Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek melyik menhelyen...

Szerintetek melyik menhelyen találnék francia bulldog kölyköt?

Figyelt kérdés
Régi álmom egy ilyen kutya és mindenképpen egy olyan kutyust szeretnék ami menhelyes, és segíteni szeretnék neki hogy egy szerető családban éljen. Mindenképpen kölyköt szeretnék, hogy hozzánk szokjon és mindent mi tapasztalhassunk meg vele, velünk nőjön fel:)

2018. dec. 26. 10:45
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Noé Bulldog Fajtamentés
2018. dec. 26. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem akarlak elkeseríteni, de menhelyen nem fogsz francia bulldogot találni, pláne nem kölyköt. A fajtamentésnél érdemes próbálkozni, de kölyköt ott se fogsz találni.


Viszont készülj fel rá, hogy gyönyörű dolog a mentés, de oda szaporítós nem kellő kutyusok kerülnek, ami ennél a fajtánál felér azzal, hogy a bőrödet is lenyúzhatod az állatorvosi költségek miatt, százezres nagyságúak lehetnek hónapok alatt is. Ezt mindenképpen kalkuláld bele, mert nagyon beteges fajta.

2018. dec. 26. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
21%
Ez már beteges. Miért feltétel az, hogy a kölyök menhelyes legyen? Ha ilyen kutyára vágysz, akkor vegyél egyet tenyésztőtől. Miért akarsz mindenképpen menhelyes kutyát? Mert az már egy sérült kutya és úgy gondolod, hogy emiatt jobban fog ragaszkodni hozzád? Vagy csak a saját lelkivilágod annyira sötét, hogy kell ez az extra jótett is ahhoz, hogy döngethesd a melled, mekkora állatbarát vagy? Miért kell egy állatnak kezdetben szenvednie azért, hogy te jól érezd magad?
2018. dec. 26. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítségeket!
2018. dec. 26. 11:30
 5/7 A kérdező kommentje:
4-es. Neked pedig annyit, hogy kettőnk közül aki sötét az inkább Te vagy! Egyáltalán nem ezekért szeretnék menhelyes kutyust, mint amiket leírtál. Ha van választási lehetőségem inkább egy ilyen kutyát szeretnék, akinek segíthetek mint hogy megveszem és a többi kutya pedig marad ott a mehelyen. Legalább egynek hagy segíthessek. Hozzáteszem, ha nem találok ilyen fajtát is menhelyes kutyám lesz, legyen az bármilyen. Ez csak egy régi vágy, nem divatból szeretném mert most mindenkinek ilyenje van, gyerekkoromban ismerősöknél volt francia és azóta szeretnék csak ameddig otthon éltem nem voltak megfelelő körülmények. Mostmár mindent tudnék neki biztosítani. Ha francia, ha nem. :)
2018. dec. 26. 11:37
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

"Mindenképpen kölyköt szeretnék, hogy hozzánk szokjon és mindent mi tapasztalhassunk meg vele, velünk nőjön fel:)"


De ez így hülyeség. Értem én, hogy jót akartok, de:

1. A legnagyobb fasság, hogy majd egy felnőtt kutya nem fog hozzátok szokni. Nyilván kutyája válogatja, de tudod te mennyi időbe került, hogy a 10 éves "hogymertedeztelhozni" mentettem úgy nézzen ki, mint aki mindig is velünk lakott? 3 nap.

2. Bármilyen kölyökkel irgalmatlanul sok a gond. SOKKAL több, mint ahogy ezt egy kezdő kutyás elképzeli. Tessék szépen más gazdikkal beszélgetni, hogy milyen volt kölyköt nevelni, mielőtt ilyet vállaltok!

3. Mindenki cuki, babaszagú, tiszta lap kölyökre vágyik. Aztán mire bevallják maguknak, hogy a kutyázás mégsem nekik való, Buksika felnő. Kölyköt még épp lehet találni menhelyeken, de a fajtajellegű kölyök ritka, mint a fehér holló.

4. Ha mégis van, akkor az orosz rulett, hogy mit kaptok, egészségileg is, lelkileg is. Nyilván tudjátok, hogy az egyik legrosszabb egészségi állapotú fajtáról van szó, még tenyésztőt is nagyon körültekintően kell választani.


Szóval én a helyetekben nem mindent szeretnék egyszerre, hanem prioritási sorrendet állítanék fel. Fajtaszerelem kell? Kölyök kell? Mentett kell? Nem egy gazdit ismerek, akinek a fajtatiszta álomkutyája mellett büszkén sétál a mentett szőrgombóc is, mert a kettő együtt nem ment, de egyikről sem akart lemondani...

2018. dec. 26. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
6-os. Megfogadom a tanácsod és igazad is van. Mint írtam fentebb, nem ragaszkodok hozzá egyszerűen csak érdekel mennyi esély van erre és tisztában vagyok a fajta nehézségeivel is és azzal is hogy egy kölyökkel nehezebb. Köszönöm tényleg, sokat segítettél!
2018. dec. 26. 13:08

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!