Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idõnként fürdetitek a...

Mennyi idõnként fürdetitek a kutyusotokat?

Figyelt kérdés
En eddig egy héten 2_szer vagy 3-szor fürdettem a kutyusomat.Viszont azt vettem észre,hogy összecsomósodik a szõre.Utána lecsökkentettem egy héten egyszer a fürdetést, valamivel jobb.Most nem fürdött már vagy 2_3 hete.Nem sima szõrü kutyus.
2019. jan. 9. 12:57
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Rövidszőrű.

Kb évente 2x fürdik.

2019. jan. 9. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Úristen te mit akarsz? Teljesen tönkre akarod tenni szegény kutya szőrét-bőrét??

Minek tartasz kutyát ha még azt sem tudod hogy hányszor szabad fürdetni szegényt?

Max havi egyszer szabad...

De az én németjuhász panel kutyám tavaly tavasszal fürdött utoljára.

2019. jan. 9. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
Jézus, heti 2-3?? A kutya nem ember, nem szabad ilyen sűrűn fürdeni. Max két havonta ajánlott. Fésüld, ha nem akarod, hogy csomósodjon a szőre, de ne fürdesd már ilyen gyakran. Szegény kutya.
2019. jan. 9. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:

Én 1x fürdettem meg -mikor hazahoztam a menhelyről- utálta, (de én is...) 2,5 éve

azóta nem fürdött, de nedves törlőkendővel átszoktam törölni a szőrét, ha úgy érzem, vagy tudom, hogy nagyon koszos pl.: homokba fetrenget stb.

Természetesen minden mentes nedves törlőkendővel.

Meg ugye rendszeresen kefélve van, és ennyi.

2019. jan. 9. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Évente, vagy ha valamivel magyon összekoszolja magát. Plusz ha sarazik akkor sima vízzel le van mosva a lába és a hasa. Te konlrétan tönkretszed a kutyádat.
2019. jan. 9. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A benti kutyám kb másfél havonta fürdik, ilyen időbe, ha be jön a pisi szünetéről csak a lábát törlöm vagy mosom meg. Nem tesz nekik jót a gyakori fürdetés. A kinti kutyaim nyáron fürdenek 2-3 alkalommal, bőven elég is nekik.
2019. jan. 9. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Soha. Jó időbe úszni viszem. Nyáron balcsi illetve a kirándulásokat is ugy tervezem hogy tudjon úszni egyet mer nem bírja a meleg időt.
2019. jan. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Havonta fürdetem, napi szinten a talpszőrét mosom vízzel és ha kell egy nedves ronggyal/babatörlővel a többi részt is áttörölgetem(spániel).

Azt hiszem egyedül a si-cut lehet gyakrabban fürdetni (de őket is max 2hetente), a többi kutya bőrét hamar tönkreteszi.

2019. jan. 9. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Télen nem fürdik (max a hóban séta alatt önszántából :D)

Amúgy évi kB 2x fürdetem őket. És az jó időre van ídőzítve. Ha nagyon nagyon fürdést igényel, mert egy merő sár, akkor leöblítem róla, de sampon meg egésztestes fürdés nincs hidegben.

2019. jan. 9. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Séta után sima langyos vízzel leöblítem a sarat a lábairól, ha koszos lett. Kutya samponnal csak havonta szabad, ezt a kutyakozmetikusom megoldja.
2019. jan. 9. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!