Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hisztis vizsla?

Hisztis vizsla?

Figyelt kérdés

Van egy előző gazdájától elhozott, kb.1 éves vizslánk. Előtte semmit nem volt nevelve. Nagyon húz, ezt azzal a módszerrel orvosoljuk, hogy a fojtót egészen a füléig felhúzzuk, így nem húz (Ceaser Millan módszere, a visszafordulás nem vált be).

Ez eddig rendben is van, ilyenkor már egész szépen sétál. Viszont behisztizik közben, ha megállunk egy kereszteződésnél, akkor nálunk az a szabály, hogy leül a kutya. Na most. Ő, annak ellenére, hogy tudja az ül parancsot, nem ül le. Csak úgy tudjuk leültetni, hogy teljes erővel nyomjuk le a seggét. Próbálkozhatunk bárhogy, de megmakacsolja magát, nem érdekli se a jutalomfalat, se semmi. Tényleg mint egy hisztis gyerek, se ránk, se a jutalomfalatra nem néz. Ha elengedjük/10 méteres pórázon van, akkor teljesen normálisan leül, ha mondjuk neki.


2018. nov. 21. 20:14
 1/6 anonim ***** válasza:

Én is úgy csináltam hogy a kereszteződésben le ültettem a kutyusom, ez jó módszer.

Lehetséges hogy még ő a falkavezér, olyan helyen kell ezt gyakorolni ami nem ismeretlen neki, de először csak egy dologgal lehet foglalkozni az pedig az hogy le szoktassátok arról a húzásról, szépen menjen melleted, nem kell ide folyó nyakörv, de ha van is rajta tanítsátok meg neki hogy csak is kizárólag melleted mehet, ha el megy mellőle akkor gyors és határozott rántás kell neki, sokat kell vele gyakorolni, aztán mehet az ismeretlen helyeken is, mi után ez meg van jöhet a kereszteződésben az ültetés, ha te vagy a falkavezér akkor biztos hogy le fog ülni, jutalom falat legyen virsli össze vágva, ha nem akar le ülni határozottan mondod neki hogy ülsz és közben meg rántod és le nyomod a seggét, ezt is kell vele gyakorolni ha le ül akkor virsli aztán ha megint le ül dicsérd meg de úgy ahogy a szeretteidet is szoktad szívből, aztán menjetek át a másik oldalra és ugyan ezt játszátok el, egy párszor el kell vele játszani, amikor már tudja első kereszteződésnél nagy dicséret, másodiknál virsli, harmadiknál labda 1-2 percig hagy rágcsálja aztán kérd el tőle, naponta remélem el szoktad engedni egy nagy téren ahol ki tudja magát futni, mert ő egy olyan kutyus akinek kell a nagy mozgás tér, sok sikert kívánok.

2018. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom tifelétek milyen idő van, itt plusz 1 fok, jéghideg az aszfalt, ilyenkor az én kutyám se túl lelkes, ha egy helyben kell állnia, vagy leülnie.
2018. nov. 21. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Én is ültettem a kölyökkutyámat kereszteződésben, egészen addig, amíg be nem jött a mostanihoz hasonló esős, hideg, saras, majd havas lucskos idő. Akkor rájöttem, hogy ha leültetem, akkor még a combjáról és a fenekéről is folyton mosnom kell a koszt, főleg mivel hosszú a szőre. A vizsla meg fázik, te se szívesen tennéd a pucér feneked a hideg, vizes aszfaltra. Fogd rövidre a pórázt és álljon melletted, semmi baja nem lesz ettől.
2018. nov. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
50%

Soha nem értettem miért kell ráerőltetni ha nem akarja? Te mit szólnál ha a seggedet nyomogatnák le a földre amikor nem akarsz leülni?

1 éves már, szerintem nem fog már olyan könnyen tanulni mert meg van a maga szokása és nem te vagy az első gazdája.

2018. nov. 22. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

3 másodpercet kibír. Ha nem lenne ilyen baromi hisztis, akkor munkakutya lenne, szóval ragaszkodok ehhez. És egyebkeis dolgozni kell a falkavezérségen.


De ha az megnyugtatja a lelketeket, akkor tegyük fel, hogy nyár közepe van...

2018. nov. 23. 16:24
 6/6 anonim ***** válasza:
Nem vagy elég következetes és türelmes vele. Amíg nem áll egyhelyben/ül le, nem indultok. Ilyen egyszerű.
2018. nov. 25. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!