Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi a véleményetek erről a...

Mi a véleményetek erről a csontról? Adnád a kutyádnak?

Figyelt kérdés
[link]
2019. jan. 21. 11:06
 1/6 anonim ***** válasza:
68%

Én tuti nem.

Elsősorban azért, mert nj-m van és ez a csont sertésé. Max 5 percig tartana elpusztítani neki.

Piac- marha húsos csont és marha cupák /térdízület/ amit kap. Persze, nyersen.

2019. jan. 21. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
53%

Én nem adnám a kutyámnak. Nem akarom, hogy bármi baja essen, sose lehet tudni.


Én amúgy marha térdet szoktam neki adni nyersen vagy kacsa, liba farhátat, vagy pulyka nyakat.


Ezt írják: Szíveskedjen figyelembe venni: a csontok csak rágósnacknek ill. elfoglaltságnak alkalmasak, s nem arra, hogy a kutya az egészet elfogyassza. A szétrágott csontmassza összecsomósodik a gyomorban, s komoly székrekedéshez vezethet. A hegyes csontszilánkok pedig megsérthetik a belek falát. Mivel ebben az esetben ún. csöves csontról van szó, nem zárható ki teljesen a szilánkok leválásának esélye.

2019. jan. 21. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
50%
Nem. Rágócsontnak veszek nyers marhalábszárat
2019. jan. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Egészségügyi okokból nem kaphat a kutyám nyers húst/csontot így mi jobb híján ilyet adunk neki a fogaira.


Meg vagyunk elégedve vele. A kutya kezdődő fogkövét szépen ledörzsölte, eddig sem székrekedése nem volt, sem szilánk nem pattant le róla, de persze csakis felügyelettel rághatja.

Kellemes illata van, a szájszagát teljesen megszünteti

Az elején viszonylag sok hús van rajta éd azért rágja, aztán mikor azt lerágta a belsejében található velő miatt érdekes, amit a végén, ha nagyon nem bírja kiszedni, akkor kinyomunk neki (puha).


Összegezve, szerintem nem rossz, nekünk már a 4.-et pusztítja a kutya, most rendeltünk zooplusról 6 dbos szettet, mind megérkezett tökéletes állapotban.


Magával a disznó hússal nincs semmi baj, ha hőkezelve van valahogy, ez a csont pedig szárított, ha jól emlészem.

Mellesleg a nyers marhacsonttal sem szabad egyedülhagyni a kutyát és bármelyik csont székrekedést okoz, ha túlzásba viszik. Nem véletlenül kell odafigyelni a csontos/hús/belsőség arányokra a barfnál.

Nem mondom, hogy jobb, mint a nyers csont, de vegyük figyelembe, hogy nem mindenki tud mindent nyersen adni a kutyájának.

2019. jan. 21. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ez hőkezelt kutyának való füstölt csont. Nagyon jó, mert sokáig tart. Nem fogja tudni elrágni, nem műcsont.
2019. jan. 21. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Lemaradt: egyébként nagyon jó.
2019. jan. 21. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!