Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 3 hónapos kölyök kutyám van,...

3 hónapos kölyök kutyám van, kivette a zoknit a koszosból és amikor elvette tőlem erősen megharapott, többi lent?

Figyelt kérdés
úgy hogy vérezzen, rákiabáltam de folytatta, odament a táljához elkezte húzni magához és kiöntötte a vizét (ezt valamiért gyakran csinálja), rákiáltottam és folytatta, ekkor nagyon felfort már az agyvizem ezért megütöttem, ekkor már abba hadta, most teljesen el ment a kutya gazdi kapcsolat, vagy még menthető?
2018. szept. 12. 14:34
 1/3 anonim ***** válasza:
29%

Hamar elfelejti majd, de ne verd többet.

Grabancát kell meghúzni, így érzi a fegyelmezést, ez náluk valami ösztön, anyakutya is így fegyelmezné ha rosszat csinálna.

2018. szept. 12. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
20%

Nem kell rákiabálni, sem megütni, hanem megragadni a nyakán a bőrét, és megrázni, lemorogni.

Nézz videót, hogyan fegyelmezi a szuka kutya a szemtelen kölykét.

2018. szept. 12. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
100%

Amikor véresre harapott, akkor a nyakánál fogva le kellett volna nyomni a földre, ameddig az oldalára nem fekszik és addig tartani ott, ameddig meg nem nyugszik (persze nem fojtogatni kell, csak megmarkolni a nyakánál). A felnőtt kutya ugyanezt tenné a kölykeivel is, ha megharapnák őt és ezzel azt tudatja, hogy itt ő a főnök, "ha nem engedelmeskedsz nekem, akkor neked véged".


Egyébként amikor elcsen valamit, akkor két lehetőséged van:


1.) Azonnal rászólsz és határozottan elveszed tőle.

2.) Egyáltalán nem törődsz vele, sőt, látványosan otthagyod, rá sem nézel többet, akkor sem ha szétrágja a zoknit, persze azért arra vigyázz, hogy ne egye meg.


Kérdés, hogy a te kutyádnál melyik jön be jobban... A nem törődésnek az a célja, hogy a kutya rájöjjön: Ha engedély nélkül kilopkodja a tárgyakat, akkor a gazdi azonnal magára hagyja. A kutya pedig nem akarja kivetetni magát a falkájából ugye.


Amikor kiönti a vizét, gondolom akkor is felforr az agyad és elkezded szapulni a kutyát (a kutya szemszögéből nézve: "de jó, most jól felb., jól megkapta a magáét!"), ezért csinálja.

2018. szept. 12. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!