Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Átlagban melyik kutyafajta él...

Átlagban melyik kutyafajta él a legtovább?

Figyelt kérdés

2018. dec. 23. 11:04
 1/7 anonim ***** válasza:
48%
A kistestű keverékek.
2018. dec. 23. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
0%

Kistestűek.


yorki,tacskó,bichonok,uszkár.


Kolléganőmnek a szálkásszőrű tacskói 17-19 évesen mentek el.


Ismertem 18 éves uszkárt.


Nekem Bichon Frise-m volt nyáron kellett búcsút vennem tőle 16,5 évet élt.


Yorkikból is ismertem 17-18 éveseket

2018. dec. 23. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
59%

A kistestű legritkábbak és a keverékek.


Nekem most német juhászom van. Hiába vettem tenyésztőtől, nem küllem vonalas kennelből, 5 féle szűréssel, 6 évesen havi 50 ezreket költök el,mert allergiás, gyenge immunrendszere van stb. Ha tudtam volna hogy maximális odafigyeléssel és gondoskodással is ilyen lesz, fáraókutyát vettem volna (a kettő között hezitáltam mikor német juhászt vettem)

Előtte az amstaffom 16 évesen, a berni pásztorom 14 évesen ment el.

2018. dec. 23. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
0%

Átlagban a keverékek nem élnek sokáig, egyik méretben sem...

Vannak valóban kiemelmedően hosszúéletűek köztük, de az nem az átlag.

Átlagosan a keverékek között a legmagasabb a daganatos betegségek kialakulásának esélye...


A pulik szerintem sokáig élnek általában.

2018. dec. 23. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
0%

Azért magas a keverékeknél mindenféle betegség esélye, mert egyáltalán nimcsenek szűrve semmire.

A fajtatiszta kutyák pedig vannak, sok-sok generációra visszamenőleg.

2018. dec. 23. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
12%
A többieknek részben igaza van, de én inkább úgy fogalmaznék, hogy a keverékeknél nagyon nagy az esély a genetikai betegségekre, viszont ha sikerül kifogni egy teljesen egészséges egyedet, akkor az kirívóan hosszú ideig is elél. Ugyanakkor ha tényleg átlagban nézzük, akkor egyértelműen a fajtatiszta egyedek élnek a legtovább, mert a keverékek átlagát lehúzzák az idő előtt elhullott példányok. Aztán ezen belül lehet beszélni arról, hogy a kistestűek több ideig élnek, mint a nagytestűek, szóval a kérdésre válaszolni korántsem annyira egyértelmű, mint amilyennek tűnik.
2018. dec. 23. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

A kis és közepes testű kutyafajták élnek a legtovább. 14-18 évet.

Teljesen mindegy, hogy keverés vagy fajtiszta. Ez főleg méret és genetika függő. A nagytestű kutyák ízületei jobban vannak terhelve ahogyan a szerveik is így az életük is rövidebb, sokuk még alapvetően elélne, de az ízületeik annyira kikopnak, hogy nem tudnak mozogni.

A ginant testűekre az hatványozottabban igaz. Minél nagyobb méretű és testtömegű egy kutya annál rövidebb az élettartama.

2018. dec. 25. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!