Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassam át a kutyáim...

Hogyan szoktassam át a kutyáimat az új kertbe?

Figyelt kérdés

Egy 11 és egy 12 éves beagle kutyám van. Albérletben lakom, ők pedig a szüleimnél vannak kertes házban, egy elkerített kis részen. Minden nap megyek hozzájuk, sétáltatom, tanítom őket. Decemberben kertes házba költözöm, ahol nagyobb helyük lenne.

Egy hónapja kb minden másnap séta után elmegyünk az új házhoz, hogy ismerkedjenek az új hellyel. Nagyon jól elvannak amíg ott vagyok velük, de amint bemegyek a házba, vagy akár csak kilépek a kapun a kan teljesen pánikba esik, és elkezd ugatni. Ha közel vagyok hozzá le tudom állítani, de messzebbről nem hallgat rám. Pár percnél tovább nem hagytam még őket ott, mert folyamatosan az ugatás ment, amire a szomszéd kutya is elkezdte, ő meg csak még jobban ugatott erre. Szerintem pár nap után megszokják majd ha egész nap ott lesznek, de addig biztosan nagyon hangosak lesznek. Az egyik szomszédtól meg tartok, hogy képes lenne akár megmérgezni őket. :(


2018. nov. 13. 22:31
 1/3 anonim ***** válasza:
53%
Engedd be őket, a beagle amúgy sem való állandó kinti tartásra télen.
2018. nov. 14. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
53%
Egy ekkora rövidszőrű kutyát télen is kertben tartasz? Gratulálok...
2018. nov. 14. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Kölyökkoruktól kint vannak, és még soha semmi problémájuk nem volt a kinti tartással. Hőszigetelt, bélelt kutyaházuk van, szélvédett helyen. Az új háznál van egy kis tégla épület, és abban lesz a házuk. Ha nagyon hideg lesz a kazánhoz is lemehetnek. Párszor már behoztam őket, de olyanok voltak, mint a kis tankok. Mindent feldöntöttek, amire tudtak felugrottak. A probléma amiért kiírtam a kérdést akkor is fennállna, ha bentiek lennének. Sőt... Ha elmennék otthonról szétszednék a berendezést. A következő kutyáimat kinti bentiként fogom tartani a kezdetektől. Sajnos a szüleimnél erre nem volt lehetőség.
2018. nov. 14. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!