Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Folyton nyüszít, egyre visszat...

Folyton nyüszít, egyre visszataszitóbb mit tegyek?

Figyelt kérdés

Egy nagyon jól nevelt kis testű kutyáról van/volt szó. Most lesz 1 éves, rettenetesen szófogadó volt, mindent megtanítottam neki, amire szükségünk van az együtt éléshez, nagyon jól fogadta, nagyon okos kutya.


Az utóbbi időben észrevettük, hogy ha elmegyünk itthonról, felugrik az ágyra, pedig ez is tiltott neki. Amúgy sem szabad ugrálnia, mert az allatorvos mondta, hogy a hátsó lábai nem túl jók, és ez csak ront rajta. Ha bármit odateszunk én nem tudom hogy, de kijátssza.


Mindezt úgy, hogy nyüszít mintha gyilkolnák.

Ha valaki hív, hogy megjött, még le se teszem a telefont de már nyüszítésbe tör ki, s póráz nélkül rohanna kifelé. Azzal nem lenne bajom h kikísér a külső kapuig, de ott izomból kirohan és az első dolog amivel találkozna az egy bkv busz lenne. Egyszerűen nem fel attól, hogy elüti valami.

Minap szüleim kertes hazánál teszteltem pórázzal, simán a kocsi alatt maradt volna. Nem érdekli, hogy mindjárt elütik.


A hosszú szöveg lényege, bárhová megyünk, bár ki jön, nyüszítésben tör ki, rosszalkodik egyedül stb.


Ja! Arrol nem is beszélve, hogy mi sose adtunk neki kaját az asztalnál, csak gyakorlásnál jutalom falat, de persze hiába szólunk szülőknek stb mindenki "jaj de cuki vagy" s tömik... így már hozzánk is száj nyalogatva közelít, simogatni nem is lehet már mert keresi a kaját.


Továbbá nem képes leülni. Más kutya orul ha a gazdája közelében lehet, ő folyton megy, ha leülteted rá 1 percre feláll és totyog alattad...


Nagyon szerethető kutya volt, de sajnos egyre inkább eltaszít magától. Emiatt nem kérek negatív kommenteket. Hanem megoldást.


2018. okt. 9. 09:59
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

"Mindezt úgy, hogy nyüszít mintha gyilkolnák." Ez rossz helyre került.

Akkor nyuszit ha elmegyünk, ha jön valaki és kimegyünk érte stb

2018. okt. 9. 10:01
 2/21 anonim ***** válasza:
86%

Visszataszító??? Mert örömében nyüszít?

Hát az én kutyám már 9éve nyüszít, ha jön valaki és örül és igazán remélem, hogy még nagyon sokáig fogja csinálni!!!

Hogy lehet egy kutya visszataszító? Igazán remélem, hogy csak baromira tévesen használtad a szót magát.

A kutya nem érti, hogy őt mindjárt elüti az autó... hány éves vagy kérdező, 12?


Képzeld az én kutyáim már pisiltek/hánytak össze szőnyeget, nyűszítettek éjjel, voltak betegek, ugrálnak rám ha hazaérek mert szeretnek. Ápoltam őket mindig is, rájuk szólok, ha elfajul a nagy viháncolás de nem taszítanak, jesszus.


Szerethető kutya VOLT?? Neked nem való állat.

Mindenki háziállat más-más, önálló személyiségük van! Vegyél egy szobrot, rakd ki a sarokba, az talán nem lesz visszataszító. Komolyan, nagyon szomorú milyen emberek tartanak állatot.

2018. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
100%

Gondolom, most kamaszodik. Ez lesz a legnehezebb időszak.


Először is, szerintem a szülőkkel/barátokkal kell megbeszélni, mik a szabályok, hogy következetesek tudjatok maradni - ha ezt nem értik meg, és állandóan tömik a kutyát, akkor rohadt nagy hátrányból indulsz.


Én ezután növelném a mozgás mennyiségét. Mennyit sétáltok? Sok energiája van, emiatt lehet frusztrált, feszült, izgága. Hajtsd meg jól, fussatok, labdázzatok nagyokat, amíg már lóg a nyelve és csak vonszolja magát.


Másnap vagy még este megint sok mozgás, de a végén engedelmességi feladatokkal, amiért nagyon finom falatokat kap. A helyben maradást, behívást gyakoroljátok a legtöbbet. Hatalmas dicséret legyen, ha egyáltalán figyel rád. Maradjon motivált, ha látod, hogy nem érdekli, hagyd. Ne gyakoroljatok tovább 10 percnél.


Ha ezek után sem lesz látványos eredmény, elvinném trénerhez, kutyasuliba, mert ha most kanászodik el, az nagyon nem lesz jó. Türelmesnek kell lenni, a most befektetett energia meg fog térülni. Az én kutyám is kifordult magából egyéves kora körül, de utólag örülök és verem a vállam h ennyi időt/energiát öltem a képzésébe.

2018. okt. 9. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
100%

“Egyszerűen nem fel attól, hogy elüti valami.

Minap szüleim kertes hazánál teszteltem pórázzal, simán a kocsi alatt maradt volna. Nem érdekli, hogy mindjárt elütik.”


