Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Azt hiszem szeparacios szorong...

Azt hiszem szeparacios szorongasban szenved a kutyam mit tegyek?

Figyelt kérdés

Sokat olvastam es be kell lassam hogy valoszinu en hozhattan ebbe a helyzetbe a kutyat.

Fel eves tacsi kislanyrol van szo. Az igazsag az hogy napi 8-9 orat van egyedul bezarva itthon mert ugye dolgozunk. Rengeteg jateka van amikkel szeret is jatszani. A szobatisztasag meg nem megy neki legalabbis mikor egyedul van, mert mikor vele vagyok kivarja a setat legyen az 3-4 ora varas vagy legyen 9 ora mert kivarja es tudja tartani. Persze nem varom el hogy kibirjon ennyit de azert a 4-5 pisi es a 2-3 kaki azert durva nekem.

Erre nem tudom mi a megfelelo megoldas mert mikor hazahoztuk mindig az alvos pledjere ment pisilni es csak ott volt hajlando pisilni de azert megse volt tul hogienikus szoval most ott tartunk hogy az eloszobaban tudja vegezni a dolgat ha egyedul van mert arra a reszre van elzarva. A pelenkat neg sokat nem ajanljak sokan igen. En is inkabb azok koze tartozom akik azt nondjak hogy ezzel megzavarjuk a kutyat. Belegondolva viszont ha pelenkara szokna akkor legalabb nem az egesz eloter tocsogna a piszokban. A rombolasrol nem is beszelek. Az elejen borzalmas volt mert mindent szetragott, azota biztosra menthunk es mindent a leheto legmagasabbra pakoltunk de a falak sarkat igy is szetragta jelenleg ott tartunk hogy a falat se ragja mar viszont ma arra ertem haza hogy a szekreny sarkat leragta. Nem tudom mit tegyek lerlek segitsetek jo tanacsokkal. A kutya ovit februarban kezdjuk el.


2019. jan. 14. 21:03
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem szeparációs szorongás ha rág, bepisil egy fél éves kutya 8-9 óra alatt egyedül bezárva. A szobatisztaságot talán megszokja, de rágcsálni, rámolni egyedül unalmában még egy jó ideig fog, amíg meg nem komolyodik, fel nem nő. Mégis mit csináljon egy eleven kölyök ennyi ideig egyedül? Jól le kellene fárasztani munka előtt - nagy séta, labdázás, rohangálás - és munka után is ha hazaértek. Aztán majd lassan kinő a rongálásból, megkomolyodik. Még kölyök, jó, hogy nem ül egy helyben fél napon át. Fárasszátok azért jól le meló előtt!! :)
2019. jan. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Így van, ahog az első mondja. A tacsaim nagyon aktív, élénk, okos kutyák. Ennyi idősen már szellemileg is kell őket fárasztani.


Munka előtt nagy nagy séta, és szellemi fárasztás. Ha meg lehet oldani egyikőtök rohanjon haza, vigyétek le sétálni. Du. munka után hatalmas séta és játék, szellemi fárasztás.

2019. jan. 14. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

A tacskó pont nem a higgadtságáról híres. ;)

Ennyi idősen teljesen természetes, hogy rombol; kölyök még, unatkozik, így talál magának kellemes időtöltést. 8-9 óra sok egy ekkorka kutyának, a hólyagja ugyanolyan pici, mint ő. A játék izgalmában magasról tesz a szobatisztaságra, fiatal is még hozzá.

A szeparációs szorongás igen durva, hidd el, azt felismernéd.

Amíg fel nem nő, sajnos el kell viselni a pusztítást. Már nincs sok hátra a kölyökkorból, normális felnőtt kutya pedig nem rág szét semmit.

Sok játék a szabadban, más kutyákkal is; amikor hazaértek, a seggén vegye a levegőt, annyira fáradjon el. Az ennyi idős kölykök képesek magukat ájulásig "hajtani", mindenük a játék.

Kitartást, jó kutyázást! :)

2019. jan. 14. 22:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Koszonom a valaszotokat
2019. jan. 15. 06:56
 5/5 A kérdező kommentje:
Igyekszunk a leheto legjobban lefarasztani indulas elott.
2019. jan. 15. 06:57

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!