Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kertben élő kutya szobatiszta?

Kertben élő kutya szobatiszta?

Figyelt kérdés
Ha kinti kutyát beviszek a házba, akkor nem fog becsinálni?
2018. dec. 14. 08:21
 1/8 Gugu Gabor ***** válasza:
52%

úgyan úgy tanítani kell mint minden kutyát, amivel jobb helyzetben van mint a csak lakásban tartott társai hogy kibt egész nap el tudja végezni a dolgát.

Az enyémet konkrétan egyszer kellett kitegyem mikor pisilt bent.

2018. dec. 14. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
85%
Nem feltétlenül, de eleinte megeshet, viszont bármelyiket meg lehet tanítani. Nekem alapból kintiek, míg jó idő van éjszaka is, kint vannak. Ahogy bejön a hideg a műhelyben alszanak már jó pár éve. Ehhez az kellett, hogy takarodó előtt még kiinvitáltam őket. Először nem tudták mit kell csinálni, volt hogy pisiltek, volt hogy nem, és néha reggelre oldalba hugyozták a bútort. Az első év ilyen volt. Mikor kimentünk este, mindig mondogattam, hogy "pisi, pisi". Addig nem engedtem vissza őket míg nem lett legalább egy kis bokorba hugyozás. Aztán rájöttek, hogy ez a feladat, hogy akkor kell elvégezni mert reggelig már nem mehetnek ki. Most már harmadik éve így vagyunk, nem pisilnek be, és már szinte nem is kell mondanom hogy pisi, felállok a számítógéptől, nyitom az ajtót, akkor már tudják, hogy az utolsó esti kimenetel van és rögtön végzik a dolgukat. Megtanultak kikéretőzni és jelezni is. Persze nekem az a szerencsém, illetve az ő szerencséjük, hogy itthon dolgozom, ezért van időm figyelni rájuk egész nap.
2018. dec. 14. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Változó.

Én egy tanyáról mentettem két kikötött, magára hagyott kutyát, anyát és a fiát. Mivel nem kertes házban laktam, nem is volt más opció, mint a lakás. Igaz, hogy eleinte egy nap 4-szer vittem őket pisilni (most már csak 3x) de - hihetetlen tudom - egyszer sem pisiltek be.

Nem tudom mitől függ.

2018. dec. 14. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Utcáról befogadott kutyám van, akit faluról szedtek össze a helyi állatvédők. Valószínű sosem élt előtte lakásban, de soha nem pisilt be nálam, az első perctől kezdve szobatiszta volt. Nagyon meglepődtem, mert nem gondoltam volna.
2018. dec. 14. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Az enyém kinti kutya volt évekig, aztán amikor elkezdett idősödni és félni a szilvesztertől is, azért beszoktatgattam hogy ha valamiért itt benn kell lennie, akkor jól tűrje. Egyszer-kétszer pisilt be, azt is az én hibámból, mert jelezte hogy ki akar menni, csak nem értettem. Most már megtanultam a benti testbeszédét is, sose pisil a házban. De ő kint is szinte mindig egy helyre végzi a dolgát.

(A beszoktatás meg annyira jól sikerült, hogy minden nap bent van órákig :))

2018. dec. 14. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nekünk eddig mindig alapvetően kerti kutyáink voltak, de ha valamiért bent voltak (szilveszter, tüzelés, zivatar, betegség stb.), akkor két esetben volt gond: amikor már nagyon beteg volt és nem tudta visszatartani :(, illetve az egyikük nagyon fél a durrogástól (a * anyját annak, aki egyszer bedobott hozzá egy petárdát) és pár éve szilveszterkor nem mert kimenni, akkora volt a zaj, 10+ óra után pedig már nem bírta ki. Buszon, vonaton, autóban is simán utaznak órákat is pisi nélkül.

Szóval, ha egészséges, felnőtt kutyáról van szó és nem fél az adott helyen, akkor ha rendszeresen kiviszitek (napi 3-4 alkalom legalább), szerintem nagy valószínűséggel nem lesz bent gond. A sajátjainkon látom, hogy ha nem szorítja nagyon őket a szükség, akkor megválogatják, hova végzik a dolgukat és ez nem a saját helyükön szokott történni.

2018. dec. 14. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Kinti kutyák többsége életében szabad ég alatt végezte a dolgát, így nagyon idegen lesz a nekik a plafon. Nem szabad az elején megvárakoztatni, és nem fog bent vécézni.
2018. dec. 14. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Kinti kutyák esetében könnyebb a szobatisztaság elérése, mert mint írtàk is, ő ahhoz van szokva, hogy kint végezze el a dolgát. Jelezni fog, ha ki kell mennie. (Ezalól kivètel, ha nagyon megrémül. Akkor lehetnek balesetek)

Kölykök esetén azért problémásabb, mert az anyjuk mellett tanult viselkedést az anyjuk és a szülőkörnyezetükhöz kötik, az új helyen meg új szabályokat kell kitapasztalniuk.

2018. dec. 17. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!