Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Corgi kölyköknek mikor egyenes...

Corgi kölyköknek mikor egyenesedik ki a füle, ha egyelőre lefele konyul?

Figyelt kérdés
2018. nov. 21. 16:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
74%
tesómnak yorki van, még kölyökként akarták "egyenesíteni" a fülét: a szőrt rövidre vágatták, kozmetikus "összeragasztotta" neki, hogy úgy álljon be, porcerősítőt adtak neki... nos, semmit nem ért, amikor akarta szépen egyenesen tartotta a fülét, egyébként meg "lekonyult" a füle:)
2018. nov. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim válasza:
21%

Szia!


Maguktol, csak nagyon ritkan all meg. Ahhoz tul puha a porc a fulukben. Minden keppen vegyek fulragasztó. Ezt akar a kutyakozmetikus is meg tudja csinalni neked. Es adj nekik melle porcerositot.

Ezek mellett kb 4, 5 honapos korara vagy hamarabb ( nem lehet kiszamitani, porc es ful fuggo) allni fog a kutyi fule.

2018. nov. 21. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

10-12 hetes kor körül már állnia kéne.

Ha szaporítós, akkor nem biztos hogy valaha is állni fog.

2018. nov. 21. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
86%

A corgi egy drága kutyafajta és elég ritka is, a magyarországi tenyésztők biztosan nagyon készségesek és segített mindennel a vásárláskor a kiskutyával kapcsolatban. Melyik kennelből vetted?


Illetve ha nem törzskönyves lehet beleüt egy kis tacskó, spicc vagy akármi, nem garantált ilyen esetben hogy feláll valaha is a füle.

2018. nov. 21. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
37%
Utolsó én úgy tudom, hogy magyarországon nimcs is corgi kennel. Vagy már van?
2018. nov. 21. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
75%
Pontos infóm nincsen róla, egyről mintha hallottam volna de megesküdni nem mernék rá. Viszont részben iróniából írtam, mert alapjáraton feltételezem hogy nem kennelből való...
2018. nov. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Magyarországon két kennel van. És törzskönyves, kennelből van, de köszi a jóindulatot. :)


Többieknek köszönöm a választ.

2018. nov. 21. 20:43
 8/13 anonim ***** válasza:
86%
Igen, van corgi kennel idehaza, sőt az egyik már a fajta hazájában is hírnevet szerzett magának. Viszont nem értem, kérdező, ha tőlük van kutyusod, miért nem a tenyésztőtöktől kérdezed? Nekik van ebben a legtöbb tapasztalatuk, azért a GYK-n nem szaladgálnak a corgi tulajdonosok olyan sűrűn.
2018. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
75%
Én is ezért feltételeztem, mert magamból kiindulva biztos először a tenyésztőtől kérdeznék, hiszen ő ismeri a kutyákat és neveli az almokat, tudja mikorra kéne felálljanak. Kérdezted már tőlük? Mit mondtak?
2018. nov. 21. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
75%
Dehogy törzskönyves a kutyád, ne vadíts már, akkor mindent tudnál a fülükről. A Borntobe-tól hótziher, hogy nincsen, Trefánék gyakorlatilag a borzasztó alapos gazdiválasztás után kisebbfajta "tanfolyamot"tartanak a Corgikról, azt is elmondják amit már megjegyezni sem tudsz, lelkiismeretes, igazi tenyésztők, akik folyamatos kapcsolatban maradnak a gazdákkal, biztosan tudnád ezeket, illetve őket kérdeznéd. Almoneiránál nem volt már egy ideje alom, ergo kölyökkutya tőlük nem lehet, a másik két, amúgy már nem aktív corgisnál sem volt alom, meg eleve nonszensz, hogy egy sokszázezres kutyát megvett a kérdező a tenyésztőtől, de annyit sem tud róla, mikor és hogyan alakul a kölykök füle és persze a tenyésztőt sem tudja megkérdezni, mert épp lábamputációra utazott mindenki a kennelüknél. Hagyjuk már. Van egy szaporított corgi féléd és lehet, hogy sosem fog felállni a füle. Persze meg lehet sértődni, meg benyögni a "minek bizonyítsam idegeneknek én tudom és kész" féle tuti szöveget, nem, nem kell bizonygatnod semmit, ha komolyan érdeklődnél, nem itt tennéd és nem lenne titok az sem, melyik kennelből származik a kutyád, de mivel egyikből sem(könnyen kiderülne ugye) így azt kamuzod törzskönyves és senkinek semmi köze hozzá. Nem, valóban nincs közünk hozzá, de azért mert anonim a fórum, kamuzni sem kell, vagy feláll majd a füle, vagy nem.
2018. nov. 22. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!