Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi az oka, hogy ezt csinálja?

Mi az oka, hogy ezt csinálja?

Figyelt kérdés
A kutyám 2 és fél éves,2 éve került hozzánk.Azóta van neki egy zöld gumilabdája,amit természetesen az elő héten kilyukasztott=)és már lassan fél éve szinte mániákusan szereti azt a labdád...vagy nem is tudom szavakkal megfogalmazni rendesen.Tehát sokszor csak cipeli össze vissza az udvarban közben nyüszög, valamikor ráfekszik és úgy nyalogatja,sokszor elássa és ott fekszik, volt olyan is hogy fél órán keresztül bolyongott fel-alá a labdával úgy mint amikor el akar ásni valami kaját,van hogy csak nézi és nyüszög neki,meg turkálja az orrával... Talán így játszik vagy mi?De ha kérem tőle,akkor odaadja,de folyamatosan néz és követ,hogy mit csinálok vele,tehát nem birtokolja szó szerint,de valami van.Olyan furcsa,nem tudom miért csinálhatja...Szerintetek?Valami baja van?Vagy miért csinálja ezt?Várom az ötleteket=)
2010. jún. 25. 16:54
 1/9 anonim ***** válasza:
Szereti a labdáját, semmi extra. Neki is lehetnek kedvenc játékai.
2010. jún. 25. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ha szuka akkor lehet álvemhes.
2010. jún. 25. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

Köszi.

Amúgy igen szuka.Anyu is azt mondta,hogy olyan mint ahogy a kölykökkel bánna...

És ha így van,hogy álvemhes,az nála mitől lehet?Esetleg jót tenne neki ha egyszer pároztatnánk?

2010. jún. 25. 17:01
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem, csakis az tenne jót neki ha ivartalanítanátok. A kutyának szenvedés a kiskutya, az álvemhesség, a párzás is. Nincs rá szüksége. Ellenben ha kölykei lesznek akkor 1, tele van már minden menhely nem találtok nekik gazdát 2, az álvemhesség utána is ugyanúgy vissza fog jönni 3, az álvemhességtől megnő az esélye hogy rákja, méhgyulladása legyen.
2010. jún. 25. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
A mellbimbói nincsenek megduzzadva?
2010. jún. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Az álvemhesség a tüzelés után 6-10 héttel jelentkezik általában. Ilyenkor vackol a kutya, a játékokat maga köré gyűjti, úgy viselkedik velük mintha a kölykei lennének,az emlők megduzzadnak,megindul a tejelválasztás.

Igazából ez veszélyes, mert a pangó tej emlőgyulladást okozhat, plusz a gyakran álvemhes kutyáknál gyakoribbak a daganatos elváltozások is. Tehát a megoldás az ivartalanítás.

Annak semmi értelme, hogy egyszer legyenek kölykei, egyrészt azért amit az előző írt, másrészt attól még hogy lesz tőle egy alom, a következő tüzelések után még lehet álvemhes.

Ezzel szerintem a kutya és a gazda is jobban jár.


Szerintem ha a kutyád állandó jelleggel ezt csinálja a labdájával, akkor szerintem nem álvemhes. Csupán csak imádja a lasztit. Fél évig nem lehet álvemhes egy kutya:)

2010. jún. 25. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Az én kutyám is ugyanezt csinálta, csak ő egy sípolós grillcsirkével. Utána nemsokkal ivartalanítottuk, és teljesen megszűnt ez a szokása.
2010. jún. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Nincsenek megduzzadva az emlői,és utoljára áprilisban tüzelt.Vackolni nem vackol,csak simán az ól tetején alszik=) Amúgy gondolkodtunk már az ivartalanításon,ezek miatt is,meg hát mi kiskutyát nem szeretnénk...Köszi a válaszokat amúgy.Hát igen azóta utána olvastam és tényleg,nem lehet fél éve álvemhes...Úgyhogy nem tudom...
2010. jún. 25. 17:34
 9/9 Akiteki ***** válasza:

Lehet neki is kedvenc játéka.

Egyik kutyámnak van egy plüssmajma, azt cipeli mindenhova.

Ha jön haza valaki, akkor rohan és odahozza, hogy "De jó, hogy megjöttél, most te is játszhatsz vele kicsit.":))

2010. jún. 25. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!