Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyaszakértőket kérdezem?

Kutyaszakértőket kérdezem?

Figyelt kérdés
A kutyám harap,mostanávan durván is,és folyton ugrál. Ez kb 1 hónappal ízelőtt történt,azelőtt kezdtem el foglalkozni vele többet,tanítani leülni,játszani. Majd megmebegedtem,és kb két hete gyógyultam meg,így addig nem foglalkoztunk vele. Arra gondolok,hogy ez lehet a probléma vagy az,hogy nem érintkezik más kutyákkal. Tudni kell,hogy vidéken élek,kutya iskolára Nincs pénz. Te nagyon aggasztó,hogy ennyite harap,mert sajnos többször harapdálta meg úgy a kezem,hogy bekékült. Kérlek segítsetek!! Már régebben és kost is olvasok mi a teendő több időt foglalkozni vele,de ez nem mindig megy,mit tudtok javasolni?

2019. jan. 22. 12:22
 1/8 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem írni,a kutya már nagyobb,több mint fél éves. És eddig a jutalom falat technikával tanítottam a parancsszavakat neki.
2019. jan. 22. 12:23
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Határozottabb hozzáállás szükséges, tekintélyt kell szerezni a kutya előtt.

Mit teszel, ha harapdál?


Más kutyákkal való játékra valóban szüksége lenne, de a két dolog nem függ össze.

2019. jan. 22. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Ha harapdál általában,rászólűk erőteljes hangom,hogy nem. Legtöbbször nem hagyja abba akkor sem,ilyenkor akkor elkezdi harapni a bokám vagy papucsom,és akkor rászólok míg rgyszer,ha ezután sem hallgat ott hagyom,vagy elfordulok tőle és nem szólok hozzá,szóval figyelmenkívül hagyom. Nem jól csinálom,vqgy velem van a probléma? Igazság,hogy sose voltam kemény a kutyákkal,lehet az a probléma,hogy eleinte hagyták neki,aztán úgy víli,ez most is csak játék. Tudnál segíteni tanáccsal?
2019. jan. 22. 13:59
 4/8 anonim ***** válasza:
20%

Csodálkozol?Hiszen még kölyök kutya, játszani szeretne, ha lenne kivel.Nincs másik kutya,veled játszana.

Labdázz vele sokat, vegyél neki rágható kemény játékokat kutyaboltban, többet is.Adjál neki rongyot, amit hurcolhat.

Akár tetszik, akár nem sokat kell vele foglalkozni, mert így bedilizik.

Remélhetőleg nincs megkötve, bezárva, hanem szabadon tartod udvaron.

Amúgy alapból abból kellett volna kiindulni, ha nincs időd vele foglalkozni, nincs pénz,akkor nem kellett volna kutyát tartani!Ha beteg lesz, mit csinálsz? Ide írkálsz, hogy mit csinálj vele, mert nincs pénzed orvosra?Enni mivel eteted?Ha tök ideges, ingerült szegény, amiatt is lehet hogy éhes, vagy nem kap elég táplálékot.Mivel szoktad etetni, és mennyit kap?Milyen fajta kutya?

2019. jan. 22. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Egy fél év körüli kutya még kölyök, ne csodálkozz, hogy harapdál. Adj neki rágcsálnivalót. Tömörgumi játékokat, és foglalkozz vele. Ha kutyasuli nem jöhet szóba, keress videókat, hogyan taníthatod.
2019. jan. 22. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Lehet leleszek pontozva de az enyémnél a visszamorgás volt a hatásos. Kezdtük úgy hogy játékosan harapdált pici korába, alom társait utanozva nyüszítést imitáltam ha durvult. Ahogy kamaszodott nagy fiúnak érezte magát durvábban játszott, védte a játékát, csontját mivel az addigi taktika nem váltbe sőt amit te írtál az se hatotta meg keményen morgást imitáltam, lenyomtam hogy a megadó pózt fel vegye, később elég volt már a morgás. Néhány próbálkozás után feladta és már vagy egy éve eszébe se jut újra próbálni. Az eredménye hogy a kaját, játékot egyáltalán nem védi tehát agressziót nem mutat ami fontos szamomra mer nagy kutyám van kisgyerek mellett. Azt nem mondanám hogy csak ennek a következménye hogy elfogadta a falka rangsort hiszen azért az egész nevelés a felelős. Kutya sulira nekem sincs lehetőségem már a munkabeosztásom + vidéki élet miatt, kutyás társasága akad séták alkalmával. Kis korába lett volna lehetőség sulira mer jár egy ide a faluba de a városból hozzák a kutyáik, minket falusiakat meg eléd modortalanul el zavartak mikor érdeklődtünk. A fő problémájuk az volt hogy a kutyáink farok csóválva figyelték az övéiket a lábunk mellől. Ebből a hozzá állasból meg köszönöm nem kérek inkább lassabban internet, ismerősök segítségével nevelem.
2019. jan. 22. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Ott rontod el, hogy nem azonnal hagyod ott. (Hagyod, hogy harapdálja a bokád, meg ilyenek.) Az ideális az lenne, hogy már az előtt elrántanod a kezed, hogy ráharapna. (Hogy jobban értse, mondhatod, akkor rögtön, hogy "nem".) Felemeled, hogy ne érje el és nem mozdulsz. Ha kicsit lenyugodott, folytatod a játékot, ha nem akar lenyugodni, "Nem" és ott hagyod. Ha meg konkrétan ráharap a kezedre, "Nem" és rögtön otthagyod.

Ehhez még hatásos, ha konkrétan ráharap, nagyon erősen "feljajdulsz", olyan magas hangon, ahogy a kutyák ha fáj nekik. Ezzel még jobban megérti, hogy ez neked rossz. Mivel csak játszik, erre valószínűleg rögtön elenged. Ugyan az bokánál stb.

2019. jan. 23. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaitokat,sokat segítettek,az elmúlt napokban,bár nem akarom elszólni,de kezd alakulni a dolog,kevesebbet harapdált,mert ahogy mondtátok rászólok mihelyst haeapdélni akarna és ott hagyom,ha mégis. Köszi,hogy nem támadtatok nekem,hogy milyen rossz gazdi vagyok,meg hasonlók. És adtam neki játékot is,amit egész nap cipel,és szaladgál vele. A játék odaadásával nála nincs probléma,mert ha játszok vele,nem morog ha elveszem tőle,hanem néha ő maga hozza oda. Remélem idővel mégbjobb lesz,sok múlik rajtunk gazdikon. Szép estét. :)
2019. jan. 25. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!