Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » 1,5 éves kutyát meglehet még...

1,5 éves kutyát meglehet még tanítani pórázon szépen sétálni?

Figyelt kérdés

Valószínűleg 1,5 év körüli, fogadott kutyáról van szó, látszik rajta, hogy foglalkozni kell még vele sokat. Ezen rajta vagyok. Alapvető vezényszavakat érti. A sétálásra viszont kicsit sem tudom rávenni. Hagyja hogy a hámot rátegyem, néha kis küzdéssel, de nagyon húz, rángat, és hát a lényeg hogy lehetetlen vele sétálni. A környéken nem is igazán tudok gyakorolni mert a környező utcákban sok a kutya akik rátapadnak a kerítésre és őrjöngnek, szerintem ez is elvonja a figyelmét...jobb lehet egy nyugis helyen kezdeni?


Tapasztalatokat és tanácsokat szeretnék kérni.Illetve egy konkrét kérdés: milyen póráz javasolt? Olasz agár testű keverék, olyan kis törékény, hogy a ficánkolásánál félek hogy megrándul valamije ha valami vackot veszek neki..


2019. jan. 9. 17:10
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Meglehet, hogy meg lehet tanítani.
2019. jan. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Bármilyen korban. Csak hozzáértő ember kell és következetes gazdi.
2019. jan. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Persze, hogy meg lehet, de előbb az otthoni megszokott környezetben kell gyakorolni, ahol nem vonhatja el semmi a figyelmét. Ha otthol már szépen megy, lehet vinni ki, lehetőleg olyan helyre, ahoo viszonylag kevés inger éri, és szépeb megszokja. De előbb otthol gyakorold vele.
2019. jan. 9. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Harmadik válaszoló köszönöm a hasznos tippet :)
2019. jan. 10. 12:15
 5/5 anonim ***** válasza:

A harmadikat csak alátámasztani tudom. Sosem sétáltattam egyik kutyámat se, pedig szerettem volna, de nagy a kert volt mozgásterük.

A mostani 2 éves keverékemet ősszel kezdtem a kertben sétáltatni, kb. 2-3x végig sétáltattam a kertben pórázon, utána megpróbálkoztam azzal, hogy kiviszem. Annyira ügyesen jön mellettem, hogy egy pillanatra sem feszül a póráz, nagyon ritkán szaglászik, de amúgy mellettem jön. Bár ő kölyök kora óta nagyon ragaszkodik hozzám, és a sétáltatást is inkább olyanokkal viseli el, akiket ismer. (Két kisgyerek rokonom próbálta sétáltatni, de nem ment velük, csak ha én is ott voltam, akkor is inkább mellém szegődött)

Én annyit tanítottam meg neki, hogy mindig a bal oldalamon jöjjön. Ezt ritkán megszegi, de akkor szólok neki, hogy nem és egyből tudja, hogy rossz oldalra tart. Nagyon okos!

2019. jan. 11. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!