Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya hasán lipoma/zsírdaganat?

Kutya hasán lipoma/zsírdaganat?

Figyelt kérdés

10 éves tacskó kutyám hasán, 2 mellbimbója között az utóbbi napokban elkezdett nőni egy kb 2-3 cm átmérőjű csomó. Úgy vittem el állatorvoshoz, aki azt mondta, ez vagy zsírcsomó vagy jóindulató zsírdaganat, de valószínűbb a daganat. Mozgatható, csak amiatt aggódom, amit ő is mondott, hogy nem szokványos helyre nőtt. Hasi tájékra, belső szervekhez közel. Épp ezért szerintetek érdemes lenne elvinnem hogy kiműttessék? Ha esetleg nem zavarja őt és nem fáj neki (nyomásra nem tűnik úgy mintha fájna neki) akkor szerintem tuti nem viszem el műtétre. Csak ha nagyobbra nő, vagy esetleg még több nő neki, akkor már el kell vinnem? Az orvos ilyen téren megbízhatatlannak tűnt picit, neki ugye pénz, tehát mindenképp azt mondta, hogy vigyem majd vissza műtétre.


Ilyenkor esetleg vérvételt/szövettant érdemes lenne csináltatnom a kutyámnak, anélkül hogy műtéti úton felnyitnák neki, abból ki lehet mutatni valamit? Picit tanácstalan vagyok, és aggódom érte... nem egy mai darab már 10 évesen, ez tény, de azért nem szeretném, hogy azon múlna, hogy időben nem veszünk észre valamit. Viszont azt sem, ha teljesen ártalmatlan a dolog, de attól én még elviszem egy altatásra/műtéti felvágásra feleslegesen. Egyelőre még megfigyelem, csak szeretném tudni, hogy mire számíthatunk.


Másoknak ha volt ilyen kutyátokkal, légyszi leírnátok, ha esetleg szakértő/hozzáértő is van, segítene, hogy mi várható?


2018. dec. 28. 14:28
 1/5 anonim ***** válasza:

A kutyáknál a lipóma elég gyakori és ártalmatlan.

DE! Ha mégsem az, akkor persze ki kellene minél gyorsabban venni. A műtétnek persze van kockázata, egy ilyen idősödő kutyánál főleg, de ez persze a kutya egyéni állapotától is függ.

Itt igazából az a kérdés, hogy te melyik kockázatot viseled jobban: az altatást, vagy azt, hogy esetleg mégsem lipóma.


Nekünk a macskánk volt lipómás (de macskákban ez ritkább, ott inkább daganat szokott lenni), leműttettük (7 éves volt akkor), elküldettük szövettanra, onnan tudjuk, hogy szerencsére csak lipóma volt.

2018. dec. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Én úgy tudom, és sok helyen úgy olvastam, hogy pont attól rákosodhat el egy jóindulatú daganat is ha így műtéti úton "feleslegesen" megpiszkálják. Megint máshol, szakértőktől meg azt hallottam, hogy egy jóindulatú és nem növekvő zsírdaganattal simán együttélhet a kutya. Megint máshol pedig azt, hogy minél előbb ki kell vetetni, és nem megvárni amíg még több nő... komolyan, ezer féle állatorvosszájból ezer féle dolgot is lehet hallani, ki tudja már hogy mi lehet...
2018. dec. 30. 08:34
 3/5 anonim ***** válasza:
Amiről te beszélsz, arra vonatkozik, ha csak mintát vesznek belőle vagy valamiért (pl. rossz helyen van) nem tudnak minden daganatos sejtet eltávolítani. A lipóma különben sem igazi "daganat", csak egy zsírcsomó. Igen, elélhet vele az állat minden további nélkül (ha nem zavarja), viszont ha nem lipóma, akkor ez persze nem érvényes. Ahogy írtam, mi leműttettük és csináltattunk egy szövettant.
2018. dec. 30. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nálunk a 9 éves ivartalan közepes testű szukánál volt. Nekünk azt mondta a doki, hogy ha nem fájlalja a kutya és nem nő, addig nem kell vele foglalkozni, csak figyelni.

Fájni nem fájt neki, viszont kb fél év után elkezdett iszonyat nőni. 3 hónapja műtötték, azóta minden rendben. Az altatás szuperül ment, gyorsan felépült szerencsére.


Az anyjánál ( vemhesen talált kutya, legalább 12 volt a műtétkor) a farka tövében volt daganat, ami a végbélnyílás felé terjeszkedett. Ez nem zsírcsomó volt, folyékony lötyi volt benne, azt mondta az orvos. Folyamatosan nőtt, akadályozta a kutyát az ülésben, kakilásban. Kétszer lett emiatt műtve, de a daganat beszivárgott a szövetek közé is, nem lehetett teljesen eltávolítani. Az altatást ő is jól bírta, kicsit lassabban, de felépült utána. Sajnos most ősszel ment el a kutyus.


Szóval az én véleményem az, hogy amíg a daganat nem nő, nincs hatással a kutya életminőségére, addig nem kell piszkálni.

2019. jan. 15. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 ladylatex válasza:

Kedves Kérdező!


Hogy van a kutyusod? Mire jutottál a lipómával?

2020. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!