Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy van szívetek ivartalanítt...

Hogy van szívetek ivartalaníttatni a kan kutyátokat?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 12:10
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
90%

10-es: szerintem az élet értelme nem a szaporodás. Egy kutyának főleg.

Tökéletesen teljes és boldog életet él golyók nélkül is.

Fura, hogy szerinted céltalan az élete egy ivartalanítottnak.

2018. nov. 10. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
91%
Hogy van szíve valakinek nem irvartalnítattni? Akkor nem leszel ennyire határozott, ha 11 évesen a kutyád prosztatája folyamatosan begyullad, prosztata/here daganatos lesz vagy májsestes bazidiómája alakul ki. Persze egyik sem 100%, hogy kialakuljon, de ivartalanítás után 100%, hogy egyik sem fog előfordulni.
2018. nov. 10. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
90%

Ma már nincs türelmem több idiótához, úgyhogy csak bemásolok egy állatorvos által leírt szöveget, olvasd el, kedves kérdező.

Az ivartalanítás előnyei:

-Az ivartalanítással nagyban csökkenthető az idős kan kutyákban viszonylag gyakran kialakuló prosztata daganatok és prosztata megnagyobbodás kialakulásának esélye.

-Csökken a nemi hormon termeléssel összefüggő kórképek, például a végbéldaganatok kialakulásának valószínűsége.

-A heredaganat kialakulása megelőzhető.

-Megszűnik a szukák tüzelésével összefüggő kóborlás és az ebből adódó veszélyhelyzetek, kellemetlenségek.

-Csökken a kanokkal szembeni agresszió, illetve az ivartalanított kan kutyát rendszerint más kanok sem támadják meg, mivel nem érzik az ivari szagot, így nem tekintik riválisnak.

2018. nov. 10. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
3%
Én soha n tennék ilyet a kutyámmal! Ja és képzeljétek lány vagyok. Nem tudom honan veszi nénény nagyon okos ember hogy aki nem akar ivartalanítani az ezt farokhosszabításból teszi. Amúgy meg menhelyről akartam kutyát csak az ottani kutyákat kötelező ivartalanítani ezért úgy vettem kutyát. És képzeljétek egyszer még pároztatni is fogom. Le lehet pontozni mert mertem őszíntén válaszolni a kérdésre. Nem érdekell. Ezt már ki kellett adnom magamból! Nem hiszem el hogy ilyen sok hülye van a világon aki azt gondolja hogy az jó akutyájának ha megcsonkítja. Sok hülye barom. Titeket kéne kiherélni meg kiszedni a méheteket. Kíváncsi lennék mir szólbátok hozzá. Most pedig pontozzatok csak le szépen. Leszerom. Tessék csak lepontozni!
2018. nov. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
90%
#14 annyira buta vagy, hogy neked még érvelni sem érdemes, fel se fogod, hogy miről van szó.
2018. nov. 10. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
96%

Sokéves tapasztalatból elárulom, hogy a kutyát egyáltalán nem érdekli a "megcsonkítás". Legfeljebb 1-2 napig vannak fájdalmai a műtét után, amire gyógyszereket kap. Viszont a következő 15 évben sok végzetes és fájdalmas betegségtől megkíméled.

A kutya egyáltalán nem élvezi a párzást. Azért csinálja, mert az ösztöne diktálja, és muszáj neki. Nem élvezi a szökést, a verekedést, sőt az ezzel járó veszélyekről sem vesz tudomást. Azért megy, mert muszáj, majd 5 perc után elfelejti.


Nem szív, hanem ész kérdése az ivartalanítás. Szaporítani nem fogok, mert nem tudnék megfelelő körülményeket biztosítani évente 5-10 kiskutyának. Viszont szeretném minden nap élvezni a sétát és a közös játékot a kutyámmal anélkül, hogy folyamatosan védenem kellene tőle a tüzelő szukákat és az agresszív kanokat.

2018. nov. 10. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
93%

Megint a sok idióta a hímsoviniszta szövegével.

Az állat nem ember, nem fogja fel hogy mi történt vele, nem rí a heréi után.

A gazda dolga lenne hogy tudja, mi jó a kutyájának.

Úgyhogy senkit nem érdekel ez a nyálas duma, hogy "jajj szegényke, nem tennék ilyet vele sosem.." Az ilyen műveletlen paraszt emberek inkább olvassanak utána a dolgoknak, mielőtt hülyeségeket terjesztenek. A butaságra, felelőtlenségre ugyanis nem mentség a tájékozatlanság.


És vajon nektek majd hogy lesz szívetek a 8 éves, rákban szenvedő kutyátokat lealtatni, mire az állatorvos is megjegyzi, hogy hát igen, ez megelőzhető lett volna ivartalanítással. Hogy fogtok ezután élni a bűntudattal és tükörbe nézni?


És hogy van szívetek hozzájárulni ahhoz, hogy kölyök kutyákat agyonüssenek, menhelyre vágjanak, megkínozzanak? Mert az ivarosan hagyott kutyákkal ezt éritek el csak.


Különben meg akkora képmutatók azok akik így nyavalyognak az ivartalanítás ellen. Gondolom ahhoz sincs szívetek, hogy olcsó szeméttel etessétek a kutyát és ne vigyétek orvoshoz ha bármi baja van, úgyhogy inkább 3000ft/kg szuperprémium táppak etettek és nagy összegeket hagytok mindig az orvosnál is, mert annyira szeretitek a kicsi kutyuskátokat.

Vagy azért ennyire nem, mi? Tapasztalataim szerint pont az ilyen ivartalanítás-ellenzőknél vannak a kerti-díszként tartott kutyák és hasonlóan megbecsült társaik, 0 foglalkozással és pedigrevel etetve.


Amúgy csak szólok, hogy az ipari állattartásban is csomó állatot kiherélnek, úgyhogy azt javaslom, ha ennyire ellenzitek az ivartalanítást, akkor legyetek inkább vegánok.

2018. nov. 10. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 anonim ***** válasza:
86%
14-es: majd akkor is legyen ilyen nagy a pofàd, amikor a pàroztatàsra szànt szapikutya keverèked tüzelèsi idöszakban ugy neked tàmad, mint a szar. Akkor majd mar nem kell az ö csonkitasan vergodnod, mert megcsonkit majd o teged. (U.i.: ez nem azt jelenti, hogy az ivaros kanok veszèlyesek, de egy ekkora idiotabol nem nezem ki, hovy barmilyen szinten ert a kutyakhoz... igy nala nyilvan nem veszelytelen)
2018. nov. 10. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 anonim ***** válasza:
20%
#11: Nem véletlenül emeltem ki egy felkiáltójellel, hogy BIOLÓGIAILAG (de ha jobban tetszik, evolúciósan) nincs értelme az élőlény létének, ha nem lehetnek utódai, mert nem adja tovább a génjeit, tehát zsákutca (most az államalkotó rovarok és hasonlók témájába ne menjünk bele). Ha ez így valakinek nem tiszta, privátban leírom hosszabban vagy ajánlhatok pár könyvet, de nem írnék ide hosszú szakmai eszmefuttatásokat :).
2018. nov. 11. 00:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

#19 De miért baj az, ha zsákutca?

Amíg dugig van minden menhely meg sintértelep senkinek nem kellő kutyákkal, addig szerintem nem kéne ezen filozofálni.

2018. nov. 11. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!