Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Golden retriveresek, hol...

Golden retriveresek, hol lehet jó kölyökkutyust "találni"?

Figyelt kérdés
Barátnőm szeretne egy g.retrivert, 2 éves baba mellé. Sosem volt még kutyája. Kizárólag kedvenc lenne a kutyus. Olyan tenyésztőt tudtok ajánlani, akinél jó idegrendszerű, egészséges kiskutyák várhatók, de nem horror összegért? (Egyébként egy átlagos retriver kölyök mennyibe kerül?) A fajtamentőknél lehet kölyköt találni? Nem szeretnék belefutni egy szaporított alomba. Köszi mindenkinek.
2010. jún. 28. 21:53
 1/7 anonim ***** válasza:

Jó tenyésztőnél 100 ezer körül kezdődik egy kutyus.

Igen vannak kölykök fajtamentőknél is (sajnos:() [link]

2010. jún. 28. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Egy jó tanács: inkább várjon még 1-2 évet, legalább amíg a baba óvodás nem lesz. Egy 2 éves gyerek mellett nem lesz ideje kutyátz is nevelni, annak meg már ismerjük a végét.... és a golden akármennyire intelligens és családcentrikus kutya, semmit nem tud magától..


Ha mindenképpen most szeretné, akkor inkább tanácsolom neki, h a fajtamentőknél érdeklődjön egy felnőtt kutyáért. Az ott lévő kutyák közül ők tudják h melyik gyerekkompatibilis, melyik való családba és melyik nem. Ők már túl vannak a kritikus kölyökkoron. Így már csak csiszolgatni kell és kevesebb időráfordítással lehet nevelni mint egy kölyköt. Nulla kutyás tapasztalattal meg pláne ez lenne a jobb megoldás.


Egy átlag retriever 70-80 ezertől kezdődik. De 30-50ért semmiképpen ne vegyenek kutyát!

2010. jún. 28. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
2 éves gyermek mellé, tényleg nem érdemes kölyök kutyát venni. Csatlakoznék ebböl a szempontbol az elöttem szólóhoz. viszont egy kutyát nem az ára határoz meg hanem a neveltetése, persze nézd meg a szülőket ha megnyugtat,hogy látod öket.De itt nem egy vad fajtáról van szó, nagyszerü családtggá válhat, de mint minden kölyök nagy odafigyelést igényel. De te tudod,hogy betudod-e vállalni a dupla gyereknevelést :)
2010. jún. 29. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Az ár sok mindent meghatároz....

Egy 30 ezres kutya megszületése mögött nincsen tapasztalat, fajtaismeret, a fajta iránti elkötelezettség, biológiai és genetikai ismeretek stb. A legtöbb esetben a jószerencsén múlik mi lesz a kölyökből, mivel általában két ismeretlen eredetű (értsd: se tk. -> többi felmenő, szülők, nagyszülők ismeretének hiánya, se eü. szűrések, és a legtöbb esetben a kedves gazdák elfogultan ítélik meg a saját kutyájukat -> így nyugodt szívvel tenyésztenek ideggyenge, kicsit agresszív, viselkedés zavaros kutyákkal is) szülőktől származnak. A természet általában azért jól "dolgozik", de az ilyen nem megfelelő párosításoknál egyre gyakrabban nem. Így egyre gyakoribbak az ideggyenge, agresszív v. túl domináns, apportra rá se néző, víztől viszolygó labradornak kinéző kutyák.


De mielőtt átesnénk a ló túloldalára - nem, nem kell mennybe vinni sem azokat akik százezrekért árulják a kutyáikat, de az említett dolgok náluk sokkal kisebb százalékban fordulnak elő.


Száz szónak is egy a vége: meg kell nézni h az ember honnan vesz kutyát!

Két tanulságos történet:

[link]

[link]


Valamint én is azt mondom, h egy 2 éves gyerek mellé inkább egy nyugodtabb felnőtt kutyát fogadjatok örökbe a fajtamentőktől. Ők tudják, ismerik, tesztelték a kutyákat akik a gondozásukban vannak, legtöbbjük ideiglenes befogadóknál/családokban élnek, sokuk (kis)gyerek mellett. Hidd el h magatokat is megkímélitek sok bosszúságtól és esetleges kudarcélménytől, valamint a leendő kutyátoknak is könnyebb lesz.

2010. jún. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
Ismerősömék nemrég vettek a gyerek mellé kutyát, először kölyköt, de annyira szeleburdi volt hiyzen még kölyök h visszaadták és vettek egy felnőtt,1-2 éves goldent. Gyönyörű és fantasztikusan viselkedik a gyerekkel, nagyon édes!
2010. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
(az alaábbi ábra is bizonyítja h nem csak ti, de a kutya is megszívja, ha nem bírtok vele)
2010. jún. 29. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, bár mint írtam, nem rólam van szó. Csakhogy nekem bullmacim, cane corsóm és szálkás tacsim van, a gyerekem pedig akkor jött, amikor már a legfiatalabb is 3 éves volt... A g.r-t nem ismerem, ezért kértem a segítségeteket, és igazából azokat a válaszokat kaptam, amikre számítottam.
2010. jún. 29. 12:39

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!