Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Rottweilernek milyen szőre...

Rottweilernek milyen szőre van? Olyan mint a dobermanné, nem való állandó kinti tartásra?

Figyelt kérdés
2018. nov. 10. 17:42
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Nem tudod hogy néz ki?
2018. nov. 10. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
55%
2018. nov. 10. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
8%

Ismerősömnek két dobermannja van, minkettő kinti. Nem 20 ezer/kgs tápot esznek, hanem vegyesen, ami van. Évi 3-4 alkalommal fürdenek, nincsenek agyonkényeztetve, nem tündibündififikék. Nincsenek ivartalanítva, és nem 200 ezerért vette őket.


Sosem volt semmi bajuk. Helyén van az agyuk, okos, szerethető, kedves kutyák, de az idegenek rettegjenek. Iszonyat erős ösztön van bennük. Erős, szép, impozáns kutyák. 6 évesek.


Ez az ismerősöm minden eddigi kutyáját így tartotta. Vizslát, cane corsot és masztiffokat. Mindegyik megélt legalább 14 évet, és nem betegeskedtek.


Szoktam látni kinti amstaffokat, piteket.


Azoknak sincs bajuk. Kell egy szélvédett hely, oda le kell tenni a házát amit nagyon alaposan szigetelni kell. Aztán beteszel egy jó adag szalmàt és ahogy látod hogy használódik, cseréled.


Ennyire nem kell túlfélteni

2018. nov. 10. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Nem eszi meg a szalmát aztán baja lesz tőle? Paplant gondoltam neki berakni télire, az is jó nem?
2018. nov. 10. 18:21
 5/13 anonim ***** válasza:
84%
A textiliákat, párnákat, egyebeket nem ajánlott. Gyorsan átnedvesedik és hideg, vizes marad. A szalmát nem eszi meg.
2018. nov. 10. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jó, egy 9 hetes kutya lesz, biztonságos, meleg környezetet akarok neki. A házba nem jöhet be, és nem akarom hogy megfulladjon a szalmától.
2018. nov. 10. 18:31
 7/13 anonim ***** válasza:
91%
Nyugtass meg, hogy nem most akarsz egy 9 hetes kutyát kint tartani? Jaj, szegény szerencsétlen kutya! Pont, amikor jön a hideg és még a felnőtt kutyákra is oda kell figyelni? Szalma ide vagy oda, halaszd a kutyavásárlást későbbre vagy biztosíts neki valami meleg helyet. Legalább a garázsba vagy az előszobába engedjétek be télen, még ha nagy korábban már kint is lesz. A fiatal és az öreg kutyák nem bírják a hideget, megfáznak. Minél kisebb a kutya, annál könnyebben átfagy, kihűl és egy kölyök kutya nem túl nagy, egyik fajtából sem.
2018. nov. 10. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
82%
Vastagabb mint egy dobermanné. Inkább kinti benti kutya bár az enyém kint van mer max fél órát hajlandó bent tölteni. Szigelet ólja van + szalma. Kölyköt ne rakj ki még szigetelt ólal se. Még nincs olyan bundája, imunrendszere, zsírtartaléka mint egy felnőtt kutyának. Én se engedtem kicsi korába kint aludni.
2018. nov. 10. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
86%
Komolyan hibernálni akarsz egy 9 hetes kiskutyát? Ne a szalma miatt aggódj, hanem hogy egyáltalán túléli-e az éjjeleket, és nem fagy hozzá a földhöz...
2018. nov. 10. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Nem akarom hiberálni! Nem kell aggódni, tavaszig nem lesz kutya, és elérem a szüleimmel hogy kinti-benti lehessen! Ezért érdeklődtem még, ismerkedjünk a fajtákkal, és a lehető legjobba helye legyen.

Köszönöm a válaszokat, és nem kell aggódni. :)

2018. nov. 10. 22:27
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!