Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ha kutyát viszek buszon,...

Ha kutyát viszek buszon, metrón stb. és nincs boxom, akkor a jegyen és a pórázon kívül kell valami még? Gondolok itt a szájkosárra (Westienél)

Figyelt kérdés
2010. jún. 29. 09:20
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
elméletileg kell, gyakorlatilag van hogy nem szólnak, de legyen nálad mert kérhetik, meg is büntethetnek
2010. jún. 29. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
A szájkosár kötelező.Nem kell fémből vannak kis helyen elférő vászon megoldások.
2010. jún. 29. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Jó rendben akkor nálam lesz de ha nem muszály nem rakom rá ,nem nagyon hadja meg magán.
2010. jún. 29. 09:55
 4/7 Akiteki ***** válasza:

Rá kell tenni, mert tuti, hogy akad valaki, aki balhézni fog miatta.

Ha meg rajta van, akkor az utasok kb 30 %-a meg fogja kérdezni: Harapós? :)))

2010. jún. 29. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
50%

Igaza van az előzőnek. Rá kell tenni a szájkosarat. Engem tibeti terrierrel leszállított a sofőr, mert nem volt rajt. Hiába mondtam, hogy ráadom, volt egy "nyugger nyanya" aki hisztériázott.

(Természetesen nem kedves idős nyugdíjas néni volt, ezért a gúnynév. Aznap én voltam, akin kitölthette a világ iránti haragját. Remélem utána már neki is szép napja volt. :) )

2010. jún. 29. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
26%
Én a spánielemmel rendszeresen bkv-zom. Soha nincsen rajta szájkosár (bár nálam van) és mindig az ölemben van. Rengetegszer találkoztunk ellenőrrel, soha nem kérték a jegyét sem, csak az én bérletemet. Tavaly, amikor még kicsi volt a kutyám kérdeztem meg az ellenőröket a buszon, hogy milyen módon szállíthatom. Ők akkor azt mondták, hogy metrón kell neki jegy és szájkosár is, viszont buszon, villamoson nem, de csak abban az esetben ha felfogom a kutyát és úgy ülök/állok, hogy senkihez ne érhessen hozzá. Azóta tényleg sokszor találkoztunk ellenőrökkel, soha nem szóltak semmit a kutya miatt. A szájkosáron kívül még az oltási könyve is mindig nálam van biztos ami biztos alapon, de még senki nem kérte. Tényleg napi szinten utazunk így, elég sok ellenőrrel találkoztunk már. Azért hallottam már én is pár érdekes utazós történetet...
2010. jún. 29. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
48%
Nekem a tacskó-pincsi keverékemmel az volt a tapasztalatom, többször előforult, hogy a sofőr nem engedett felszállni a buszra, az ellenőrök elkérték a kutyajegyét is (ha észrevették őt).
2010. jún. 29. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!