Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kis termetű aranyos...

Milyen kis termetű aranyos kutyát ajánlanátok a kislányomnak?

Figyelt kérdés
Picike kutyust szeretnénk mellé, ami gyerekbarát is. Van olyan fajta aminek nem annyira igényes a szőre, hogy akár naponta is ápolni kelljen? Tacskó nem tetszik nekünk, leginkább a jelleme miatt. Nagyon köszönöm a segítséget, s a tanácsokat.

2019. jan. 28. 12:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Még a rövid szőrűeket is érdemes naponta egyszer átkefélni, főleg gyerek mellett, aki sokat ölelgeti netán a kutyát.

Vehetsz szőrösebb kutyát is, max beszámítod a tartási költségekbe a kozmetikust szükség szerinti nyírásra.

2019. jan. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
91%

nagyon pici gyerek mellé ne vegyél pici kutyust.

ami gyerekbarát az a bichonok, igaz hosszú szőrűek(netán kozmetikázni is kell), de sztem a kislányod szívesen fésülgetné őt, ez a fajta szereti is.

bichon havanese 25cm marmagas és 6kg

bichon bolognese 25-30cm és 2-4kg

bichon frise 20-30cm és 4-7 kilo

máltai selyemkutya 20-25cm 2-4kg

2019. jan. 28. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
6%
Hogy mondhatsz ilyet egy tacskóra????? Le lehet pontozni nem érdekel
2019. jan. 28. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
71%
off: Én sem vagyok kibékülve a tacskókkal, nem hozzám valók.
2019. jan. 28. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
53%

Kérdező, nézzetek szét menhelyen, vagy fajtamentőknél, és kérdezősködjetek ott. Szerintem tudnak segíteni. Van olyan hosszú szőrű kutya, akinek kutyakozmetika kell, de olyan is, aminek nem szabad vágni a bundáját. Átfésülni mondjuk kell. Amúgy a rövid szőrűeknek is hullik a szőre.

Mennyi idős a kislányod?

2019. jan. 28. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
0%
Bernáthegyi
2019. jan. 28. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit tudtok neki biztosítani?

Kinti vagy benti kutyus lenne?

Hogy tudnátok megoldani a sétákat?

Volt e már kutyátok?

2019. jan. 28. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!

Jelenleg is van kutyám, legény koromból egy fiatal, jól nevelt Amstaff, ő nyilván kint van. A pindúr benti kutya lenne. Másfél éves a lányom egyébként. Nyilván nem most kapna kutyust, de felelős szülőként időben szeretnénk előkészülni, tájékozódni. Nekem eddig csak husky, roti, amstaff kutyáim voltak, tehát szoba kutyák teren nem sok tapasztalatom van. Anyukámnál volt egy palotakutya, nos őszintén a staffimmal kevesebb baj van, kezelhetőbb mint a picur. Ezért kérdezek utána, hogy alapvetően jó jellemű, gyerekbarát kutyust kaphasson majd a kislány.

2019. jan. 28. 20:05
 9/11 anonim ***** válasza:

Szerintem nézzetek szét menhelyeken vagy fajtamentőknél, ha eljön az idő. Tudnak ajánlani is megfelelőket, ti megmenthettek egy életet, egy mentett kutya nagyon tud kötődni, nekem is mentett kutyám van.

A ti esetetekben nem csak az fontos, hogy pici legyen meg gyerekbarát, hanem az is, hogy a másik kutyával is jól kijöjjenek. A környékünkön él egy hosszú szőrű csivava, gyönyörű kutya, de egy kis méregzsák.

2019. jan. 28. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Nekünk havanese van. Ha elviszed 2 havonta kozmetikába, semmi baj sincs a szőrével. Nem hullik egyáltalán. Nagyon jó természetű, nyugodt kutya. Teljesen más, mint a tesóm tacskója 😀

Tenyésztőtől vettük, nem 30.000 ezerért szaporítótól, ezért nem egy idegbeteg kis vakarcs.

2019. jan. 29. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!