Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van veszettség elleni oltása?

Van veszettség elleni oltása?

Figyelt kérdés

Eddigi oltásai:

Canigen puppy 2b (rózsaszín)

Primodog merial (sötét kék)

Zoetis vanguard plus 7 vakcina auv (zöld) zoetis vanguard plus 7 vakcina auv(halvány kék)


Ezek közűl bármelyik is veszettség ellen van?

Apa vitte mindig oltatni és a doki neki mondta,hogy mik ezek,de ő már nem emlékszik.


2018. nov. 5. 15:52
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:

Egyébként 5 hónapos.


A szüleim mondták,hogy láttak egy habzó szájú kutyát az utcába és lehet veszett volt.Ezért aggódom miatta.

2018. nov. 5. 15:53
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Ez a két parvo és a két kombinált. Ezek után jön a veszettség.


Itt meg tudod nézni mi mire van: [link]


A veszettség elleni oltás egyébként nem ezen az oldalon van az oltási könyvben, lapozz egyet és nézd meg.


Illetve a pervetdata oldalon a chip számmal tudod ellenőrizni, hogy megkapta-e. 4 hónapos kortól kell a veszettség elleni egyébként.

2018. nov. 5. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Amúgy ha felhívod az állatorvost vagy a rendelőt, akkor meg tudják mondani.
2018. nov. 5. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm.

Nem veszik fel a telefont.Akkor ezek szerint nincsen veszettség oltása?

Chip-je még nincsen mivel törpe tacskó és a doki mindig kifogásokkal jön pl.túl pici még 2 hét múlva vigyük vissza 2 hét múlva rendel neki mini chippet újból 2 hét.

Akkor holnap elviszem egy másik dokihoz és beoltattom veszettség ellen és végre kaphat chippet is.

2018. nov. 5. 16:33
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem váltsatok allatorvost. Olyan nincs, hogy túl kicsi a kutya a chippezéshez. Eleve törvény szerint már akkor lennie kellett volna chipnek a kutyában, amikor elhoztátok a tenyésztőtől, hiszen tulajdonosvaltáskor kötelező. 4 hónapos korban legkésöbb pedig szintén törvény szerint meg kellett volna kapnia. És a veszettség oltást is.
2018. nov. 5. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja és ha nincs chip akkor nem lehet veszettség oltása sem, hiszen azt a chipszámmal együtt rögzíteni kell egy országos rendszerbe (allatorvos dolga), chip nélkül nem lehet rögzíteni.
2018. nov. 5. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
92%

1. Magyarországon éltek?

2. Ha az első kérdésre nem a válasz akkor EU tagországban?

3. Ha fentiek közül bármelyikre "igen" a válasz akkor teendők: sürgősen keresni másik állatorvost (mert ez nem normális), és beoltatni veszettség ellen, mert az egész EU-ban 3 hónapos kort követően legkésőbb 1 hónapon belül meg kell kapnia az első veszettség elleni oltást.

Chipnek meg már réges régen kellene benne lennie. Gyakorlatilag már akkor kellett volna benne lennie amikor elhoztátok a szaporítótól, mert tenyésztő nem ad ki kiskutyát chip nélkül.

4. Mivel szaporítós kutyád van (a fentiek alapján egyértelmű) a következő cikk és csatlakozó videó megtekintés "kötelező": [link]


És igen még na vidd el egy másik állatorvoshoz. És nagyon nézze meg a kiskutyát.


Ha nem EU-s országban élsz ott lehetnek kicsit eltérő szabályok, de lényegesen nem térnek el ott sem.

2018. nov. 5. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Ahogy már előttem mondták, a veszettség elleni oltások az oltási könyvben külön lapon vannak. Így még az oltások nevére sem kell rákeresni. Ha itt sincs, akkor már bőven ideje az oltásnak! Ha Magyarországon éltek, főleg ha nem keleten, akkor kicsi a valószínűsége, hogy veszett a "habzó szájú kutya" és ha nem került kapcsolatba a kutyáddal, akkor veszettség esetén sem kaphatta el tőle.

Az orvosotokat nem értem, ha van rá lehetőségetek, akkor én a helyetekben váltanék. Gazdaváltáskor (pl. 8 hetesen) egy fajtatiszta csivavába is kell chip, hozzájuk képest egy 5 hónapos tacskó már óriás. Fura ez a kifogás.

2018. nov. 5. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Szaporítós a kutya,mert a szüleim leptek meg vele,mert imádom a tacsikat.Én tenyésztőtől szerettem volna majd venni ha összegyűl a pénzem,de ők megelőztek.Elmondtam nekik,hogy mik a különbségek.Aztán azt mondta nekik a szaporító,hogy tenyésztő ők meg hittek neki.

Én attól ugyanúgy szerettem őt mintha kennelből lenne.

Ez nem az ő hibája.


Magyarországon lakunk.Nógrád megyében.Apa beszélt a dokival és azt mondta,hogy az utolsó veszettség ellen van.


Én sem értem mi ez a kifogás,hogy pici a másik kutyánkat szó nélkül chippezte 4 hónaposan(ő közepes testű keverék)


Akkor mit mond majd ,ha visszük ivartalanítani túl pici 7 hónaposan várjunk egy évet vagy mi.


Váltani fogunk orvost ezek után,azért váltottunk rá mert a helyi nem végez ivartalanítást ő meg igen,de akkor keressünk másikat.

Köszi mindenkinek.

2018. nov. 5. 18:19
 10/14 anonim ***** válasza:
Ha nincs chipje nem lehet egyik se veszettség, és mint előttem mondták másik oldalon is szerepel az az oltás. Az orvos is kamuzik, apukád meg rosszul emlékszik. Holnap keressetek egy másik dokit mielőbb.
2018. nov. 5. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!