Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » SOS! Ez mi lehet?

SOS! Ez mi lehet?

Figyelt kérdés

Van egy 2,5 éves nőtény kutyám aki rottweiler.(Még nincs ivartalanítva)A napokban észrevettem,hogy állandóan a kutyaházában van és amikor hívom csak ha "jó" kedve van akkor jön ki.(Pedig mindig kijön)

Kihívtam az állatorvos nézze meg,nem-e beteg.Az állatorvos azt mondta,hogy megvan dagadva a melle és meleg.

Tudniillik a kutyámnak volt már ilyen problémája kétszer is.Az első ilyenje kb.1 éve volt.Akkor is kihívtuk és meggyógyította.

A második eset,nem rég volt kb.2 hete.

Most a melléről megállapította,hogy lehet,hogy álhasas vagy medig hasas.Mert meleg a melle.

Vannak a szomszédba kutyák akiket összeszoktunk engedni játszani.2 nőstény van és 1 hím.De hím az nagyon fél a kutyámtól.És persze mindig felügyelettel lehetnek együtt.

Mi lehet a gond?Szerintetek?



2018. nov. 8. 14:42
 1/9 anonim ***** válasza:
11%
Én is félek a nőktől, de azért dugnám őket.
2018. nov. 8. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
*pedig
2018. nov. 8. 14:46
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Álvemhesség lehet, hogyha a megtermékenyülés esélye kizárt.

Ugye azt tudod, hogy nemcsak emlőgyulladás, de gennyes méhgyulladás is lehet a dologból? Minél többször történik vele hasonló, annál nagyobb rá az esély.

Ha meggyógyul, érdemes minél hamarabb ivartalanítani.

2018. nov. 8. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Mikor tüzelt a kutyád?
2018. nov. 8. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát azt én sem tudom.Lehet,hogy 1 hónapja.De ki tudja.
2018. nov. 8. 16:27
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudod, mikor tüzelt a kutyád? Az úgy igen...

Álvemhesség vagy emlőgyulladás, esetleg tejláz. Ivartalanítás a megoldás, ha minden tüzelés után bedurran valamilye, nem sokáig lesz veled.

A gennyes méhgyulladás hamar, napokon belül elviszi a kutyát. Nem kijárós lódoktor kell, hanem egy alaposan felszerelt rendelő, ahol már tudják is műteni.

2018. nov. 8. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
#6 A kijárós doki az csak a faluban van.Egy közeli városban (30km)ott van egy nagyon megbízható állatorvos.A macskám is ott lett ivartalanítva.Ott nagy a helység,minden tiszta,emelet nagyon precíz az állatorvos.De akkor vigyem ivartalanítani ha meggyógyul?
2018. nov. 8. 17:32
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Én elvinném ahoz a dokihoz, hogy vizsgalja meg és mondja meg, hogy mi baja. Kezelni kell a problémát és ha meggyógyult, akkor kell ivartalanítani.
2018. nov. 8. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen ivartalanísd. Mamámnál volt egy ivaros szuka mentet kutyus egy ivaros kan roti mellett. A kan nemzőképtelen volt. (Törzskönyves szóval nem a sufni szaporításnál derült ki). A szuka többször álvemhes lett a doki javasolta is az ivartanítást de szegénynek olyan betegsége jött elő hogy nem merték altatni. Szerintem ivartalanísd ha lehet ha sokáig ismétlődik méhgyulladása is lehet.
2018. nov. 8. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!