Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan értessem meg a kutyámma...

Hogyan értessem meg a kutyámmal, hogy nem kell megvédenie idegenektől?

Figyelt kérdés
2019. jan. 17. 20:02
 1/7 anonim ***** válasza:
10%
Valahányszor az engedélyed nélkül emberkedni próbál, kapd el a grabancát, jól nyomd a földre, térdelj rá, és mondd neki, hogy rrrrrossz kutya. Nyomd meg az r-t, azt a morgással azonosítja. Érteni fogja, hogy a falkavezér dönti el, ki az ellenség, nem ő.
2019. jan. 17. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
56%

Na itt van már a nagy kutyakiképző :D


Nem megvédeni akar. Szimplán neveletlen. Tiltsd neki, de ha ennyire nem érted a kutyákat egy kutya iskola jobb lenne

2019. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Köszi, kutyaiskolába járunk, és de igen, meg akar védeni.
2019. jan. 17. 20:33
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
célzott szocializáció. a kutyaiskolában tudni fogják mi az!
2019. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
68%
Egy kutyát nem lehet dróton rrángatni. Tanuljatok döntéselméletet.
2019. jan. 17. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy bizalmatlan az idegenekkel szemben, és ennek hangot is ad egyáltalán nem probléma. Az a probléma, ha ezt a viselkedését nem tudod leállítani.

Saját példámon keresztül szemléltetem mire gondolok:

2 éves, közepes testű kutyám van. Remek ösztönökkel, igen, az őrző-védő ösztöne is kiváló. Éppen ezért a gyanús alakokat megmorogja, megugatja, ha közel jönnek vagy hozzám szólnak. Én ennek kifejezetten örülök, ijesztett már el hajléktalant is a közelemből ezzel a viselkedéssel. Addig acsarkodik mellettem amíg egyetlen egyszer ki nem mondom, hogy "Elég", onnantól mintha elvágták volna, a kutya továbbra is feszülten figyeli a gyanúsnak vélt személyt de egy hangja nincs. És szerintem ez így van jól.

Sosem akartam teljesen kiölni belőle ezt a dolgot, mert én is elég bizalmatlan vagyok idegenekkel. Viszont mindig maximális kontrollban van a kutya.


Mindenesetre, ha teljesen el akarod ezt belőle "tüntetni" akkor mindig tiltsd határozottan, ha rákezd. Zökkentsd ki valahogy (pórázba kicsit belerántasz, nem kell kitépni a nyakát, csak egy kicsit, hogy újra rád figyeljen vagy bökd egy kicsit oldalba, vagy tapsolj egyet, végül is mindegy, csak zökkenjen ki) és közben használj egy tiltó vezényszót (mondjuk "Nem" , "Elég" , "Hééé" stb...)

2019. jan. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Embereket szereti. Idegen ebeket nem :)
2019. jan. 17. 22:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!