 anonim ***** válasza:
54%

Most a kérdésed apropóján benéztem oda, és ide nézz, mit találtam:

[link]

Szerintem ők örökbe fogadhatók lesznek nemsoká. :)

Olvasd el az örökbefogadási feltételeket, meg a menetét, és ha gondolod, írj egy bemutatkozó levelet, jelezve, hogy szeretnél egy kutyust. (Valamelyik leírás tartalmazza, hogy mi legyen a bemutatkozó levélben.)

2018. szept. 6. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 A kérdező kommentje:
köszi, elolvastam tegnap, 5 éven aluli gyerek mellé nem adnak
2018. szept. 7. 18:50
 20/22 anonim ***** válasza:
88%

"köszi, elolvastam tegnap, 5 éven aluli gyerek mellé nem adnak" - nem ok nélkül.

Pici gyerek mellé valami erősebb felépítésű és nyugisabb természetű kutyust ajánlok, yorkie-t nem igazán.

2018. szept. 7. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!