A kutya nem képes ilyen összefüggéseket előre átgondolni, ezt hogyan képzelted, hogy várhatsz tőle lehetetlent? Fejben összeadni sem tud egyébként, mielőtt emiatt is megharagszol rá. A többi kutya azért nem rohan ki, mert MEGTANÍTOTTÁK nekik hogy ne tegyék, nem azért, mert bölcsen rájöttek, hogy a tetteiknek milyen következményei lehetnek. Tanítsd meg neki te is.


“A hosszú szöveg lényege, bárhová megyünk, bár ki jön, nyüszítésben tör ki, rosszalkodik egyedül stb.”

Ez megint nevelés kérdése. Garantálom neked, hogy nem úgy születnek a kutyák, hogy tudják, otthon nincs randalírozás csak odakint. Vidd ki sokat, otthon meg neveld meg.


“Arrol nem is beszélve, hogy mi sose adtunk neki kaját az asztalnál, csak gyakorlásnál jutalom falat, de persze hiába szólunk szülőknek stb mindenki "jaj de cuki vagy" s tömik... így már hozzánk is száj nyalogatva közelít, simogatni nem is lehet már mert keresi a kaját.”

Hát ez már aztán főleg nem az ő hibája!


Nézd, ha te nem tudsz a kutyának megtanítani valamit, az nem a kutya hibája, ugye tudod? Nem is a tiéd, te sem úgy születtél, hogy értesz a kutyaneveléshez... de akkor irány a kutyasuli. Melodramatikus kirohanás helyett “sajnos egyre inkább eltaszít magától” inkább azon gondolkodj el, hogy TE mit csinálsz rosszul, elvégre kettőtök közül neked van több eszed... ugye?

2018. okt. 9. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:

2#: igen, valoszinuleg a kamszkor is közre jatszhat. Ennek most olvasok epp utána. Reggel megyünk úgy 3-4 km-t, aztán a kertben rohangál, majd este egy nagyobb kör, akkor alussza a baba is a nagyobb délutáni alvását. De azt vettük észre, hogy neki ez sem elég. Minap voltunk egy 2 napos rendezvényen, ahol szó szerint meg sem állt, ha aludt 7 órát sokat mondok, na az fárasztotta ki úgy, ahogy azt te javaslod viszont erre nincs lehetőség mindig. Gondoltam már arra is, hogy a baba zavarja, de imádják egymást.. 4 hónapos volt a kutyus mikor jött a kicsi, egyből mellé feküdt de most semmi.


A baj igen a szuleimnel kezdodik, a múltkor mikor tömték maguknál a kutyát, fogtam és beengedtem az ő kutyájukat a házba (ott kinti a kutya). Akkora veszekedés lett, hogy én mit képzelek :) persze az én kérésem már eltörpült.

Ott ha rossz, meg van dicsérve viszont azt ilyenkor nem akarom, hogy itthon hagyom hisz ott még nagyobb a kert. Rohangáljon a másik kutyával. Valószínűleg a kamaszkorán ez sem segít.


Mindenképp gyakoroljuk a maradj parancsot.

Távozásnál a szia! Jelenti h most egy ideig nem jövünk, ez regen működött. Reméljük javul a helyzet.


Elso: örülök h a te kutyád rád ugrál, nálunk nevelve van a kutyus, annak is örülök h nyüszít boldogságában. Az enyém nem boldogságában nyüszít ezért kértem segítséget. Jol hasznaltam a szót, visszataszito stilust vett fel az amugy szeretheto es szeretett kutyank. Az alpári stílusoddal menj vissza oda, ahonnan jöttél ha segíteni nem tudsz 😊 köszi

2018. okt. 9. 10:45
 6/21 anonim ***** válasza:
90%
Jézus, te gyereket is nevelsz..?! Ennyi ésszel?
2018. okt. 9. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

A teszt a tanitas utan történt. Hónapok óta gyakoroljuk h ne menjen kocsi alá mert az veszelyes. Nem csak úgy tesztelgetek.

A tanár is így tanit titeket a suliban h "tanuld meg"? Tippekért jöttem ide nem kioktatásért :) eddig csak 1 ember értette meg a kérdésem. Szomorú :(

2018. okt. 9. 10:50
 8/21 anonim ***** válasza:
100%

Eddig persze hogy szót fogadott, kölök volt, most követeli a trónt. Ilyen egyszerű. Alap kis gyakorlatokkal pillanatok alatt helyre lehet állítani a falkasorrendet, de ehhez az is kéne, hogy a család felfogja, hogy nem lehet egész nap puntyurgatni azt a szerencsétlen állatot.

Úgy tűnk te vagy a gazdája, neked kell elérni, hogy falkavezérnek tekintsen, magától nem fog. Jó sok munkád lesz benne, mert a család hátráltat, az tény, de utána visszakapod az eredeti állapotot.

2018. okt. 9. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:
Mondjuk ahogy ezt elnezem, túl könnyű dolgom van :(
2018. okt. 9. 10:53
 10/21 anonim ***** válasza:
100%
Akkor vázolnád kérlek, hogy a nagy eszeddel eddig ilyen intézkedéseket tettél, hogy a kutya falkavezérnek tekintsen? :) Ugyanis az általad vázolt szeparációs szorongás és a tény, hogy előre megy, tehát védelmező funkciót lát el, tökéletesen mutatja, hogy most ő tevékenykedik a falkavezéri szerepben. Sajnos tartok tőle, ezek túl erős szavak lesznek neked :)
2018. okt. 9. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!